Szef MSWiA: „Będzie szybka ścieżka karania osób wyłamujących się z obywatelskiej solidarności”

szef MSWiA Mariusz Kamiński i Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk/ fot. Twitter
27

W środę (1.04.2020) szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował podczas konferencji prasowej, że podczas roboczego spotkania przedstawicieli Komendy Głównej Policji i Głównego Inspektora Sanitarnego wypracowano procedurę przekazywania przez policję informacji dotyczących przypadków łamania zasad zwalczania epidemii w Polsce. Kamiński zapowiedział, że będzie szybka ścieżka karania osób wyłamujących się z obywatelskiej solidarności, które narażają nie tylko siebie, ale również innych poprzez łamanie zasady kwarantanny.

Minister Kamiński poinformował, że od 2 kwietnia na mocy decyzji wojewodów Straże Miejskie i Straże Gminne zostaną poddane zwierzchniemu nadzorowi policji koordynującej pracę patrolową wszystkich służb, które mogą być w tym zakresie pomocne. – W związku ze zmianami, jakie wprowadziło rozporządzenie Rady Ministrów, zmienia się również taktyka działań służb mundurowych i policji. Znacząca część naszych policjantów będzie wykonywała intensywne czynności patrolowe na ulicach miast i mniejszych miejscowości – zapowiedział szef MSWiA.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komendant Główny policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, poinformował, że dotychczasowe kontrole policyjne wykazały bardzo nieznaczny procent naruszeń przepisów kwarantanny. Na 150 tys. osób stwierdzono nieprawidłowości na poziomie zaledwie 0,5%.

Podjęliśmy decyzję o zmianie formuły kontroli osób pozostających w kwarantannie. Od teraz będziemy szczególnie pojawiać się pod adresami, gdzie widzimy, że jest problem oraz tam, gdzie kwarantanna dopiero się rozpoczyna. U tych, którzy do tej pory wzorowo przestrzegali kwarantanny, teraz być może będziemy pojawiali raz na dwa-trzy dni. Kierujemy się jednak tym, by ciągle było przekonanie, że funkcjonariusze mogą pojawić się w każdej chwili – powiedział gen Szymczyk i przypomniał o obowiązku instalacji na smartfonach aplikacji „kwarantanna domowa”.

ZOBACZ: Obowiązkowa aplikacja na smartfony dla osób objętych kwarantanną. Miała pomagać, będzie kontrolować

Podkreślił, że policja chce skoncentrować się na kontroli przestrzegania obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów, a więc tego, co dzieje się na ulicach. – Nadal kładziemy nacisk na prewencję i edukację, ale nie będą one miały tak dominującej roli. Będziemy stawiać na wyciąganie konsekwencji zwłaszcza wobec osób, które w sposób rażący będą łamać zapisy nowego rozporządzenia – wyjaśnił Szymczyk.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Obywatele, rozejść się!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kazimierz mówi

  Wszystkie ograniczenia wolności to bezprawie. Będziecie siedzieć co prawda w normalnym trybie , ale co się odwlecze to nieuciecze.

 2. Piotr r mówi

  Chcialoby mu sie powiedziec wypi….j ty pajacu! Jakim prawem zamierza karac osoby chodzace po ulicy np. w towarzystwie rodziny , jest to zlamanie konstytucji albowiem nie maja prawa odbierac wolnosci 38 mln Polakow na podstawie rozporzadzenia jakiegos ministra. Do tego potrzebny jest stan nadzwyczajny albo ustawa

  1. Tomek mówi

   Znasz się, jak świnia na gwiazdach. Jest w tej sprawie ustawa z 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, zgodnie z którą rozporządzeniem rząd może wprowadzić ograniczenia w poruszaniu się w przypadku zagrożenia epidemią, bez jakiegokolwiek stanu nadzwyczajnego.

  2. Piotr r mówi

   Rzad typku a nie minister rozporzadzeniem

  3. Tomek mówi

   Minister, typku, zgodnie z art. 46 wspomnianej ustawy, może takie rozporządzenie wydać. Nie brnij.

