Szaleństwo! OMZRiK składa doniesienie na rekonstruktorów z marszu w Hajnówce. Zobaczcie, za co [WIDEO]

Marsz w Hajnówce/fot. facebook
5

24 lutego w Hajnówce odbył się III Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami marszu były ONR Brygada Podlaska, Patriotyczna Jagiellonia oraz Narodowa Hajnówka. W marszu wzięli również udział rekonstruktorzy ogrywający żołnierzy kpt. Romualda Rajsa „Burego”.

Po marszu na facebookowej stronie Ośrodka Monitorowa Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (ośrodek założony przez Rafała Gawła skazanego za oszustwa nieprawomocnym wyrokiem na 4 lata więzienia) pojawił się taki oto wpis: „NEOFASZYŚCI Z ONR ŚWIĘTOWALI PAMIĘĆ O LUDOBÓJCY. Krzyż Żelazny – hitlerowskie odznaczenie na torbie jednego z uczestników marszu skrajnej prawicy w Hajnówce”. Wpis kończy się informacją, że OMZRiK składa zawiadomienie do prokuratury.

PODPISZ PETYCJĘ WS. DELEGALIZACJI OMZRiK

O co chodzi z tym „hitlerowskim odznaczeniem”? Jeden z rekonstruktorów faktycznie miał przyczepiony do chlebaka żelazny krzyż jako trofeum bojowe po zabitym Niemcu. Takie trofea nosili żołnierze wszystkich armii alianckich. Zobaczcie, jak na ten widok zareagowali filmujący marsz Obywatele RP, którzy prowokowali rekonstruktorów dogadując: „Idą panowie przebrani za morderców dzieci i kobiet w ciąży. Tu mamy krzyż żelazny. ONR w czasie wojny zajmował się głównie donoszeniem na gestapo, to nic dziwnego”.

Pozostaje zadać pytanie: czy tzw. „obrońcy demokracji” faktycznie są tak niedouczeni, że nigdy nie słyszeli o trofeach bojowych, czy też jest to celowa robota propagandowa, która ma zrównać polskich żołnierzy z hitlerowcami?

Pod wpisem na stronie OMZRiK jeden z internautów błyskawicznie zamieścił wyjaśnienie dotyczące krzyża na chlebaku i opublikował zdjęcia żołnierzy alianckich obwieszonych takimi trofeami. OMZRiK nie zareagował na te informacje, a deklaracja o złożeniu doniesienia do prokuratury nadal wisi na ich stronie. Oznacza to, że o ignorancji nie może być już mowy. Pozostaje więc wyrachowana propaganda antypolska wzorowana na komunistycznej propagandzie PPR. I to z tym zjawiskiem mamy do czynienia. Frazesy o „obronie demokracji” to przykrywka. PPR też deklarował walkę o demokrację i walkę z faszyzmem. A skończyło się na ubeckich kazamatach i strzelaniu w tył głowy. Retoryka PPR powróciła. To bardzo niebezpieczne zjawisko, któremu trzeba przeciwdziałać.

Źródło: facebook

PODPISZ PETYCJĘ WS. DELEGALIZACJI OMZRiK

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. goj mówi

  To oni w końcu popierają mordowanie dzieci, czy nie? Najpierw domagają się aborcji, a teraz takie komentarze?

  1. Ja mówi

   Obok krzyża o którym tyle szumu jest przyczepiona gwiazda armii czerwonej również jako trofeum tego już nikt nie zauważył najwidoczniej tu problem nie istnieje

  2. Norbert mówi

   Gwiazda im pasuje.
   Sam tytuł “neofaszyści” co to znaczy?
   Przecież oni nie rozróżniają faszyzmu od nazizmu!!!
   Faszystą nazywają każdego dlatego, że w czasie socjalizmu realnego (prl) nie byłoby zręcznie nazywać kogokolwiek nazistą! Dlaczego? Otóż nazizm to narodowy socjalizm, a komunizm to? Socjalizm narodowy! TAK!!! Dlatego wypromowano wszystko co obce i złe mianem faszystowskim (nie kojarzyło się z socjalizmem)! Ot cała prawda.
   P.S. obie odznaki to zwyczajnie łupy wojenne, pamiątki po zlikwidowaniu wroga, taki skalp.
   Pozdrawiam

 2. Anna mówi

  Mój Teść, który walczył w Dywizjonach bombowych RAF też ma zdobyczny na Niemcu (Wermaht) Żelazny Krzyż.
  Był więc faszystą? Kompletne a może celowe pomieszanie pojęć.

 3. Andrzej mówi

  ZDELEGALIZOWAĆ OMZRiK A czy ten “twór” to w ogóle działa legalnie?!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern