Szef BioNTech o szczepionce kowidowej: „Potrzebny będzie trzeci zastrzyk”

fot. pixabay
47

W środę (28.04.2021) szef firmy BioNTech Ugur Sahin poinformował, że skuteczność szczepionki, którą produkuje wspólnie z firmą Pfizer, spada z 95% do 91% po sześciu miesiącach od jej podania. – W związku z tym potrzebny będzie trzeci zastrzyk, aby podnieść odporność do blisko 100% – oświadczył.

Sahin poinformował, że jego firma nie zrezygnuje z  prawa własności intelektualnej do szczepionki. BionTech i Pfizer rozważają natomiast udostępnienie „kompetentnym producentom” licencji na produkcję szczepionki.

Czy należy znieść restrykcje epidemiczne wobec osób zaszczepionych? Szef BioNTech stwierdził, że można będzie tak zrobić dopiero po zaszczepieniu ponad 50% mieszkańców danego kraju.

Jeśli ktoś myślał, że weźmie zastrzyk i wróci do normalności, to był bardzo naiwny. Będzie trzecia dawka, a potem czwarta i kolejne. Ludzie będą szczepić się na okrągło, żeby wrócić do normalności, ale jedyne, co dostaną, to segregację sanitarną i dożywotnie szmaty na twarzy. Powszechne szczepionki kowidowe to zbyt lukratywny biznes, żeby z niego zrezygnować. Firma IQVIA Holdings Inc. oszacowała, że do 2025 roku światowe wydatki na te szczepienia mogą osiągnąć poziom nawet 157 mld dolarów. Natomiast wydatki na leki mają być w latach 2020-2025 o 68 mld mniejsze niż byłyby, gdyby nie było pandemii. Czy oznacza to, że ludzie będą zdrowsi, więc nie będzie potrzeby kupowania leków? Nie! Zmniejszenie wydatków na leki ma wynikać z rzadszych wizyt u lekarza spowodowanych pandemią. Reasumując: zamiast leczenia będą szczepienia.

Źródło informacji: PAP, Reuters

Zobacz też:

Parlament Europejski zagłosował za paszportami kowidowymi. Mają obowiązywać przez rok

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Matka mówi

  „Ludzie będą szczepić się na okrągło, żeby wrócić do normalności, ale jedyne, co dostaną, to segregację sanitarną i dożywotnie szmaty na twarzy.”

  Nie – dostaną powrót do normalności, jak to bywa zawsze w przypadku chorób zakaźnych, których epidemie eliminowane są przez szczepienia, a czego wy, szury, ogarnąć nie możecie, bo w kwestii nauki to jesteście gdzieś tak w końcówce XIX wieku. I nawet jeśli wirusa szybko nie uda się, dzięki szczepieniom, wyeliminować, to perspektywa szczepienia się co 1-2 lata to jest naprawdę straszliwa rzecz, w porównaniu do położenia sobie pod respiratorem w szpitalu.

  „Powszechne szczepionki kowidowe to zbyt lukratywny biznes, żeby z niego zrezygnować. Firma IQVIA Holdings Inc. oszacowała, że do 2025 roku światowe wydatki na te szczepienia mogą osiągnąć poziom nawet 157 mld dolarów. Natomiast wydatki na leki mają być w latach 2020-2025 o 68 mld mniejsze niż byłyby, gdyby nie było pandemii. Czy oznacza to, że ludzie będą zdrowsi, więc nie będzie potrzeby kupowania leków? Nie! Zmniejszenie wydatków na leki ma wynikać z rzadszych wizyt u lekarza spowodowanych pandemią. Reasumując: zamiast leczenia będą szczepienia.”

  Zapomnieliście, szury dodać, że szczepionki to tylko 2 procent całego rynku leków. A ów spadek (realnie o jakieś 0,5 procent) nie jest związany z tym, że rząd planuje sobie mniej leczyć, tylko z faktycznym albo unikaniem albo ograniczeniem dostępności służby zdrowia w czasie pandemii. Co jest bardzo źle, ale żeby tego nie było, konieczne jest właśnie przeznaczanie 2 procent wydatków na produkty medyczne na szczepienia właśnie, czego wy szury ogarnąć nie możecie.

  1. Tomasz mówi

   Jestem ciekawy, kabotynie, skąd masz takie dane i wiedzę? Ciągle masz do ludzi przytyczki, że są szurami, śmiesznymi głupcami, płaskoziemcami. Wychodzi więc na to, że wielu, wielu naukowców, autorytetów, wirusologów, którzy „zjedli zęby” na wirusach to też szury, tak? Dziwnym trafem właśnie ci ludzie stracili swoje autorytety, stanowiska, pracę w momencie, kiedy zaczął się ten spisek. Tak, sprzedajna szmato, spisek. I tacy jak ty wyznają spiskową teorię dziejów, bo obecni możnowładcy i ich dziwki zwane dla niepoznaki politykami i ekspertami spiskują przeciwko nam. To są spiskowcy, a my się przed tym spiskiem bronimy. I nie nazywaj tego zabiegu eksperymentalnego szczepionką, bo nawet twoi przełożeni nazwali ten zabieg eksperymentem medycznym – ustawa z 30-12-2020. Poszukaj sobie, pajacu zapierdalający dla apostoła Mateusza za miskę ryżu, i odnieś się do tego. Nie zaklinaj rzeczywistości i uważaj na siebie.

   1. Matka mówi

    Tomuś,

    Mossad mi te dane przesyła.:). JPRDL, jak ja uwielbiam tego typu pytania od głupków takich, jak ty. Serio jesteście aż tak głupi, że nie wiecie, jak wiele publikacji naukowych, danych statystycznych, badań, omówień tych badań jest dostępnych do przeczytanie? Pewnie nie, tacy jak ty wchodzą tylko na jakieś portale dla idiotów i łykają bajeczki o wielkich spiskach.

    A tymi naukowcami, co to „zęby zjedli” na szczepionkach, mnie nie rozsmieszaj!:):):) Jeśli w ogóle uda się takim jak ty gdzieś podać jakieś cytaty z naukowców, to w połowie przypadków takowi naukowcy nie istnieją, łykneliscie jakiś kit z sieci. A w drugiej połowie to są specjaliści od wszystkiego (ziół, drzew, tzw. medycyny naturalnej, nauk niemedycznych), a nie specjalista od szczepionek.

    P.S. A co do sprzedajnych szmat – największą część fałszywych informacji o szczepionkach, jak wynika z badań niedawnych, pochodzi z rosyjskich portali. Zapytam więc – za ile im się sprzedajesz?

    1. Maciej mówi

     @tow. „Matka”

     Towarzyszka już dawno zapomniała czym jest nauka oraz jakimi kryteriami powinna się kierować medycyna, elementarna racjonalność i tylko zaśmieca tutejszy portal ciągłym mataczeniem i powielaniem politycznych manipulacji.

     Najpierw towarzyszka matacząc ilościami zarażonych, chorych i zgonów (w tym zgonów z chorobami współistniejącymi) próbowała zlikwidować przyczyny zgonów, z którymi nie mogła sobie poradzić, od wielu lat, cała światowa medycyna. Następnie towarzyszka usiłowała zlikwidować dotychczasową klasyfikację chorób nieuleczalnych i śmiertelnych ograniczając się do stwierdzonego covida, aby później przypisywać nadmiarowe zgony śmiercionośnemu covidowi, zamiast proceduralnej zapaści całej służby zdrowia. Następnie, nawet wbrew zastrzeżeniom samej WHO odnośnie problematyczności wyników testów PCR dających wiele fałszywych wyników, towarzyszka twierdziła, że wyniki tych testów są pewne. I ostatnio – wisienka na torciku – towarzyszka wbrew Instytutowi Zdrowia Publicznego mataczy definicją warunkowego jej dopuszczenia i twierdzi, że badania fazy III już się zakończyły.

     Wiarygodność towarzyszki jest zerowa i tylko nieustannie sieje tutaj prymitywne dezinformacje, mitomańsko pomawiając, insynuując i obrażając wszystkich naokoło.

     1. Matka mówi

      Maciuś,

      Tylko wyjątkowy debil może mówić, że jak ktoś gruby umiera na zawał, na raka albo na grypę, to wcale nie zmarł na raka, zawał lub grypę, bo był gruby. I tak jest z Covid – tylko wyjątkowy idiota wypisuje rzeczy w stylu, że zgony ludzi z chorobami współistniejącymi na Covid to nie są zgony na Covid, bo ktoś był gruby, miał nadciśnienie czy alergię.

      A statystyki nadmiarowych zgonów (gdzie niby inne przyczyny ignoruję, wg ciebie), już ci podawałam, tyle że jesteś zbyt głupi zarówno by je zapamiętać, jak i spróbować z nimi podjąć polemikę. Zdecydowana większość zgonów to Covid (45 tys na 75 tys. Pozostałe 20 tys to zgony zakażonych Covid rowniez, którym lekarze stwierdzili inną przyczynę. 10 tys. to zgony osób niezarazonych Covid. Dane z 2020, statystyki z wiosny pewnie niedługo zobaczymy).

      I nie kłam, ruski bocie, że WHO ma zastrzeżenia do testów PCR, łyknąłes ten fake news znowu z jakiegoś portalu dla idiotów.

     2. Maciej mówi

      @tow. „Matka”

      To towarzyszka snuje tu nieustannie (za oficjalną propagandą) absurdalne bajki, z których wynika, że tak jak w okresie poprzedzającym pandemiczną histerię, ludzie umierali nie z powodu ciężkich, śmiertelnych chorób ale na stwierdzoną grypę albo przeziębienie – tak teraz, nie umierają z powodu ciężkich, śmiertelnych chorób ale na „stwierdzonego” covida. W ten sposób można w ogóle zlikwidować dotychczasową klasyfikację chorób nieuleczalnych i śmiertelnych – ograniczając się np. do stwierdzonego przeziębienia, albo jakiejś banalnej, dla zdrowego człowieka, bakteryjnej infekcji.

      Jeśli do tego dodamy wątpliwe (możliwość manipulacji) testy PCR, niższe statystyki chorych i zgonów na inne choroby, oraz nawet prawdziwie „zakażonych” (prawdę mówiąc nie wiadomo czym, bo wirus Sars-Cov2 nie został w całości zidentyfikowany) ale nie będących jeszcze chorymi, bowiem prawidłowy wynik dodatni oznacza tylko kontakt z patogenem, a nie bycie chorym (kuriozum choroby bezobjawowej) – to oficjalne dane statystyczne o śmiertelności na covid można między bajki włożyć.

      W oświadczeniu wydanym 7 grudnia 2020 r. przez samą Światową Organizację Zdrowia stwierdza się, że test PCR używany do diagnozowania COVID-19 jest procesem problematycznym ze względu na występowanie fałszywych wyników. Ten przyznany przez WHO „problem” pojawia się w następstwie międzynarodowych procesów sądowych ujawniających niekompetencję i nadużycia urzędników zdrowia publicznego i decydentów w zakresie polegania na testach diagnostycznych, które nie są odpowiednie do tego celu – i dają możliwość manipulowania wynikami. Na to ostatnie już dawno zwracał uwagę Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński; procedurze testowania ludzi na obecność SARS-CoV-2 za pomocą RT-PCR zarzucił między innymi amplifikowanie nieoczyszczonego materiału biologicznego, błędnie zaprojektowane startery, zbyt dużą liczbę cykli i niewłaściwe profile termiczne. Zwrócił też uwagę na to, że przyczyną wyników fałszywie pozytywnych może być także obecność w genomie ludzkim sekwencji homologicznych do starterów zaprojektowanych na geny koronawirusa. Potwierdza to również prof. nauk molekularnych Stephen Bustin, ekspert w dziedzinie PCR, kiedy stwierdził, że w pewnych warunkach każdy może uzyskać wynik pozytywny!

