SZOK! Facebook chce utajnienia procesu ws. praktyk cenzorskich w tym medium [WIDEO]

Maciej Świrski/ fot. screen
3

Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia wytoczył w 2016 roku proces Facebookowi o stosowanie cenzury prewencyjnej oraz uniemożliwianie swobodnego dostępu do informacji. Takie praktyki są w Polsce zakazane, a prawo do rozpowszechniania i pozyskiwania informacji jest zagwarantowane w Konstytucji RP. Facebook notorycznie łamie polskie prawo usuwając treści zamieszczane w tym medium społecznościowym przez użytkowników, a stosowane kryteria wskazują na dyskryminacyjny charakter tych praktyk.

Niestety, rząd „dobrej zmiany” nie podjął skutecznych działań wobec amerykańskiego monopolisty mających na celu egzekwowanie obowiązującego w Polsce prawa. Sytuacja jest skandaliczna! Czy sprawa, która wytoczył Świrski, doprowadzi do zmian w tym zakresie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawa toczy się przed polskim sądem, na co Facebook nie chciał się zgodzić twierdząc, że właściwym sądem do rozstrzygania sporu jest sąd amerykański. Jednak polski sąd uznał swoją właściwość w tej sprawie i proces ruszył. Wobec tego przedstawiciele Facebooka zażądali utajnienia procesu! To już jest kpina w żywe oczy. Proces o stosowanie zakazanych praktyk cenzorskich ma być ocenzurowany?!

„To jest kuriozum. W Polsce nie ma komunizmu. Nie ma tajnych procesów. Facebook, którym mówi o sobie, że jest obrońcą liberalnego patrzenia na świat, chce utajnić proces przeciwko sobie, tak jakby był dyktatorem komunistycznym” – stwierdził Maciej Świrski podczas rozmowy w Radio Wnet. Poinformował, że kolejna rozprawa odbędzie się 30 października 2019 roku.

Przeczytaj też:

Twitter usuwa konta organizacji walczących o dobre imię Polski! Czy będzie reakcja Ministerstwa Cyfryzacji?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Bożena mówi

    Uwaga, uwaga – pedofil w sieci !!! Pod tym numerem 503 810 915 z sieci Orange ukrywa się pedofil z Końskich o imieniu Piotr. Molestuje dzieci przez telefon, próbując umawiac się na spotkania.

  2. narodowiec mówi

    Żydostwa tak jak i pedofilii nie da się wyleczyć. Należy ich po prostu zacząć likwidować !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.