Szubienice dla „współczesnej targowicy”. Prokuratura zbada, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa

fot. twitter
9

W sobotę narodowcy zorganizowali w Katowicach happening pod hasłem „Nie dla współczesnej targowicy”. Organizatorzy zawiesili na symbolicznych szubienicach portrety „lewicowo-liberalnych polityków, którzy szkalują nasz kraj na arenie międzynarodowej”. Oczywiście, chodziło o polityków PO, którzy zagłosowali za przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce (Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Róża Thun). W rezolucji znalazł się m.in. zapis o „ksenofobicznym i faszystowskim” Marszu Niepodległości.

Wydawać by się mogło, że dla każdego Polaka znającego chociaż trochę historię oczywistym jest, iż happening nawiązywał do wieszania portretów targowickich zdrajców, które miało miejsce 29 września 1794 w Warszawie. Jednak opozycji totalnej wszystko kojarzy się z faszyzmem, więc nikogo nie powinno dziwić, że poseł Kierwiński i w tym przypadku dostrzegł działanie „faszystów”.

Do sprawy odniósł się Zbigniew Ziobro podczas rozmowy w radiowej Trójce zapowiadając prokuratorskie postępowanie w tej sprawie. Prokurator Generalny przyznał, taka forma protestu nie podoba mu się ze względu na „ramy kulturowe”, ale podkreślił, że należy zaczekać na „ocenę prokuratora”, który zajmie się tą sprawą.

– Jakkolwiek pamiętam oczywiście liczne zachowania po stronie manifestantów KOD w Warszawie (…). Pamiętam na przykład zdjęcia kaczki z przystawioną dubeltówką bez cienia wątpliwości, kogo należy odstrzelić. Na to jest przyzwolenie opozycji. Trzeba wiedzieć o tym, że jeśli się godzi na taką formę manifestacji, to akcja wywołuje reakcję. To, niestety, prowadzi do eskalacji – powiedział Ziobro.

Do histerycznych wrzasków opozycji odniósł się poseł Robert Winnicki stwierdzając, że „wieszanie portretów” miało charakter symboliczny, ale „haniebna zdrada, jakiej dopuścili się europosłowie, domaga się jednoznacznej reakcji i potępienia”. Winnicki przypomniał też, że Ruch Narodowy postuluje przywrócenie kary śmierci za najcięższe zbrodnie, w tym – za zdradę stanu.

Organizatorami happeningu byli: Ruch Narodowy Region Śląsko-Zagłębiowski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe oraz ONR Brygada Górnośląska (Narodowe Katowice).

Źródło: twitter, se.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  no chwila jeśli polityk zdradza swój kraj głosując i podejmując dziaąłnia przeciwko niemu więc jest ewidentnym śmierdzącym zdrajcą – przez wieki dziejów ludzkosci zdrajcow karano tylko w jeden możliwy sposób – ci młodzi ludzie demonstrując swoje niezadowolenie nie zrobili przecież nic złego. To tylko same portrety a zdrajcy co najwyżej będą musieli pożegnać się z polityką

 2. Normalny mówi

  Winnicki ma rację. Przywrócenie przepisu pozwalającego na karanie zdrajców Polski – karą śmierci. Podobną karę widziałbym dla tych wszystkich hochsztaplerów okradających Polaków i Polskę na wysokie kwoty powiedzmy od 1 miliona złotych w górę – bez przedawnień. Polskie władze powinny też wprowadzić surowe kary za antykatolicyzm i za antypolonizm, a znieść kary za tzw antysemityzm, bo raz że jest nadużywana przez Żydów do walki o mówieniu prawdy o nich, a po drugie i co najważniejsze jest moim zdaniem niezgodna z doktryną katolicką. Żyjemy w kraju katolickim, a nie semickim więc dlaczego bronimy właśnie wartości semickich ( to śmiertelny grzech !!!! ) ?!

 3. goj mówi

  A co z tym, co chciał, żeby Kaczyński się zabił? Aha, jest wolny i nikt nawet nie pomyślał, żeby go chociaż przesłuchać.