      Kłamstwo i mataczenie, to mitomańska specjalność towarzyszki, np. ostatnie twierdzenie towarzyszki, że faza III badań „szczepionek” na covida została już zakończona.

     3. Matka mówi

      @Maciej

      „wydanym 7 grudnia 2020 r. przez samą Światową Organizację Zdrowia stwierdza się, że test PCR używany do diagnozowania COVID-19 jest procesem problematycznym ze względu na występowanie fałszywych wyników.”

      Niczego takiego WHO nie stwierdziła, Maciuś. Znowu jak idiotą łyknąłeś kit z Internetu. Prześmieszny jesteś.

     4. Maciej mówi

      @tow. „Matka”

      No to niech sobie towarzyszka wstuka w wyszukiwarkę (wstawiany uprzednio bezpośredni link nie został tutaj wyświetlony) :
      web.archive.org/web/20201215013928/https://www.who.int/news/item/14-12-2020-who-information-notice-for-ivd-users

      Data utworzenia dokumentu: 7 grudnia 2020 r.
      Data ogłoszenia: 14 grudnia 2020 r.

      Dodatkowo WHO nowszym zawiadomieniem z 20 stycznia podtrzymuje powyższą problematyczność testów PCR

     5. Matka mówi

      @Maciej

      Maciuś, jesteś kretynem, ale to na pewno już wiesz. Owo oświadczenie WHO, do którego link aż trzy razy mi wkleiłeś, mówi o tym, by dokładnie stosować się do instrukcji producenta, by uniknąć błędów, a nie do tego, że testy są wadliwe. Oczywiście, jełopie, jak wykonasz test niewłaściwie, to ci coś innego może wyjść.

      Jak nie łykasz kitów o nieistniejących lekarzach, nieistniejących badaniach, nieistniejących cytatach, to masz trudności ze zrozumieniem tekstu po angielsku (po polsku zresztś w sumie też).

   2. Rafał mówi

    No i po co dyskutujesz z bucem? Wiadomo, ze nie poda żadnych kontrargumentów- bo ich nie ma. Nawet nie zacytuje tych „wielu danych i badań”- trudno mu zacytować coś czego nie ma! A przede wszystkim- to ścierwo nie pisze tu, żeby dyskutować. Pisze, żeby skłócić, spróbować ośmieszyć, jątrzyć i judzić. A przede wszystkim- pisze, bo mu za to płacą!! Nie ma sensu dyskutować z tym cwelem Kaczyńskiego- najlepiej „matkę” zamilczeć!! Najgorsze co może spotkać trolla to brak reakcji na jego wpisy.

    1. Matka mówi

     Na co, Rafałku, mam podać tu kontrargumenty? Na zdziwienie Tomasza, skąd ja mam takie informacje? Dostał odpowiedź, jak będzie miał problem z którąś z informacji to źródło dostanie. Na jego stwierdzenie, że pełno naukowców co „zęby na szczepionkach zjadło” coś mówi (hehehe) – niech no poda choć jednego. Żeby dawać kontrargumenty, to trzeba najpierw przeczytać jakieś argumenty. Ty żyjesz, Rafałku, w jakimś zmyślonym świecie – wydaje ci się, że zdziwienie Tomasza moją wiedzą czy zabawny tekst o naukowcach bez żadnych nazwisk, konkretów, to jest argument.

  2. Boguslaw mówi

   Wybij sobie pierdolona hazarska pizdo, z twojego satanistycznego, bestialskiego lba, ze ci sie uda, z ludzi tutaj, zrobic, twoimi wywodami, IDIOTOW!!!
   Twoja satanistyczna propaganda przypomina jeszcze czasy lenina, ktory placil grube pieniadze dla takich skurwieli, jak ty, aby szli wsrod ludnosci, aby szerzyc wlasnie takie manipulanctwo, jak tutaj, aby osiagnac swoj bydlecy cel!
   Jestes haniebna kupa smierdzacego, pasozydowskiego gówna!
   Takim badziewiem nalezy wylacznie gardzic, na ciebie pluc, rzygac i srac na twoj haniebny demoniczny bestialski pysk jednoczesnie, gdyz nie masz prawa istniec na tym swiecie.

   Daj sie lepiej pierdolic caly dzien przez amanta terleckiego, zanim kiedykolwiek wrocisz miedzy ludzi, TY PIERDOLONE zalosne BADZIEWIE, prosto z piekla!

   1. Matka mówi

    Stać, to ty cwelu możesz jedynie pod siebie, a nie na kogoś. I nikt tu z ciebie idioty nie robi. Ty jesteś wzorcem idioty z Sevres. A nie, przepraszam, obrażam idiotów. Ty jesteś głupszy od podeszwy w moim bucie.

   2. Rafał mówi

    Nie szkoda Ci czasu na tego kaczego dupodaja?

    1. Boguslaw mówi

     Wiesz, przynajmniej nie ponizam sie do tego, zeby z nia prowadzic dysputy, jak niektorzy stad.
     Nie chce jej tu widziec, najchetniej urwalbym jej wlasnorecznie jej kurewski, szmatlawy, leb!

