Szczucie na niezaszczepionych przybiera na sile. Skandaliczna okładka „Wprost” i absurdalny wpis ministra Błaszczaka

okładka "Wprost"/ fot. screen
25

Według danych opublikowanych przez rządowy portal „Szczepimy Się”, do 6 sierpnia 2021 roku pierwszą dawkę szczepionki na kowid przyjęło zaledwie 18,5 miliona Polaków. Zmasowana kampania naganiania do szczepień nie przynosi rezultatów. Nie pomogła loteria szczepionkowa, dzwonienie do niezaszczepionych, ani pieniądze dla Kół Gospodyń Wiejskich. Nie pomagają groźby restrykcji i nawoływanie do wyeliminowania niezaszczepionych z życia publicznego. Rozpoczęto więc kampanię nienawiści z przesłaniem „antyszczepy to terroryści”.

W piątek (6.08.2021) dziennikarka Joanna Miziołek z „Wprost” pochwaliła się na Twitterze nową okładką tygodnika. Przedstawiono na niej osoby z plakatami, na których namalowano przekreśloną strzykawkę. Podpis brzmi: Terroryści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O terrorystach pisze też minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. – Antyszczepionkowi terroryści nie mogą udawać żołnierzy Wojska Polskiego. Zakończyliśmy prace nad przepisami, które jednoznacznie zakażą noszenia mundurów przez tego rodzaju grupy i wprowadzą sankcje. Stosowne rozporządzenie kierujemy do uzgodnień międzyresortowych – pisze Błaszczak.

Kogo Błaszczak nazywa „antyszczepionkowymi terrorystami udającymi żołnierzy WP”? Na manifestacjach organizowanych przez Justynę Sochę ze STOP-NOP pojawiały się osoby w mundurach. To członkowie Stowarzyszenia Pancerni Poznań. Czy dokonywali jakichś aktów terrorystycznych? Nie! Dlaczego zatem minister nazywa ich „terrorystami”?

Gdy nieznany sprawca podpalił punkt szczepień i budynek sanepidu w Zamościu, minister zdrowia Adam Niedzielski nazwał to aktem terroru skierowanym „nie tylko wobec pracowników punktu szczepień i osób, które się szczepią, ale i wobec państwa”. Policja nadal nie złapała podpalacza, ale narracja o „antyszczepionkowych terrorystach” ma się doskonale. Tak jak osoby sceptyczne wobec rządowej wersji o przyczynach i przebiegu katastrofy smoleńskiej nazwano „sektą smoleńską” i robiono z nich oszołomów, tak teraz mamy do czynienia z tym samym przemysłem pogardy skierowanym przeciw osobom niezaszczepionym. PiS wszedł w buty PO i stosuje te same techniki zaszczuwania ludzi. Różnica polega na tym, że PO szczuła na swoim przeciwników. PiS szczuje na własny elektorat.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szczepionka do zlewu, certyfikat do kieszeni

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jaro mówi

  Przyjdzie chwila, gdy PiS stosując dotychczasowe sposoby wymierzone w dobrowolność szczepień, potknie się o krótkie nogi prezesa.

 2. Misiek13 mówi

  Terrorysta jest samozwanczy Kaczynski,A,DUADA,M.MORAWIECKI.A.NIEDZIELSKI,i ci ktozy ich popieraiom.Smierc Wrogom Ojczyzny

 3. Aga mówi

  Przeciwnicy tych szczepień to nie antyszczepionkowcy bo są to osoby zaszczepiene przeciwko ospie, śwince, różyczki, tężcowi. Oni nie chcą wyrazić swojej zgody na udział w eksperymencie medycznym preparatami GMO przeciw covid, które zostały zatwierdzone do użytku w UE WARUNKOWO i TYMCZASOWO tylko i wyłącznie na ściśle określonej grupie ludzi dorosłych świadomych i dobrowolnie zgadzajacych się na udział w eksperymencie medycznym, którzy także wyrazili zgodę na przejecie na siebie ryzyka skutków ubocznych szczepień bez prawa do przyszłych żądań odszkodowawczych.

