Szubienice dla „współczesnej targowicy”. Prokuratura zbada, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa

fot. twitter
9

W sobotę narodowcy zorganizowali w Katowicach happening pod hasłem „Nie dla współczesnej targowicy”. Organizatorzy zawiesili na symbolicznych szubienicach portrety „lewicowo-liberalnych polityków, którzy szkalują nasz kraj na arenie międzynarodowej”. Oczywiście, chodziło o polityków PO, którzy zagłosowali za przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce (Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Róża Thun). W rezolucji znalazł się m.in. zapis o „ksenofobicznym i faszystowskim” Marszu Niepodległości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wydawać by się mogło, że dla każdego Polaka znającego chociaż trochę historię oczywistym jest, iż happening nawiązywał do wieszania portretów targowickich zdrajców, które miało miejsce 29 września 1794 w Warszawie. Jednak opozycji totalnej wszystko kojarzy się z faszyzmem, więc nikogo nie powinno dziwić, że poseł Kierwiński i w tym przypadku dostrzegł działanie „faszystów”.

Do sprawy odniósł się Zbigniew Ziobro podczas rozmowy w radiowej Trójce zapowiadając prokuratorskie postępowanie w tej sprawie. Prokurator Generalny przyznał, taka forma protestu nie podoba mu się ze względu na „ramy kulturowe”, ale podkreślił, że należy zaczekać na „ocenę prokuratora”, który zajmie się tą sprawą.

– Jakkolwiek pamiętam oczywiście liczne zachowania po stronie manifestantów KOD w Warszawie (…). Pamiętam na przykład zdjęcia kaczki z przystawioną dubeltówką bez cienia wątpliwości, kogo należy odstrzelić. Na to jest przyzwolenie opozycji. Trzeba wiedzieć o tym, że jeśli się godzi na taką formę manifestacji, to akcja wywołuje reakcję. To, niestety, prowadzi do eskalacji – powiedział Ziobro.

Do histerycznych wrzasków opozycji odniósł się poseł Robert Winnicki stwierdzając, że „wieszanie portretów” miało charakter symboliczny, ale „haniebna zdrada, jakiej dopuścili się europosłowie, domaga się jednoznacznej reakcji i potępienia”. Winnicki przypomniał też, że Ruch Narodowy postuluje przywrócenie kary śmierci za najcięższe zbrodnie, w tym – za zdradę stanu.

Organizatorami happeningu byli: Ruch Narodowy Region Śląsko-Zagłębiowski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe oraz ONR Brygada Górnośląska (Narodowe Katowice).

Źródło: twitter, se.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  no chwila jeśli polityk zdradza swój kraj głosując i podejmując dziaąłnia przeciwko niemu więc jest ewidentnym śmierdzącym zdrajcą – przez wieki dziejów ludzkosci zdrajcow karano tylko w jeden możliwy sposób – ci młodzi ludzie demonstrując swoje niezadowolenie nie zrobili przecież nic złego. To tylko same portrety a zdrajcy co najwyżej będą musieli pożegnać się z polityką

 2. Normalny mówi

  Winnicki ma rację. Przywrócenie przepisu pozwalającego na karanie zdrajców Polski – karą śmierci. Podobną karę widziałbym dla tych wszystkich hochsztaplerów okradających Polaków i Polskę na wysokie kwoty powiedzmy od 1 miliona złotych w górę – bez przedawnień. Polskie władze powinny też wprowadzić surowe kary za antykatolicyzm i za antypolonizm, a znieść kary za tzw antysemityzm, bo raz że jest nadużywana przez Żydów do walki o mówieniu prawdy o nich, a po drugie i co najważniejsze jest moim zdaniem niezgodna z doktryną katolicką. Żyjemy w kraju katolickim, a nie semickim więc dlaczego bronimy właśnie wartości semickich ( to śmiertelny grzech !!!! ) ?!

 3. goj mówi

  A co z tym, co chciał, żeby Kaczyński się zabił? Aha, jest wolny i nikt nawet nie pomyślał, żeby go chociaż przesłuchać.