     1. Matka mówi

      Dysputą bym twojego bełkotu nie nazwała, ale przybiegasz, cwelu, pod niemal każdy mój wpis, szczekając i prosząc o atencję. A to, co ty tu chcesz czy nie chcesz, nie ma żadnego znaczenia – jak mówiłam, leję na ciebie, żałosny przyglupie, z bardzo wysoka.

    2. Matka mówi

     Rafałku, do mamusi też tak mówisz? Chyba musi to lubić, skoro tak cię wychowała.

  3. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszko, ludzie dostaną „nową normalność” na smyczy sanitarnego apartheidu. Dla neobolszewika trzymanie za twarz, to normalność, ale dla ludzi cywilizacji łacińskiej nie jest to do zaakceptowania.

   Towarzyszko, te obecne procenty dochodów ze szczepienia radykalnie właśnie się zmienią, kiedy, co roku i pod przymusem dojdzie do szczepienia kilku miliardów ludzi. Zadaniem służby zdrowia i lekarzy jest leczenie (w tym ordynowanie leków), ale widać, że o wiele bardziej opłacalne jest dla obecnej administracji uśmiercanie ludzi organizując zapaść służby zdrowia (ulga dla wydatków własnych państwa, ZUS) i branie kasy z UE na „wyszczepianie” ludzi. Transakcja wiązana jest w trakcie dalszej realizacji kosztem własnej suwerenności – vide: unijny Fundusz Odbudowy dopychany teraz kolanem w sejmie.

   1. Matka mówi

    Maciuś,

    Jesteś kretynem, wymyslającym sobie rzeczywistość, gdyż jesteś zbyt głupi, by zweryfikować fakty. Te 2 procent to są szacunki na 2020-2025, a więc z uwzględnieniem już wzrostu popytu na szczepionki.

    Po drugie, służba zdrowia żeby leczyła (czyli mogła wykorzystać te 98 procent budżetu na produkty medyczne właśnie na leki przeznaczane) musi mieć ku temu możliwości, np. nie być zapchaną pacjentami w stanie pandemii. I po to właśnie, Maciuś, wydaje się te 2 procent na szczepienia, czego kretyn taki, jak ty, widać nie pojmuje.

    Trudno też poważnie traktować kogoś, kto pisze o „normalności na smyczy” – tam, gdzie szczepienia są najbardziej zaawansowane, tam najszybciej znosi się obostrzenia. Ze smyczy zostanie tyle, że jełopy takie jak ty, jak będą chciały samolotem polecieć, to może będą sobie test musiały robić.

    1. Maciej mówi

     @tow. „Matka”

     Towarzyszka dalej idzie w zaparte.

     Towarzyszko, no jak służba zdrowia ma nie być zapchana, kiedy na odziały covidowe kierowani są ludzie z poważnymi chorobami u których tylko wykryto wątpliwymi testami covida (czasem zupełnie bezobjawowego) i gdzie dopiero wówczas dochodzi do faktycznego zarażenia covidem, podczas gdy oddziały nie-covidowe świecą pustakami. Albo kiedy późne wzywanie pomocy medycznej jest wymuszane proceduralnie przez samych lekarzy on-line (brak rozpoznania i ewentualnego leczenia wczesnego stadium choroby).

     Odnośnie tych „szczepionek”, które są obecnie masowo aplikowane jako eksperymentalny produkt inżynierii genetycznej już pisałem, że badania kliniczne producentów konstruktu mRNA szacują częstość występowania objawów chorobowych w grupie placebo wynoszącą 0,75% (Pfizer) do 1,3% (Moderma). Tym samym serwujemy konstrukt mRNA ludziom zdrowym, którzy w minimalnym stopniu narażeni są na powikłania. Np. Pfizer szacuje ryzyko poważnych skutków ubocznych jak 1:1000, co przy zamiarze zaszczepienia 30 mln Polaków dałoby 30 000 takich przypadków. Już wiadomo, że jest to wartość niedoszacowana ponieważ w Wielkiej Brytanii ten odsetek wynosi 2,79% (za panelem CDC z 18.12.2020 r.)

     W konsekwencji zarządzając wirtualną pandemię – cenzurą, przekupstwem i szantażem, z wykorzystaniem mediów i narzędzi organizacji międzynarodowych oraz władzy poszczególnych państw – niszczy się w sposób zorganizowany i metodyczny wolność osobistą, społeczną i gospodarczą (podstawa kultury i cywilizacji). Zaprowadza się totalitaryzm nowej normalności.

     1. Matka mówi

      „u których tylko wykryto wątpliwymi testami covida (czasem zupełnie bezobjawowego)”

      Bezobjawowy to jest twój iloraz inteligencji. Tak, na oddziały Covidowe trafiają sami bezobjawowi. Leżą sobie tak hobbystycznie pod respiratorem, bo to frajda. Jaki ty głąb jesteś Maciuś, to wręcz niebywałe.

     2. Maciej mówi

      @tow. „Matka”

      Towarzyszka dalej rżnie przygłupa. No przecież towarzyszko, jak na odziały covidowe trafiają ludzie z poważnymi chorobami (z błędnym wskazaniem po teście PCR) , gdzie dopiero tam faktycznie zarażają się covidem, to statystyka covidowych chorób i zgonów rośnie lawinowo.

 3. Rafał mówi

  Proponuję akcję „Szczepmy trolla”. Skoro troll „matka” popiera szczepienia i chwali inicjatywę z Wałbrzycha, to każdy z nas, normalnych, publicznie zrzeknie sie swojej porcji szczepionki, a „matka” zostanie nią pod przymusem ( bo przymus szczepień to według „matki” samo dobro) zaszczepiona. A ja będę zbierał zakłady po ilu porcjach „szczepionki” troll „matka” – ku uldze użytkowników tego portalu- wykituje:):)!

