Szokująca dezinformacja w TVP Info! Rządowa stacja pisze o „nuklearnym ataku Putina na Ukrainę”

TVP Info/ fot. screen
9

W piątek (4.03.2022) państwowa stacja TVP Info zamieściła na pasku następującą informację: „Nuklearny atak Putina na Ukrainę”. W rzeczywistości do żadnego ataku nuklearnego nie doszło. W nocy z czwartku na piątek wojska rosyjskie ostrzelały Zaporoską Elektrownię Atomową. Doszło do wybuchu pożaru, który został ugaszony.

Jak informuje Państwowa Agencja Atomistyki, nie doszło do uszkodzenia systemów ważnych dla bezpieczeństwa jądrowego elektrowni. Nie odnotowano wzrostu poziomu promieniowania. Elektrownia jest obecnie pod kontrolą wojsk rosyjskich.

Do dezinformacji zamieszczonej przez TVP Info odniósł się portal demagog.pl. – Od kilku dni relacjonujemy, jak może wyglądać dezinformacja w social mediach. Z kolei w mediach tradycyjnych może się zdarzyć, że szybkie tempo relacjonowania zaowocuje niefortunnie sformułowanym nagłówkiem. BARDZO niefortunnie sformułowanym. Ponawiamy apel z początku wojny i prosimy wszystkie ogólnopolskie (i mniejsze) media o jak największą dokładność, aby zapobiec rozsiewaniu paniki – czytamy we wpisie zamieszczonym na Twitterze.

Gdyby taką dezinformację zamieścił jakiś zwykły internauta, to natychmiast zostałby nazwany ruskim agentem, którego należy wsadzić do więzienia. Ale ta dezinformacja to dzieło rządowych dziennikarzy, więc mamy do czynienia z „niefortunnie sformułowanym nagłówkiem”. Czy w TVP Info polecą głowy? Tym bardziej, że to nie pierwszy taki numer. TVP Info podała też informację o przekazaniu Ukraińcom polskich myśliwców i wykorzystywaniu polskich lotnisk do militarnych działań przeciw Rosji. Informację zdementował prezydent Andrzej Duda.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

TVP Info powiela ukraiński fejk o wykorzystaniu polskich lotnisk przez ukraińskich pilotów. Prezydent Duda dementuje informację o wysyłaniu myśliwców na Ukrainę

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Tak, PiSrael, POlksdeutsche i reszta ich lewicowych kolegów chcą zaprosić bomby atomowe Putina do Polski.

 2. Rebih mówi

  Wygląda to coraz bardziej na urabianie Polaków do poparcia udziału Polski w wojnie.
  Tak, jak Zełensky jest gotów zrujnować Ukrainę dla interesów USA, tak samo Morawiecki i Kaczyński są gotowi poświęcić Polskę.
  Apropos Kaczyńskiego… Gdzie to się poniewiera ten kawał zdemoralizowanego nieroba, wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju?

 3. Buran mówi

  Proste. Kto słucha gównościeków nurtu głównego ten sam sobie szkodzi.

 4. antek mówi

  błagam tylko nie demagog !!!!!!!! nie nie tutaj nie u Pana Międlara!!!

 5. Shadow mówi

  W wykonaniu TVP Info jest takie samo urabianie opinii w Polsce, jak przy srowidzie. Robią to na czyjeś polecenie. I nie jest to robota skierowana na dobro Polaków, ani Ukraińców. A takich kłamstw jest w gównianym ścieku od pioruna.

 6. Maksio mówi

  Moja mama się tak tym przejęła, że od tamtego czasu pije płyn Lugola i wszystkich namawia, żeby pili. Mówię jej, żeby nie wierzyła we wszystko co mówią w Tvp Info, ale to jej ulubiony program w telewizorze. ☺️

 7. Kwal mówi

  Dobrze napisane, Wszystko jest robione w interesie żydów…wszystko ! Tylko żydzi robią to według pewnej kolejności. Najpierw skłócają, szczują i napuszczają jednych na drugich. Następnie cudzymi rękami przeprowadzają to co zaplanowali dokonując zniszczenia by po ustaniu konfliktu zebrać owoce…
  I tak jest od 2000 lat. Póki Świat tego nie zrozumie nic na wiecie się nie zmieni. Plemię żmijowe musi być zdeptane…

 8. Krzysztof K mówi

  to jest sprawa dla prokuratora. Sa na to odpowiednie paragrafy. Gdyby jakiś vgogmen to zamiścił, to juz by miał sprawe w sadzie !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.