 4. Blady mówi

  Terroryści rządowi nadal terroryzują społeczność,czy po wyborach kolejnych też będą nowe terrory,bo nie ma się co łudzić władzy nie oddadzą od tak ..Pan Bóg na niebie nie da sobą pomiatać.

 5. Piotr mówi

  Chcialem tu wszystkich panstwa przeprosic z calego serca i prosze o wybaczenie ,iz to ja ,miedzy innymi wlasnie ,glosowalem na PiS, i to kilka razy razy i na A Dude tez! Wiem, ze juz jest zapozno na takie wyznania , ale wydawalo mi sie , ze jak nie PiS to kto. Co ja narobilem? Alez porazka!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Piotr mówi

  A cha i jeszcze jedno, kazdy kto sie poszczepi tym preparatem bedzie miec na sumieniu wykonywane aborcje, bez aborcji nie ma tych szczepionek !

 7. Ewa-Maria mówi

  Jeszcze jest czas i wszystko można naprawić. Ja również mam ten problem, który za dwa lata naprawię.

 8. Kacper mówi

  O taaak… PiS szczuje na swój elektorat. Ciekawe, na co oni ostatecznie liczą…

 9. Buran mówi

  Terrorystami są ci, którzy chcą zmusić siłą, restrykcjami i różnego rodzaju szykanami ludzi do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym, za który nikt nie bierze odpowiedzialności. Ani producent ani rząd. Za przeprowadzanie eksperymentów medycznych na więźniach w obozach koncentracyjnych, w Procesie Norymberskim zostały wydane wyroki śmierci które wykonano.

 10. anonim mówi

  Syjonistycznym psom z pis zaczyna pojawiać się piana na ustach, bo propaganda nie zadziałała jak by chcieli ich mocodawcy. Terrorystyczne psy ujadają, bo istnieje groźba ich wymiany podczas następnego spektaklu wyborczego.

 11. benedykt mówi

  Desperackie wysiłki czołowych marionetek spod znaku p (rzeklętych) i s (korumpowanych) już niewiele zmienią. Cały „przepis” na bezprzykładne niszczenie społeczeństwa okupiony dodatkowo setkami tysięcy śmiertelnych ofiar powoli zapada się jak przysłowiowy domek z kart. „Szczepienia” stanęły w miejscu (i nie ruszą dalej) wywołując wściekłość bandyckiej kliki, stąd też prymitywne „akty terroru” (planowane przez nich samych i wykonane na tę okoliczność) w celu wskazania „winnych”. Idące za tym rosnące restrykcje wraz z obłędną „walką z covidem” są już tylko konsekwencją i niezbitym dowodem zupełnego upadku „rządu” po błyskawicznej równi pochyłej z której powrotu nie będzie.

 12. Xtctv mówi

  Mi sie wydaje ze niejednego by Adolf spalił patrząc na teraźniejsze wladze w pl

 13. AZ mówi

  Przepraszam, że głosowałem na PIS i na Dudę wielokrotnie , przepraszam

 14. George mówi

  Zdumiewające jest to, że taki prostak i cham jak Płaszczak może w naszym nieszczęśliwym kraju dochrapać się stanowiska ministra.

 15. MAREK mówi

  Ludzie broniący dzieci i ostrzegający innych ludzi przed ubocznymi nieznanymi skutkami wstrzykiwania specyfiku GMO testowanego na ludziach to terroryści ???
  Maski już opadły widać, że błaszczaki/miziołki im podobni zdrajcy, kłamcy, prowokatorzy i stręczyciele pełniący funkcję KAPO z pełnym zaangażowaniem, nienawidzą Polski i Polaków !!!