 3. piotr mówi

  Muzeum Auschwitz i „wiodące media” atakują Więźniarkę i ofiarę dr Mengele. Co tak naprawdę powiedziała? | gazetawarszawska.com

 4. piotr mówi

  O powrocie św. Szymona i wściekłości Żydów… | forumdlazycia tradycji katolickiej.pl

 5. marju73 mówi

  Przypominam że ten pisożydowski łajdak został wspomniany przez prowadzącego kanał CE Polska Rafała Mossakowskiego jako jedna z osób (wydarzenie jeszcze przed obradami żydowskiego okrągłego kantu) która z lewackimi bojówkami wpadała i próbowała rozbijać narodowo-katolickie spotkania.

  1. Tomek mówi

   Tak, Marju73, Mossakowski to bez wątpienia bardzo poważny facet. Gość opowiadający o Illuminatach, lucyferianach, że mu dziecko chce Cejrowski porwać, że mu umysł zdalnie kontrolują, no i oczywiście przyjaciel Putina. Autorytet w sam raz dla tak dziecinnego, komunistycznego trepa, jak ty.

  2. marju73 mówi

   Nie zmyślaj talmudyczna gnido. Spadaj zasrańcu.

  3. Tomek mówi

   Nie zmyślam. Tłumaczę po prostu idiocie jakich idiotów słucha. Ale ty za głupi jesteś, by rozumieć. IQ 73 zobowiązuje…

  4. Piotr r mówi

   Tomek ty smierdzaca pisowska gnido, przez takich jak ty jest w Pilsce zle i rzadza kkmuchy z PiSu pospolu z neokomuchami z Razem

  5. Tomek mówi

   Piotruś, p….do bez szkoły, żebyś ty chłopie wiedział, jaką ja mam z ciebie zabawę! Gdybyś wiedział, to byś z siebie debilu więcej podobnych postów nie wydalał. Chyba że, faktycznie, błaźnie, jarcuje cię pajacowanie przede mną?

  6. Tomek mówi

   Tak. Podobnie, jak święty Mikołaj był prawdą średniowieczu. Który renifer jest twoim ulubionym?

  7. MACIEJ mówi

   Myślisz, że Illuminaci to bajki? To poszukaj informacji o zakonie illuminatów bawarskich z XVIII wieku pajacu i się nie ośmieszaj. Lepiej milczeć i udawać głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  8. Tomek mówi

   Tak, podobnie, jak święty Mikołaj był prawdą w średniowieczu. Który renifer jest twoim ulubionym?

 6. robert mówi

  Leon Degrelle: Talmudyczna nienawiść do nacjonalistów. | nacjonalista.pl

  1. Tomek mówi

   Leon Degrelle w 1977 roku: „Byłem hitlerowcem, ciągle nim jestem i pozostanę nim do śmierci”.

   Ale niektórzy są p…..ni, że mają takie autorytety…

 7. maciek mowi . mówi

  Szanowni kochani moi rodacy nie dajcie sie zastraszyc tym judaszom polsko-jezycznym I zyjcie swoim
  zyciem bo nic zlego was nie czeka poza tymi judaszami siejacymi terror I straszeniem ” swirusem ” a
  prawda jest zupelnie inna jak powiedzial dwa dni temu w telewizyjnym wywiadzie byly angielski senator
  George Galloway ze POlitycy odgrywaja teatr ktory jest biednym spektaklem ale za tym wszystkim
  kryje sie zupelnie co innego o czym dowiemy sie pozniej lub wcale jak po zamachu na tzw. WTC w ameryce
  11 Wrzesnia po czym wprowadzono drakonskie prawa ktorych nie zniesiono do tej pory I napadnieto
  na Afganistan , Jugoslawie , Libie itd .

  1. Tomek mówi

   Ma szczęście, mamy odpowiednie przepisy. Kretyni, tacy jak ty, w tych trudnych chwilach powinni być izolowani.

