SZOK! Straszenie dzieci koronawirusem przy pomocy „ozdrowieńców po przejściach”

Marcin Czech/ fot. screen
8

W niedzielę (16.08.2020) „Rzeczpospolita” opublikowała wywiad z prof. Marcinem Czechem, epidemiologiem, byłym wiceministrem zdrowia (w latach 2017-2019), kierownikiem zespołu kontroli zakażeń szpitalnych w Instytucie Matki i Dziecka. Prof. Czech przedstawił swoje pomysły na funkcjonowanie szkół podczas pandemii koronawirusa. Lekarz zaleca m.in. całkowitą izolację wychowawców najmłodszych klas, mycie korytarzy przez uczniów oraz spotkania z „ozdrowieńcami po przejściach”.

– W zapobieganiu epidemii niezwykle ważna jest edukacja, dlatego wprowadziłbym spotkania na temat koronawirusa z lekarzem, ratownikiem medycznym, pielęgniarką, a w przypadku starszych uczniów, licealistów – także rówieśnikiem, który przeszedł Covid – mówi prof. Czech.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany, dlaczego licealiści mieliby uczyć się od rówieśnika odparł: – To szczególna grupa, kontestująca autorytety, do której suche komunikaty z radia czy informacje wyniesione z lekcji pewnie nie trafią. Kontakt z rówieśnikiem, który pokaże, że Covid-19 to nie bajka i może realnie zaważyć na ich życiu, może okazać się kluczowy. A pamiętajmy, że to właśnie w okresie licealnym rodzi się potrzeba bliskości. Myślę, że ozdrowieniec po przejściach przekonałby wielu zbuntowanych nastolatków do systematycznego dezynfekowania rąk w ustawionych na korytarzach dozownikach.

Mój komentarz: Po przeczytaniu tego wywiadu jestem w szoku. Oczywistym jest, że pomysł prof. Czecha oznacza straszenie uczniów i podkręcanie korona-psychozy. Czy prof. Czech nie zdaje sobie sprawy, że większość zakażonych przechodzi infekcję bez żadnych objawów? Skąd on weźmie tych nastoletnich „ozdrowieńców po przejściach”? Chyba trzeba będzie ich wymyślić.

Koronawirus nie jest masowym mordercą. Korona-psychoza nie służy ratowaniu zdrowia i życia. Wprost przeciwnie: chorzy zostali pozbawieni opieki medycznej, zdrowych trzyma się w areszcie domowym, wszyscy żyją w ciągłym stresie. Zamiast uspokajać nastroje i wyprowadzać społeczeństwo z paranoi, w którą je wpędzono, prof. Czech zaleca działania służące nakręcaniu paniki. Takie rzeczy robi lekarz. To się nie mieści w głowie!

Źródło cytatów: rp.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ludzie uciekajta, doktory jadą!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin mówi

  Novo Nordisk i tyle w temacie

 2. rebih mówi

  Oni nie mają żadnych zahamowań. Po prostu żadnych. Zachowują się jak psychopaci, jak banda pedryli.

 3. Karol mówi

  Gdy ROZUM zasypia -budzą się UPIORY. Naturalnie owe upiory są jak najbardziej słusznego plemiennego pochodzenia i służą zastraszania gojów.

 4. marju73 mówi

  Wygląda na koczownika który nadaje się na każdą ministerialną posadę.

  1. Marju73 mówi

   Nie podszywaj się pode mnie, gnido parszywa!!!

  2. marju73 mówi

   Nie wysilaj się. Redakcja zna mojego mejla który wpisuję za każdym razem gdy umieszczam wpis.
   Ale jak nisko trzeba upaść żeby robić taką wiochę z podszywaniem się pod kogoś.

  3. Marju73 mówi

   Nie rozśmieszaj mnie, gnido. Redakcja nie ma czasu weryfikować maili komentatorów, inaczej taki oszust i podszywacz, jak ty, byłby zaraz zblokowany.

   Ile ci, gnojku, płacą za to? I czy w szeklach, czy jednak przeliczają na dolary?

 5. W K mówi

  Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Prof. Czech chce czyścić u mnie podłogi?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.