Szumowski przykręca śrubę! Zaostrzenie rygorów w kilkunastu powiatach i obowiązkowe zaświadczenia ws. maseczek

Janusz Cieszyński i Łukasz Szumowski/ fot. gov.pl
9

W czwartek (6.08.2020) minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił, że od soboty zostają zaostrzone rygory epidemiczne w 19 powiatach. Wprowadzone obostrzenia będą dotyczyć: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

– Chcemy wprowadzić dodatkowe rygory w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, w województwach śląskim, wielkopolskim, małopolskim, łódzkim, podkarpackim i świętokrzyskim – poinformował Szumowski podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia. Obostrzenia wprowadzane są w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w tych regionach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Większe obostrzenie będą obowiązywać w powiatach oznaczonych kolorem czerwonym: ostrzeszowskim, nowosądeckim, w Nowym Sączu, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim. Łagodniejsze rygory będą w powiatach oznaczonych na żółto: wieruszowskim, w Jastrzębiu-Zdroju, jarosławskim, w Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i w Przemyślu.

W strefach czerwonych obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust wszędzie w przestrzeni publicznej, zakazuje się organizacji kongresów i targów, wydarzenia sportowe mogą się odbywać wyłącznie bez publiczności, zakazane zostają wydarzenia kulturalne, zamyka się wesołe miasteczka, parki rekreacyjne i parki rozrywki,  siłownie, kina, sanatoria. Wesela i inne uroczystości zostają ograniczone do 50 osób. Pełna lista obostrzeń TUTAJ.

– Musimy trochę się otrząsnąć. Większość Polski jest „zielona”, ale niestety są obszary, gdzie przyrost jest szybki i trzeba zareagować Apel o otrząśnięcie się z nastroju beztroski dotyczy całej Polski, bo jeżeli nie chcemy, by ten kolor czerwony rozprzestrzenił się na cały kraj, to starajmy zachowywać reżim sanitarny: nośmy maski w sklepach i transporcie publicznym – zaapelował minister Szumowski.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński wyjaśnił, że lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia, będzie poddawana bieżącej analizie i będzie się zmieniać. Lista będzie modyfikowana dwa razy w tygodniu.

Cieszyński poinformował też, że trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących zwolnienia z nakazu zakrywania nosa i ust. Obecnie osoby, którym nie pozwala na to stan zdrowia, nie muszą stosować się do tego nakazu, przy czym nie jest wymagane żadne zaświadczenie.  – Wprowadzimy od 1 września obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa. Według naszych ekspertów, nie ma wielu istotnych przeciwwskazań medycznych do tego, aby nie zasłaniać ust i nosa – powiedział wiceminister.

Źródło informacji: gov.pl, polsatnews.pl

Zobacz też:

Podtrzymać psychozę, zamknąć kopalnie [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  Psychopaci wszystkich krajów łączcie się, cała ta heca z wirusem, to jedna wielka zbiorowa paranoja. Większość polityków, ludzi świata medialnego, nie jest to wcale taka duża grupa, to są kompletne zera. Ci ludzie w 90% nas nie reprezentują, państwo nas kosztuję, ale nam nic nie daje. Ta całą plademia pokazuję, że są to ludzie co najmniej mierni, nie skuteczni i nie ma co na nich liczyć, może są przekupieni, może szantażowani, może tchórzliwi. Warto, żeby każdy się zastanowił, na jaką opcję głosował. W każdym razie liczenie, że ci ludzie zrobią cokolwiek dobrego dla nas, jest iluzją. Oni wszyscy są do wymiany bez względu na wasze sympatie polityczne. Wszystko wskazuję, że jest to grupa ludzi w 80%, 90% podstawiona, żeby nami sterować. Weźcie to pod rozwagę i przemyślcie. Dbajcie o własne zdrowie, módlcie się, medytujcie, uprawiajcie sport, bardzo ważne jest utrzymywanie dobrych relacji z ludźmi, psychopaci chcą nas od siebie odizolować.

  1. Jagoda mówi

   Brawo, myślę tak samo 🙂

  2. marju73 mówi

   Jest tak jak piszesz.

  3. Pośmiejmy się z Marju mówi

   A tobą, Mariuszku, kto steruje? Zgodnie z artykułem, jesteś zbyt głupi, by samemu o sobie decydować, z czym ja się zupełnie zgadzam.

  4. Jaca mówi

   Popieram w 100%, ci ludzie to marionetki na sznurkach innych bardzo wpływowych, obŻYDliwie bogatych ludzi „złej woli”.

 2. Zenon mówi

  Szumowski do dymisji i caly kaczogrod z Kaczorem

 3. mieciu mówi

  A to zaswiadczenie tez beda wydawać w formie teleporady? Bo teraz dostac sie do laryngologa to jalas parodia

 4. finka mówi

  W Szwecji bez obostrzeń od końca czerwca spada ilość zachorowań, liczba nowych przypadków jest o połowę mniejsza niż w Polsce, przydałby się wyjazd tych psycholi o skłonnościach sadystycznych z MZ, żeby ich Szwedzi przeszkolili. To główny epidemiolog Szwecji miał rację a nie znajomi narciarza i handlarza bronią.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.