 8. viOla mówi

  z całym szacunkiem.. pierdole….nie , koleżanka miała zostać obieta kwarantanną (podejżenie kontaktu z osobą „chorą”. 8 dni czekania aż łaskawie ktoś z sanepidu/szpitala/Mopsu przyjdą / zrobią test etc. NIC po 13 dniach , dzwoni się do pani z sanepidu … „ok. to przedłużamy jeszcze 10 dni”. pytanie… ktoś przyjdzie ? – „proszę czekać” .. wieć albo totalna ściema, albo koordynacja na poziomoe przedszkola.

 9. Anton mówi

  Knesejm Polin dostał ” szybkie ” dyrektywy od swoich możnowładców z lóż masońskich !

  1. Leszek mówi

   Pozdrawiam Was Polacy. Coraz nas mniej.

  2. Tomek mówi

   Anton, choć raz w życiu, w solidatności z resztą Narodu, p…lnął byś się w łeb.

 10. Flex mówi

  Scentrowane koło historii. Za WRONy były ścieżki zdrowia dla tkwiących w Solidarności. Za PISklaków będą szybkie ścieżki dla wyłamujących się z solidarności. Normalnie PRLPIS. Pani politolog zawiadująca Min.Rozwoju „pracuje” pracuje z Polską organizacją Turystyki nad 1000+ w formie bonu wycieczkowego dla Polaków. To może od razu wskrzesić FWP i powierzyć rozdział wczasów działaczom związkowym? Urzędnicy czując okazję chcą wyrwać coraz więcej kasy i uprawnień do jej dzielenia. Dlaczego nie zawiąże się Polski Związek Fryzjerstwa Damskiego i nie zażąda bonów fryzjerskich dla kobiet? Na takim urzędowym rozdawnictwie i reglamentacji bazowała socjalistyczna gospodarka niedoborów, choć za Gierka ciągle „rósł dochód i spożycie” Do czrgo to doprawidziło? 14.02 napisałem wam na tym portalu by gotówkę chronić zamieniając na 3 fundamentalne waluty. Kto mnie wtedy posłuchał dziś jest b. do przodu, a to co pisałem wtedy , ostatnio powtórzył w Banierze K. Kolany ostrzegając w co nie inwestować. No ale to Główny Analityk tego portalu, a ja prosty robol na przymusowym urlopie, bo Włosi nie przysyłają dostaw i nie mam czego wykładać na taśmę. Patrząc na to jak PIS nieudolnie kalkuje rozwiązania ekonomiczne POPSL z kryzysu 2008/2009 widać, jacy to „fachowcy”. Mi brakuje jeszcze pomysłu wykorzystania kupionego od Włochów za 2* drożej niż dzisiejsza cena giełdowa PEKAO i wznowienia emisji przezeń pamiętnych bonów pekao. Wprowadzić urzędową cenę walut i ich obowiązkową osprzedaż/zamianę na bony przez eksporterów i osoby prywatne. A prezes Obajtek otworzy na Orlenach Pewexy! Absurd? Oczywiście, ale bezradność i głupota tej ekipy karierowiczy i partyjnych nominatów jest taka, że i do takiej głupoty byliby zdolni. Szkoda tylko, że z tyłu tej drużyny lanserów i pupili prezesa ginie z oczu walczący z epidemią i problemami niedoinwestowanej służby zdrowia Min. Szumowski i jego ludzie. Kto po bitwie przypnie sobie ordery i przyzna marszałka chyba nie ma wątpliwości. Jak uczy historia, nie Ci, którzy ją wygrali!

 11. W K mówi

  Rząd stosuje bezprawie. Równie dobrze możemy się skrzyknąć, utworzyć nasz Sejm, wybrać nasz rząd i zacząć produkować ustawy i rozporządzenia. Rząd opłacany przez podatników nie powinien stosować bezprawia. To niegodne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.