 4. Zen mówi

  ” głodnemu , chleb na myśli ”
  Ja tam nie widzę szubienic , tylko podpórki do zawieszenia portretów .
  Skończmy z nadinterpretacją .
  Znamy to ze szkoły : ” co autor miał na myśli ”
  Póki organizatorzy SAMI nie potwierdzą , że to były symboliczne szubienice , to NIKT
  nie ma prawa nadinterpretować ICH zamysłu
  A swoją drogą , ci co interpretują widocznie w głębi serca uważają , że posłom z
  portretów ” przysługuje ” szubienica za ich działania .
  Ja uważam , że wystarczy wyrzucić ICH z partii i życia publicznego

 5. julie mówi

  A co z Panem Piotrem Rybakiem , Jego rodzina , ktora jest molestowana przez wladze , jego majatekiem , ktory bezprawnie zostal Jemu i Jego najblizdzym wykradziony ? ! Dlaczego nie ma sadow na smierdzacych obwiesi , ktorzy rzekomo stanowia organ sprawiedliwosci ogladajac sie na ciezkie lapowki ? Dlaczego walcowka nie jest jeszcze w ciupie za to co wyprawiala i wyprawia jak stara , nachlana prostytka tancami , na golacha , w melinach? …

 6. Anonim mówi

  PO oskarża za „śląskie szubienice”. Dlaczego milczała gdy wieszano figurę Jana Pawła II?

  Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/po-oskarza-za-slaskie-szubienice-dlaczego-milczala-gdy-wieszano-figure-jana-pawla-ii/

  Lis, Michnik, Tusk mają na rękach krew samobójcy. Gloryfikowanie samobójcy jest skrajnie NIEMORALNE!

  https://youtu.be/js1KUqii5EY

  Zdrada narodu to największa hańba szanowni państwo powtarzam hańba! Jak możecie z tym żyć współczuję. Żadnych kar , pokazali co powinno się robić z takimi ludzi ..za zdradę ojczyzny jest jedna kara .Za rządów PO i PSL nikt nie był pociągany za transparenty ze zdjęciem śp. Lecha Kaczyńskiego na szubienicy, z paleniem Kaczyńskich czy nawet strzelaniem do kaczek .Nie wspomnę o spektaklu gdzie można obejrzeć scenę wieszania figury Jana Pawła II oraz usłyszeć o „zbiórce pieniędzy za zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego”.

 7. Anonim mówi

  Bardzo dobra inicjatywa. Tak należy piętnować zdrajców…Czy Krzysztof Król ten zięć agenta bezpieki i kapusia z KPN-u Leszka Moczulskiego ? Fajna akcja! Oj chciałoby się, żeby tak naprawdę…Wieszanie portretów targowiczan to już taka nasza polska tradycja. Karanie za zdradę kraju nie ma nic wspólnego z faszyzmem. W USA nawet w czasie pokoju za zdradę jest kara śmierci.

  Obraz w treści 1
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Piotr_Norblin

  Szkoda tylko, że powiesili tylko portrety! Młodzi nie są jeszcze skażeni politpoprawnością i ONI są przyszłością Polski. Jest prawda albo kłamstwo wierność albo zdrada i to widzą i doskonale rozumieją. Nie gaśmy ich entuzjazmu i nie potępiajmy bo robią to z czystych pobudek i niech forma ich działań nie szokuje ale uczynki zdrajców. Chwała patriotom, chwała Polsce. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, aby zamienić te zdjęcia na osobniki. Na razie to tylko w końcu symboliczne pokazanie współczesnej polskiej targowicy. Tych ludzi i im podobnych nie chcemy więcej widzieć w ławach polskiego i europejskiego parlamentu i tylko o to chodziło narodowcom. Dla naszej patriotycznej Młodzieży ogromne brawa za genialny pomysł. Rozliczenie tych ludzi to zupełnie inna sprawa i tym zajmą się być może odpowiednie organy tak, jak to jest znane z historycznymi targowiczanami. Na kalanie własnego gniazda nie pozwalają sobie żadne inne narody. Pierwszy etap należy do nas wyborców w przyszłych wyborach. Wycie Gazety Wyborczej i innych kolesiów tych zdrajców świadczy tylko o tym, że ich już zabolało, tak trzymać! Gdyby rządził polski rząd mający jaja, zdrajcy i złodzieje rzeczywiście ponosiliby konsekwencje czyli kary więzienia, konfiskata majątku a tak magia bezkarności trwa. Antypolskich działań niby „polskich”, a faktycznie zdradzieckich i sprzedajnych euro(p)osłów z PO Schetyna i Furgo nie dostrzegają ! Natomiast tym, którzy ZDRADĘ nazywają po imieniu, od razu przypinają „łatki” z napisami: faszyzm, ksenofobia i antyeuropejskość. Ot, obłudnicy z PO, zaprzedani i zaślepieni nienawiścią do tego co polskie jak ich tępy ryży, brukselski „wódz” szwabożyd err Tusk.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.