 16. Hammurabi mówi

  Póki co, mamy do czynienia z cichym, żeby nie powiedzieć „pełzającym” terrorem rządu i zaprzedanych mu środowisk szczepionkowych.
  Oczywistym jest, że wszyscy jak jeden mąż byliśmy już nieraz w przeszłości szczepieni, więc o osobach które nie decydują się na wstrzyknięcie preparatu o którym wiadomo jedynie tyle, że jest mówić jako o „antyszczepionkowcach” jest logicznym błędem.
  Rządowi zależy na nakręcaniu spirali waśni i oskarżeń.
  Jeśli zachować spokój i odrobinkę się cofnąć w czasie, zobaczyć można strategię rządu w temacie szczepień.
  Wpierw odcięcie ludzi od pomocy medycznej, jakieś teleporady i zdalne leczenie, potem cyrk celebrycki kiedy to „znani” szczepili się – żeby zacytować klasyków kabaretu – „w pierwszej kolejności poza kolejnością”, potem sztuczny ścisk w kolejkach do szczepienia, obrazki tłumu stojącego w deszczu w oczekiwaniu po wymarzoną szprycę, bezrozumna karność medyków i służb mundurowych.
  Kiedy emocje trochę opadły, kiedy namowy i nagrody nie przyniosły oczekiwanych rezultatów zaczęto imać się innych chwytów.
  Rozpoczęto przygotowania do totalnej wojny z opornym elementem. W awangardzie ruszyła propaganda o rzekomym zagrożeniu jakie stanowią niezaszczepieni dla… zaszczepionych. Kiedy okazało się, że to taka sama prawda jak wiedza Niedzielskiego o medycynie, zaczęto imać się sposobów z arsenału chwytów socjotechnicznych rodem.
  Jakieś doniesienia o manifestacjach o „zabójczych” okrzykach kierowanych w stronę szczepionkobusu, wreszcie „podpalenia”. W kolejce stoją zapewne dotkliwe pobicia ludzi, którzy swoimi twarzami reklamują szczepienie…
  I tu nasuwa się pytanie ile będzie rząd płacił celebrytom za możliwość poobijania im gęby?

 17. Alan mówi

  Mariusz nie pierwszy raz wyciągnął tweeta z dupy. Żołnierz to nie pies, a Covid to nie wścieklizna. Czy nie ma już wolnych łóżek w szpitalu na Narodowym w Warszawie? W takim razie o co ten szum. Idź Mariusz do spowiedzi i przestań obrażać Wojsko Polskie.

 18. Shadow mówi

  Terrorysta Błaszczak niech się ugryzie we własną doopę, rąbnie się mocno po łbie i parszywej gębie, może wtedy rozum i przyzwoitość zagości choć na chwilę u niego.

 19. Shadow mówi

  A presstytutka z Wprost ,wraz z całą redakcją powinna stanąć przed sądem

 20. Ayax mówi

  Ja zaczynam wierzyć, że serial „Ucho prezesa” to dokument a nie komedia.

 21. W K mówi

  Błaszczak, ty już lepiej ustaw Abramsy w Bramie Smoleńskiej, zamiast pokazywać swoją obsesję w jeszcze innych sprawach.

 22. Jolanta mówi

  PiS w porozumieniu z tzw. opozycją, przekupił lekarzy, parlamentarzystów , aby wszyscy mówili jednym głosem. A wypowiedzi rządowe przypominają mi wystąpienia na łamach Trybuny ludu i dziennika tv. Znów dałam się nabrać na dobro dla Polski. Jestem wściekła na siebie.

 23. Jolanta mówi

  Doskonały komentarz. Myślę tak samo.

 24. adam mówi

  Niestety nie da się ograniczyć używania mundurów wojskowych przez niewojskowych . Mundur dzis moze kupic każdy i kazdy moze w nim chodzić bez względu czy popiera polityke Błaszczaka czy tez nie. Dlatego tego typu wpis to przykład bicia piany bezsilności ministra który tak naprawde moze tylko palcem w bucie pokiwać. Jaki on może miec wpływ na kowalskiego który np zapragnął chodzić w mundurze? ? Porównywanie ludzi nieszczepiących się do terrorystów to nawolywanie do nienawiści . Jak można porównać terroryste ISIS ucinającego głowe do osoby nie szczepiącej się i zachecajacej do tego innych ? Jaki w tym cel ma Błaszczak którego czesto można zobaczyć w Toruniu , Czestochowie na mszach w towarzystwie ksiezy . Wstyd hanba i prostactwo zeby coś takiego wypisywać na swoim profilu.

 25. Cyprian mówi

  Piotrek, przeprosiny przyjęte. Napisz na kogo teraz będziesz głosował. Może Hołownia, on jest świeży i jeszcze nie zdążył nakraść.Tylko nie głosuj na Leppera bo już nie żyje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.