  1. Matka mówi

   Kopiujesz swoje wpisy i zamieszczasz teraz pod każdym artykułem, ruski bocie?

   Uważaj, nie szczepiąc się masz kilkadziesiąt tysięcy razy większą szansę wykitować niż ja się szczepiąc. Nie jestem jednak tak pojebana, jak ty, by robić zakłady, czy to się stanie.

 4. Rafał mówi

  Ciekawe dlaczego taka Białoruś gdzie nie ma lockdownu, przymusu noszenia szmat na twarzy, szczepień i całej tej covidhisterii jeszcze nie wymarła. Przecież ani TVPiS ani Biełsat nie przegapiłyby takiej okazji żeby kolejny raz oczernić złowrogiego Łukaszenkę. A tu- cisza…..

  1. Tomasz mówi

   Łukaszenka już swego czasu wyjaśnił dlaczego. Otóż dlatego, że nie przyjęli pieniędzy od WHO na walkę z wirusem.

  2. Matka mówi

   Hmmm… pomyślmy, zamiast zadawać głupie pytania:

   1. Bo, mimo braku nakazów, generalnie ludzie na Białorusi obostrzeń przestrzegają, typu noszą maski, co widać dobrze na zdjęciach stamtąd?
   2. Bo Białoruś ma bardzo rozbudowaną służbę zdrowia (więcej łóżek szpitalnych niż nawet w Niemczech), co pozwala szybko hospitalizować i leczyć ludzi?
   3. Bo na Białorusi nie ma czegoś takiego, jak domy opieki / domy starców (w których w czasie pandemii umierało bardzo wielu ludzi, stanowiąc duży odsetek zgonów)? Starsi ludzie mieszkają sami lub z rodzinami?
   4. Bo Białoruś jest mocno izolowanym krajem (ruch graniczny ok. 100 razy aż mniejszy niż Polski), a więc i wirus nie dociera tam w takich ilościach (w tym groźniejsze szczepy)?

   Widzisz, Rafałku, myślenie nie boli.

   1. Arek mówi

    @matka sierot pi Stalinie
    Pomyślmy , logiku z Bożej łaski….
    1. Bomby biologiczne ( koronny przykład durnia Sutkowskiego, meczu z Bergamo Atlanty z Valencja) wybuchają tam średnio kilkadziesiąt razy na tydzień. Mecze piłki nożnej , hokeja, piłki ręcznej z udziałem publiczności i ……..nic.
    2. Parada zwycięstwa , nawet Putin odwołał w Moskwie a u Batii , a jakże – zlot gwiaździsty weteranów wojny , kilka tysięcy młodzieniaszków i ……..nic.
    3. System szpitalny niczym w Niemczech , a to ciekawe . Kraj z ok 10 razy mniejszym PKB na mieszkańca musiałby wydać chyba cały budżet by dorównać niemieckiej sluzbie zdrowia .
    4. Masowe demonstracje udowadniają lepiej niż wszelkie badania , ze DDM to bajka dla bezdomnych analfabetów murzyńskich ( maskę myśli na brodzie może z 50% ale o dystansie to przestańmy żartować ).
    Widzisz, gdyby Batia mial tyle tupetu co ci twoi kumple w socjalizmie (Maowiecki, Syntezator , czy ich medyczni pomagierzy ) to rozgoniłoby całe towarzystwo z powodów covidu, trując kocopoly o bezpieczeństwie , zdrowiu , DDM ach etc. Tyle , ze to może prosty chłop z sowchozu, ale wie co honor i nie rznie glupa. Pełny szacunek , Panie Lukaszenko!

    1. Matka mówi

     Ad 1) – ty sam jesteś bomba biologiczna, Aruś – razisz „bystrością” swojego umysłu:)

     Ad 2) – no i? Przy dziennej liczbie zakażeń rzędu 900 w tamtym akurat momencie trudno oczekiwać, by takie wydarzenie spowodowało lawinę.

     Ad 3) – i widzisz, ile to rzeczy możesz się ode mnie nauczyć? Tak, Białoruś ma 11 łóżek szpitalnych na 1000 osób. Niemcy mają 8. Wielka Brytania 2,5. I nie jest to jakoś, Arusiu, szczególnie dziwne, gdyż kraje gdzie panuje jeszcze komunizm lub pozostałości po komunie niejednokrotnie mają rozbudowaną służbę zdrowia akurat.

     Ad 4) – Arusiu, głównym rozsadnikiem pandemii nie są akurat spotkania na otwartej przestrzeni. Z 10% może max. W izolowanym kraju, gdzie przypadków jest niewiele, nie powoduje tu skutków jak w innych krajach przy kilku / kilkunastu tysiącach zarażeń – tam sobie, bystrzaku, porównaj, jaki był efekt.

     A z chwaleniem Łukaszenki, dyktatora zamykającego do więzień Polaków – won za Don.

