Szef partii muzułmańskiej do Holendrów: nie chcecie multi-kulti, to spadajcie

Tunahan Kuzu/ fot. youtube
2

– Jeśli nie lubią zmieniającej się Holandii, w której żyją ludzie z różnych kultur… jak w mieście Zaandam lub sąsiedztwie Poelenburga, to niech spadają – powiedział w wywiadzie Tunahan Kuzu, polityczny przywódca partii DENK w Holandii.

DENK („Myślcie”) to partia założona w 2015 roku przez dwóch polityków pochodzenia tureckiego wyrzuconych z Partii Pracy: Tunahana Kuzu i Selçuka Öztürka. Partia zdobyła 3 mandaty w wyborach do holenderskiego parlamentu w 2017 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

DENK przedstawia się jako partia imigrancka dla imigrantów i chce walczyć z „instytucjonalnym rasizmem”, a zamiast „integracji” domaga się „akceptacji”. Chce ustanowienia Ministerstwa Szerokiej Akceptacji, „policji antyrasistowskiej” i stworzenia krajowego rejestru rasistowskich wyrażeń i związków frazeologicznych. DENK twierdzi, że muzułmanie są demonizowani. Domaga się również oficjalnych przeprosin od Holandii za handel niewolnikami oraz żąda przemianowania nazw ulic, aby wymazać pamięć o kolonialnej przeszłości kraju.

Krytycy oskarżają partię o sianie podziałów w kraju cieszącym się tolerancją i nazywają „długim ramieniem Ankary”, ponieważ DENK nie chce potępić tureckich władz i głosi poglądy rządu prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Partia zdobywa coraz większą popularność wśród społeczności muzułmańskiej zamieszkującej w holenderskich obszarach miejskich.

Źródło informacji: voiceofeurope.com, polskieradio.pl

Przeczytaj też:

Muzułmanie zaatakowali grupę chrześcijan. Nie szczędzili nawet matek z dziećmi!

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Sowa mówi

    I pomyśleć, że możemy mieć taki sam problem z Ukraińcami w Polsce.
    Na razie mnożymy, ułatwiamy, mamy już związek zawodowy, za chwilę wpadnie do Polski desant ukraińskiego neobanderowskiego SBU i zorganizuje partię polityczną, jak się Ukraińcy w Polsce policzą, zajmą się wyborami do samorządu.
    Znając naszych łasych na głosy polityków, na dogadywanie się i przepraszanie wszystkich złoczyńców jak i parcie na władzę (czytaj układy pieniądze) to zrobimy sobie w Polsce V-neobanderowską kolumnę.

  2. fghjkl mówi

    Tylko żeby móc głosować to trzeba mieć obywatelstwo, które u nas dziedziczy się po rodzicach. Poza tym moim zdaniem ukry w 2 pokoleniu będą już całkowicie spolonizowani. Pamiętaj że to nie są muzułmanie tylko chrześciajnie, ten sam krąg kulturowy. Polacy jakoś nie tworzą swoich partii na zachodzie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.