 4. Zen mówi

  ” głodnemu , chleb na myśli ”
  Ja tam nie widzę szubienic , tylko podpórki do zawieszenia portretów .
  Skończmy z nadinterpretacją .
  Znamy to ze szkoły : ” co autor miał na myśli ”
  Póki organizatorzy SAMI nie potwierdzą , że to były symboliczne szubienice , to NIKT
  nie ma prawa nadinterpretować ICH zamysłu
  A swoją drogą , ci co interpretują widocznie w głębi serca uważają , że posłom z
  portretów ” przysługuje ” szubienica za ich działania .
  Ja uważam , że wystarczy wyrzucić ICH z partii i życia publicznego

 5. julie mówi

  A co z Panem Piotrem Rybakiem , Jego rodzina , ktora jest molestowana przez wladze , jego majatekiem , ktory bezprawnie zostal Jemu i Jego najblizdzym wykradziony ? ! Dlaczego nie ma sadow na smierdzacych obwiesi , ktorzy rzekomo stanowia organ sprawiedliwosci ogladajac sie na ciezkie lapowki ? Dlaczego walcowka nie jest jeszcze w ciupie za to co wyprawiala i wyprawia jak stara , nachlana prostytka tancami , na golacha , w melinach? …

 6. Anonim mówi

  PO oskarża za „śląskie szubienice”. Dlaczego milczała gdy wieszano figurę Jana Pawła II?

  Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/po-oskarza-za-slaskie-szubienice-dlaczego-milczala-gdy-wieszano-figure-jana-pawla-ii/

  Lis, Michnik, Tusk mają na rękach krew samobójcy. Gloryfikowanie samobójcy jest skrajnie NIEMORALNE!

  https://youtu.be/js1KUqii5EY

  Zdrada narodu to największa hańba szanowni państwo powtarzam hańba! Jak możecie z tym żyć współczuję. Żadnych kar , pokazali co powinno się robić z takimi ludzi ..za zdradę ojczyzny jest jedna kara .Za rządów PO i PSL nikt nie był pociągany za transparenty ze zdjęciem śp. Lecha Kaczyńskiego na szubienicy, z paleniem Kaczyńskich czy nawet strzelaniem do kaczek .Nie wspomnę o spektaklu gdzie można obejrzeć scenę wieszania figury Jana Pawła II oraz usłyszeć o „zbiórce pieniędzy za zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego”.

 7. Anonim mówi

  Bardzo dobra inicjatywa. Tak należy piętnować zdrajców…Czy Krzysztof Król ten zięć agenta bezpieki i kapusia z KPN-u Leszka Moczulskiego ? Fajna akcja! Oj chciałoby się, żeby tak naprawdę…Wieszanie portretów targowiczan to już taka nasza polska tradycja. Karanie za zdradę kraju nie ma nic wspólnego z faszyzmem. W USA nawet w czasie pokoju za zdradę jest kara śmierci.

  Obraz w treści 1
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Piotr_Norblin

  Szkoda tylko, że powiesili tylko portrety! Młodzi nie są jeszcze skażeni politpoprawnością i ONI są przyszłością Polski. Jest prawda albo kłamstwo wierność albo zdrada i to widzą i doskonale rozumieją. Nie gaśmy ich entuzjazmu i nie potępiajmy bo robią to z czystych pobudek i niech forma ich działań nie szokuje ale uczynki zdrajców. Chwała patriotom, chwała Polsce. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, aby zamienić te zdjęcia na osobniki. Na razie to tylko w końcu symboliczne pokazanie współczesnej polskiej targowicy. Tych ludzi i im podobnych nie chcemy więcej widzieć w ławach polskiego i europejskiego parlamentu i tylko o to chodziło narodowcom. Dla naszej patriotycznej Młodzieży ogromne brawa za genialny pomysł. Rozliczenie tych ludzi to zupełnie inna sprawa i tym zajmą się być może odpowiednie organy tak, jak to jest znane z historycznymi targowiczanami. Na kalanie własnego gniazda nie pozwalają sobie żadne inne narody. Pierwszy etap należy do nas wyborców w przyszłych wyborach. Wycie Gazety Wyborczej i innych kolesiów tych zdrajców świadczy tylko o tym, że ich już zabolało, tak trzymać! Gdyby rządził polski rząd mający jaja, zdrajcy i złodzieje rzeczywiście ponosiliby konsekwencje czyli kary więzienia, konfiskata majątku a tak magia bezkarności trwa. Antypolskich działań niby „polskich”, a faktycznie zdradzieckich i sprzedajnych euro(p)osłów z PO Schetyna i Furgo nie dostrzegają ! Natomiast tym, którzy ZDRADĘ nazywają po imieniu, od razu przypinają „łatki” z napisami: faszyzm, ksenofobia i antyeuropejskość. Ot, obłudnicy z PO, zaprzedani i zaślepieni nienawiścią do tego co polskie jak ich tępy ryży, brukselski „wódz” szwabożyd err Tusk.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.