     1. Arek mówi

      @matka sierot po Stalinie
      1) do tow Sutkowskiego zasuwaj, i ustalcie w końcu wpływ tego meczu na „pandemie” w Bergamo. Wróć tu z wnioskami, jak widzę czegoś się jednak o bombach biologicznych nauczyłeś

      2) aaaa…. czyli ci którzy obsrali zbroje w maju 2020 przy kilkuset Zakażeń dziennie to idioci. Zgadzam się , przejdź teraz na nasze lockdowny i skutki które spowodowały. Słowem poszol won do Maowieckiego z pytaniami po co to było wtedy.
      3) z wychwalaniem pokomunistycznej służby zdrowia ( pięknie rozbudowanej ) to won za Don, neobolszewiku
      4) zasuwaj do eksperta od zamykania cmentarzy z „odkryciami” typu na powietrzu się nie zarażamy ( lub niewielki procent)
      Podsumowując, poszol won do Brukseli czy Berlina z odkryciami z pkt 1-4, powiedz to koniowi szeptem na ucho , żeby się za głośno nie rozerzal.
      A Batia to może uczyć Macronow, Sanchezow, Johnsonow etc na czym polega myślenie w interesie kraju i zwykły honor. Twoi specjaliści od fair deal , to pałować i gazowac ludzi to mogą u siebie. Tacy oni demokraci jak z ciebie logik.

     2. Matka mówi

      Ad 1) Nie pisałam nic o Bergamo i wpływie jakiegoś meczu, pisałam że sam jesteś bomba biologiczna, która „razi” swoim „intelektem”:)

      Ad 2) Nie zrozumiałeś. Dzięki takiej reakcji wiosną nie mieliśmy dziesiątek tysięcy zgonów wówczas. Dzięki podobnym, ostrym reakcjom, nie było drugiej czy trzeciej fazy w krajach azjatyckich czy Australii. Debil będzie się z tego śmiał, że panika, ale skutki takiego rechotu to kilkadziesiąt tysięcy ofiar. Bo rzeczywistość mamy inną, niż zamknięta Białoruś.

      Ad 3) Nie, debilu, nie zrozumiałeś. Podałam ci prostu fakt, tj. ilość łóżek szpitalnych na pacjenta. Akurat czyste fakty mógłbyś znać, to naprawdę nie wstyd. Zamiast pisać peany na cześć Łukaszenki, dyktatora prześladującego twój (?) własny naród, jak jakiś ruski, sprzedajny troll.

      Ad. 4 Gdybyś debilu rzeczywiście znał tę wypowiedź, to wiedział byś, że mowa była o ryzyku zakazane w transporcie publicznym czy w czasie spotkań z rodziną w ramach tego święta, a nie w związku z samą wizytą.

      Podsumowując, jesteś jełopem nieogarniającym faktów. Lub ruskim trollem (rosyjską propaganda odpowiada za najwięcej wpisów o szczepionkach w Internecie np.).

     3. Arek mówi

      @ matka sierot po Stalinie
      1) czyli wiemy, Sutkowski to pacan
      2) dzięki reakcji na wiosnę nie mieliśmy….Szwedzi nie mieli tej reakcji i maja lepszy rezultat. W 17 z 18 otwartych stanów w USA maja spadek liczby zarażonych podczas gdy w zamkniętych typu Kalifornia , wzrost . Tyle można powiedzieć czego to nie byłoby bez lockdownu.
      Za to mamy gigantyczne długi , wzrost liczby zgonów ( bez sporu o przyczynę, Szwecja 6% , my 18%), plus zamordyzm demokratów od pały i gazu w pakiecie.
      3) trzeba być nebolszewikiem, by ilością łóżek określać poziom służby zdrowia . Tylko ty możesz zakładać , ze przy PKB na głowę mniejszym ok 3 razy od Polski a ok 10 razy od Niemiec cokolwiek oprócz łóżka możesz za to sfinansować. Dokup 5 razy tyle łóżek zatem , i z dnia na dzień będziemy medyczna potęga. Zaraz obok Kuby czy Wenezueli ( tam maja wysoka ilość bananów na głowę ).
      A tak z ciekawości, kogo na tych łóżkach ( w nieprzebranych ilościach) kładą ? Bo chyba nie tych od covidu ?
      Ruch może na polskiej granicy niewielki ale na rosyjskiej duży ( daleko do twierdzeń o zamknięciu na świat).
      4) Sutkowski z meczem w Bergamo to be , ale Simon z cmentarzami cacy…..bo transport , bo spotkania . Skąd ty zakładasz ze nie pojechałem spotkać się z rodzina , bo jakiś debil zamknął cmentarz ? Transport na marsze wściekłych został wstrzymany, czy coś przeoczyłem ?

      Jak zwykle, zero argumentów , wyciągane z tabeli liczb losowych liczby, bajki o ruskich a to botach a to onucach a to agentach( tak nawiasem w Gazpromie nasz tych niezdemaskowanych jak w Moskwie rakiet , a kolegaSchroder czuje się tam jak ryba w wodzie).
      Jedz do Lukaszenki na korepetycje z pojęć typu interes kraju, honor i przestań ściągać węgiel od Putina. Natychmiast.

     4. Matka mówi

      Ad 1) Chodziło mi raczej, Areczku, że to ty jesteś pacan:)

      Ad 2) Tak, Areczku. Tyle tylko, że Szwecja ma dwa razy wyższy współczynnik zgonów niż taka Norwegia czy Dania, gdzie obostrzenia były. A i PKB za 2020 spadło im bardziej niż np. Polski. Tak jakby więc, Areczku, żyjesz w krainie fantazji.

      3) zamiast kolejny raz robić z siebie debila, który myśli, że za liczbą łóżek to zupełnie nic więcej nie idzie, może byś choć raz coś sprawdził przed wypowiadaniem się? Nie, jełopie, to nie tylko liczba łóżek. Przykładowo, w liczbie lekarzy na 1000 mieszkańców owa Białoruś jest 17 na świecie. Polska, dla porównania, 70-ta.

      Ad 4) Areczku, w twoim przypadku to ja oczywiście zakładam, że zapewne zachowałeś się jak kretyn. W obostrzeniach jednak chodzi o to, by dać jak najmniejsza szansę jak najmniejszej liczbie ludzi, by zachowywali się jak idioci.

