Szumowski: “Maseczki zakupione przez UE nie spełniają żadnych norm. Nie mogą być rozdysponowane wśród medyków”

minister Łukasz Szumowski/ fot. screen
5

Na środowej (13.05.2020) konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że maseczki przekazane Polsce przez Unię Europejską nie spełniają żadnych norm. – Dostaliśmy 600 tys. maseczek z transzy UE. Niestety nie mają one certyfikatu CE, co nas zaniepokoiło i wysłaliśmy je do badania. Niestety, te maseczki, które zakupiła Unia Europejska, nie spełniają żadnych norm, ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3 – w związku z tym nie mogą być rozdysponowane wśród medyków – poinformował Szumowski.

Minister zapowiedział, że wyśle list do Komisji Europejskiej z informacją w tej sprawie, ponieważ maseczki poszły do 16 krajów. – Mam nadzieję, że ten nasz alert sprawi, że te maseczki nie zostaną rozdysponowane osobom, które chcą się chronić, bo to wtedy jest groźne – stwierdził.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podkreślił, że jak wykazały kontrole nie wszystkie maseczki pozostające w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia są „trefne i oszukane”. – Mamy zakupiony milion dobrych maseczek, które spełniają wszystkie normy – zapewnił.

Odnosząc się do kwestii maseczek zakupionych od instruktora narciarskiego (skierowanego do ministerstwa przez brata ministra) Szumowski poinformował, że w związku z brakiem deklaracji o wymianie towaru lub o zwrocie gotówki sprawa została skierowana do prokuratury. Dlaczego zawiadomienie do prokuratury wysłano dopiero po ujawnieniu maseczkowego przekrętu przez “Gazetę Wyborczą”? Wcześniej nie dało się załatwić tej sprawy? A może nie było woli, żeby to zrobić?

Globkurier [CPS] PL

ZOBACZ: Maseczkowy przekręt w Ministerstwie Zdrowia. Brat Szumowskiego naraił nieuczciwego kontrahenta. Minister nie widzi w tym nic niewłaściwego [WIDEO]

Źródło informacji: Twitter

Zobacz tez:

Wirusolog demaskuje bezsens nakazu zakrywania nosa i ust: „Chory bezobjawowy nie kaszle” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Szumowinowski,
  Czemu ludzie zeby bogacić się chcą doic innych zamiast świadczyć wartosciowe produkty i uslugi.
  Lenistwo i chec latwego zysku.
  Aureliusz rzekl. “Wykonuj kazda praca jakby byla ostatnia.
  Przepraszam za styl i bledy, przyznaje sie nie jestem dobrze wyksztalcony ale pracuje ciezko i place podatki.

 2. piotr mówi

  Koronawirus powrócił? Chiny zamykają kolejne miasto. To może być druga fala.

 3. robert mówi

  5 mln na bezużyteczne maseczki? Szumowski w opałach! | prawy.pl

 4. robert mówi

  Tajemnicza choroba atakuje dzieci. Jest już w Europie. Zmarł 14 latek.

 5. ryszard mówi

  Tanzania Prezydent:Zasięg pandemii SARS-CoV-2 to manipulacja. Testy wykazały, że na koronawirusa zachorował olej silnikowy, papaja i koza.Co na to minister? i w tak prosty sposób rządy ich skończone zostały,połapać się musi 6 mld ludzi,za 2 miesiące Papuasi będą wiedzieli że Wielkie Jaja były na całym świecie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.