   2. miszka mówi

    Do Matka
    Hmmm… pomyślmy, zamiast zadawać głupie pytania:……..
    1. Aby to rzetelnie ocenić należałoby tam być. Obowiązek noszenia maseczek obowiązuje tylko w zamkniętych pomieszczeniach i nawet tam jest często ignorowany.
    2.Według danych Ministerstwa Zdrowia Białorusi na dzień dzisiejszy łącznie ministerstwo zdrowia dysponuje 75 568 łózek w szpitalach stacjonarnych z czego 11 627 przeznaczonych na leczenie pacjentów z Covid-19.
    http://minzdrav.gov.by/ru/sobytiya/o-rabote-uchrezhdeniy-zdravookhraneniya-v-epidsituatsii-/
    Białoruś na 2019 liczyła 9 413 446 (https://www.belstat.gov.by/ofitsialnaya-statistika/publications/izdania/public_bulletin/index_17853/), łatwo więc policzyć, że na 100 000 mieszkańców przypada 802 łóżka. Wspomniane Niemcy posiadają odpowiednio 880 łóżek na 100 000 ludności.

    Na 100 tys. Polaków przypada 660 łóżek co daje łącznie około 253,5 tyś łóżek (38 410000 ludności)
    https://www.termedia.pl/mz/Duzo-lozek-szpitalnych-za-duzo,33181.html
    3. Według danych Białoruskiego Ministerstwa Pracy i Opieki Socjalnej w Białorusi funkcjonuje 153 stacjonarnych „domów-internatów” (odpowiednik polskich DPS-ów), w których mieszka 21,5 tyś pensjonariuszy.
    http://mintrud.gov.by/ru/stac_ychr

    W Polsce działają 824 DPS-y oraz 643 prywatnych placówek całodobowej opieki. Placówki zamieszkiwane były przez łącznie (stan na 31.12.2019 – Rocznik Statystyczny 2020) 112 460 osób
    https://pulsmedycyny.pl/covid-19-zabilo-w-polsce-303-mieszkancow-dps-ow-i-domow-opieki-1004646
    4.Według Białoruskiego Ogólnokrajowego związku organizacji turystycznych:
    Ogólna liczba zorganizowanych turystów, którzy odwiedzili Białoruś w 2019 roku 405 472 (w tym z Polski 61 349)
    Ogólna liczba zorganizowanych turystów, którzy wyjechali z Białorusi w 2019 roku 982 935 (w tym do Polski 28 357)
    https://www.toursoyuz.by/2020/03/12/itogi-po-vezdu-vyezdu-turistov-v-2019-godu-egipet-snova-napravlenie-%E2%84%961/

    Według danych przekazanych przez Białoruską Straż Graniczną w 2018 roku granicę Białorusi przekroczyło 4 791 951 obcokrajowców.
    https://www.belta.by/society/view/pochti-48-mln-inostrantsev-posetili-belarus-v-2018-godu-bolee-100-tys-po-bezvizu-338166-2019/

    W przeliczeniu na tysiąc mieszkańców Białoruś zajmuje szóste miejsce na świecie w ilości otrzymanych wiz (1- Chiny, 2- Indie, 3- Rosja, 4- Turcja, 5- Algieria) oraz pierwsze miejsce na świecie w ilości otrzymanych wiz szengen (w 2018 roku łącznie 676 tysięcy z czego Polska przyznała 277 tysięcy)
    https://naviny.online/article/20190719/1563511317-nichego-ne-ponimayu-chto-budet-s-shengenskimi-vizami-dlya-belorusov
    5. Tyle mówią liczby……

   3. miszka mówi

    Do Matka
    Hmmm… pomyślmy, zamiast zadawać głupie pytania:
    1. Ta teza jest nie do zweryfikowania i rzetelnej oceny…..
    2. Według danych Ministerstwa Zdrowia Białorusi na dzień dzisiejszy łącznie ministerstwo zdrowia dysponuje 75 568 łózek w szpitalach stacjonarnych z czego 11 627 przeznaczonych na leczenie pacjentów z Covid-19.
    http://minzdrav.gov.by/ru/sobytiya/o-rabote-uchrezhdeniy-zdravookhraneniya-v-epidsituatsii-/
    Białoruś na 2019 liczyła 9 413 446 (https://www.belstat.gov.by/ofitsialnaya-statistika/publications/izdania/public_bulletin/index_17853/), łatwo więc policzyć, że na 100 000 mieszkańców przypada 802 łóżka. Wspomniane Niemcy posiadają odpowiednio 880 łóżek na 100 000 ludności.
    Na 100 tys. Polaków przypada 660 łóżek co daje łącznie około 253,5 tyś łóżek 38 410000 ludności.
    https://www.termedia.pl/mz/Duzo-lozek-szpitalnych-za-duzo,33181.html
    3.Według danych Białoruskiego Ministerstwa Pracy i Opieki Socjalnej w Białorusi funkcjonuje 153 stacjonarnych „domów-internatów” (odpowiednik polskich DPS-ów), w których mieszka 21,5 tyś pensjonariuszy.
    http://mintrud.gov.by/ru/stac_ychr
    W Polsce działają 824 DPS-y oraz 643 prywatnych placówek całodobowej opieki. Placówki zamieszkiwane były przez łącznie (stan na 31.12.2019 – Rocznik Statystyczny 2020) 112 460 osób
    https://pulsmedycyny.pl/covid-19-zabilo-w-polsce-303-mieszkancow-dps-ow-i-domow-opieki-1004646
    4.Według Białoruskiego Ogólnokrajowego związku organizacji turystycznych:
    Ogólna liczba zorganizowanych turystów, którzy odwiedzili Białoruś w 2019 roku 405 472 (w tym z Polski 61 349)
    Ogólna liczba zorganizowanych turystów, którzy wyjechali z Białorusi w 2019 roku 982 935 (w tym do Polski 28 357)
    https://www.toursoyuz.by/2020/03/12/itogi-po-vezdu-vyezdu-turistov-v-2019-godu-egipet-snova-napravlenie-%E2%84%961/
    Według danych przekazanych przez Białoruską Straż Graniczną w 2018 roku granicę Białorusi przekroczyło 4 791 951 obcokrajowców.
    https://www.belta.by/society/view/pochti-48-mln-inostrantsev-posetili-belarus-v-2018-godu-bolee-100-tys-po-bezvizu-338166-2019/
    W przeliczeniu na tysiąc mieszkańców Białoruś zajmuje szóste miejsce na świecie w ilości otrzymanych wiz (1- Chiny, 2- Indie, 3- Rosja, 4- Turcja, 5- Algieria) oraz pierwsze miejsce na świecie w ilości otrzymanych wiz szengen (w 2018 roku łącznie 676 tysięcy z czego Polska przyznała 277 tysięcy)
    https://naviny.online/article/20190719/1563511317-nichego-ne-ponimayu-chto-budet-s-shengenskimi-vizami-dlya-belorusov
    5. Tyle liczby i tylko tyle…….

 5. Rafał mówi

  „Pandemicy”- maseczka, dwie maseczki albo maseczka i przyłbica na twarzy ( takie zestawy widuję na ulicach). Foliowe rękawiczki na dłoniach ( nagle folia przestała być „be”, nawet dla ekodebili). Na powitanie- trącanie się łokciem, w najlepszym razie „żółwik”. Na spacerach dyszą i sapią dusząc sie w maskach- o ile zdecydują dię na wyjście z domu, bo przecież dystans- DOM- maseczka…. Na widok drugiego człowieka odsuwają się od niego. Dezynfekują się w sklepach, autobusach, na ulicy….. W spojrzeniu- strach. W zachowaniu- agresja. Ostatnio jakaś covididiotka uciekała na mój widok wrzeszcząc jak opętana że chcę ją zamordować- byłoby to smieszne gdyby nie fakt że rządowa propaganda skrzywdziła tych ludzi!!! I my- normalni ludzie. Bez szmat na przelękniętych ryjach, witający się przez podanie ręki czy całus, chodzący prosto, nie unikający ludzi. Spacerujący kiedy i gdzie chcą. I KTO TU JEST SZURNIĘTY???????

 6. Rebih mówi

  Nikt nie chce się szczepić, więc trzeba wrócić do bazy klientów i spróbować jakoś wykorzystać ich naiwność. Na tym przecież polegają wszelkiego rodzaju „karty klienta”. Kto raz wykazał się tchórzliwością i podatnością na reklamy szczepionek nadawane (wbrew prawu) jako „informacje”, ten na pewno da się nabrać i drugi raz.

 7. Halina mówi

  „Spieszmy się szczepić gojów, by szybko odeszli…”

  1. Matka mówi

   Mąż w szpitalu nie nauczył cię jednak myślenia?

 8. Rafał mówi

  Czytajcie!! „U osób zaszczepionych preparatami firm Pfizer/BioNTech i Moderna wystąpiły przypadki zapalenia mięśnia sercowego” -podaje Interia. Oczywiście „nie ma związków miedzy tymi przypadkami a szczepionką”. Ciekawe ilu covididiotów da się na to nabrać mi zafunduje sobie zapalenie mięśnia sercowego. Mam nadzieję że dotknie to trolla „matka”. Ścierwo zasłużyło jak mało kto!!!

  1. Matka mówi

   Owych przypadków zapalenia mięśnia sercowego było 60 na 5 milionów. Gdybyś, dziwko bez szkoły, miał kiedyś lekcje matematyki, wiedział byś, jaka to różnica – 60 przypadków zapalenia na 5 milionów (1 na 100 tys. niecałe) w porównaniu z blisko już 70 tys. zgonami na Covid na 2,7 miliona chorych (2500 na 100 tys.). I tak, najpewniej przypadki te nie mają nic wspólnego ze szczepionkami, patrząc na opinie kardiologów (która jest dużo bardziej wartościowa, niż internetowe kwiki pizdy takiej, jak ty).

  2. Matka mówi

   Nie zapomnijcie doczytać, że chodzi o 60 przypadków na 5 milionów, bo tego wam ten sprzedajny troll nie napisze. Jeśli nie jesteście skończonymi kretynami, jak on, to porównacie to sobie z ryzykiem zgonu na Covid – 66 tys. na 2,7 mln i zrozumiecie, dlaczego takich głupich botów, jak Rafałek, czytać nie należy.

   1. Arek mówi

    @matka sierot po Stalinie
    Już Simon mnożących oficjalnych zarazonych przez 4-5 ci nie pasuje? Bo naciągane współistnieniami 66 tys trzeba podzielić przez 10 mln i ….wracamy w okolice 0,6-0,7 %. Podziel bez współistnienia to dojdziesz w okolice grypy (0,1-0,3). WHO towarzyszom już tez nie pasuje? Ekspertem to ty jesteś od kuglowania liczbami .

 9. Jarema mówi

  Po co Wy w ogóle dyskutujecie z czymś pod nickiem „Matka”. Przecież to zwykły cwel bardaszany który czerpie zadowolenie z Waszych reakcji. Zwykłe nic, mentalne dno. Nie wdajemy się w dyskusje z podpłacona psią kupą.
  Nie wypada.

 10. Repatriant mówi

  matka, z powodu 3-krotnego pozakolejkowego wyszczepienia, dostała fluksji mózgu i dlatego bredzi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.