Szaleńcy czy sabotażyści? Wiceminister finansów nie wyklucza kolejnego lockdownu na jesieni

Piotr Patkowski/ fot. screen
16

– Nie możemy w 100 proc. wykluczyć drugiego lockdownu, na takim samym poziomie jak wiosną – powiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski podczas piątkowej (21.08.2020) rozmowy w RMF FM. Dodał, że bardziej prawdopodobny jest jednak scenariusz punktowego zamykania gospodarki. Oznaczałoby to zamykanie w określonych regionach kin, restauracji, barów i teatrów. Ma to zależeć od rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce.

W poniedziałek (24.08.2020) zastępca rzecznika PiS, poseł Radosław Fogiel, potwierdził podczas rozmowy w TVP, że nie można wykluczyć drugiego lockdownu.  – Mamy głęboką nadzieję, że do lockdownu nie dojdzie, że nie będzie potrzeby podejmowania tak drastycznych działań. Ale nie można tego powiedzieć z absolutną pewnością, bo epidemia nie informuje nas o swoich zamiarach z wyprzedzeniem. Mamy w tej chwili wzrost zachorowań – oświadczył Fogiel.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Optymistyczne jest to, że nie są to zakażenia w całej populacji, tylko ogniska. Zdarzają się niestety osoby, które czy to przez zapomnienie, czy też z premedytacją ignorują zalecenia. Warto jednak ciągle o konieczności zakrywania ust i nosa, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach, przypominać i o to apelować – stwierdził.

Mój komentarz: Po pierwsze – nie mamy wzrostu zachorowań, tylko wzrost liczby odnotowanych zakażeń związany ze zwiększona liczbą testów. Codziennie jesteśmy bombardowani informacjami o kilkuset zakażonych, ale w żaden sposób nie przekłada się to na obłożenie szpitali i liczbę zgonów. Zdecydowana większość wykrytych zakażeń dotyczy osób bez jakichkolwiek objawów choroby.

Po drugie – nie ma żadnych ognisk, tylko systematyczna transmisja pozioma. Koronawirus idzie przez świat i będzie szedł. Żadne obostrzenia go nie zatrzymają. Mogą go tylko spowolnić, jeśli ludzie zostaną pozamykani w domach na długie miesiące. Tylko, że wtedy gospodarka upadnie. I co dalej?

Po trzecie – gołym okiem widać, że tzw. pandemia to pic na wodę. Pomimo histerycznych informacji podawanych przez polityków i mainstreamowe media NIE MA WZROSTU ŚMIERTELNOŚCI. Wprost przeciwnie. W tym roku śmiertelność jest niższa niż w latach ubiegłych. Im więcej zakażeń tym mniej ludzi umiera. Słyszeliście o takiej pandemii? Tymczasem  rządzący już straszą nas drugim lockdownem. To jest kompletne szaleństwo! Mamy rekordowy deficyt budżetowy, firmy bankrutują lub egzystują na granicy opłacalności, a PiS bawi się w pandemię i dokręca śrubę. To są albo szaleńcy, albo sabotażyści.

Źródło informacji: rmf24.pl, TVP

Zobacz też:

Masowe kwarantanny na jesieni? Otwarcie szkół bez zmiany przepisów to prosta droga do drugiego lockdownu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jaca mówi

  Tak to prawda a rząd to marionetki na sznurkach i tyle w temacie.

  1. kici kici KOCUR mówi

   Najlepszym przykładem tego o czym piszesz jest zdymisjonowanie łódzkiego kuratora oświaty. A wracając do tematu to tego „wiceministra” doskonale zdefiniował pan Lech Łuksza w swoim przeglądzie mediów na kanale wRealu24. Pozdrowienia od KOCURA

 2. Kazik mówi

  Ten rząd ze swoimi ministrami i v-ce jest mega groteskowy.Ogłaszanie „pandemii”i rujnowanie naszej gospodarki bez powodu komuś i czemuś służy.Naród jest tak skłócony jak w najnowszej historii nigdy.Inne narody nas nie cierpią,bo my pomimo trudności jednoczymy się i dążymy do wystawienia rachunków krzywd.

 3. piotr mówi

  Pani Katarzyno! W czasach gdy ogólnie znane pojęcia, definicje, aksjomaty ,dogmaty etc uległy „dewaluacji” bądz w nowomowie redefinicji,Pani głos niestety pozostanie głosem wołającego na puszczy.Dla tych ,którzy nazizm utożsamiają z prawicą ,tolerancję mylą z afirmacją, wszelkie argumenty jeżeli nie są tożsame z ich punktem widzenia są z góry odrzucane jako „fobie”,”mowa nienawiści” etc.Wszak nie darmo klasyk w chwili szczerości mawiał „nic nas nie przekona,że czarne jest czarnym ,a białe białym”

 4. piotr mówi

  PiS to kryptoglobaliści prowadzą tę samą politykę, którą realizują politycy na Zachodzie, ich zadaniem jest rozwalenie polskiej gospodarki i wprowadzenie socjalizmu korporacyjnego. Realizują to udając katolików i przy tym robią patryiotyczne miny. Ci ludzie to jest wcielenie zła.

  1. Marcin mówi

   Dokładnie tak. Nie ma tu co gdybać czy to szleńcy bo nimi nie są. Po prostu za obietnicę zarządzania masą upadłościową i lokalnym bydłem oraz za konta w bankach szwajcarskich sprzedali nas. Tyle.

  2. anonim mówi

   Powiem dosadniej i więcej pis i jego przystawki oraz cała republika okrągłego stołu to agentura światowego żydostwa, dążąca do globalnej destabilizacji państw, w celu wrogiego przejęcia ich majątków. Niczym nowotwór atakują wszystkie zdrowe komórki społeczne, szczególnie dzieci i młodzież. Te kanalie wymarzyły sobie globalny gułag, bo niby tak im obiecał Bóg, że będą panować nad światem. Tylko oni uważają się za ludzi inni to człekokształtne zwierzęta tak im sączą talmudyczni rabini do głów.

  3. Marcin mówi

   Tu nie chodzi o Żydów. Owszem Żydzi są dobierani bo pasuje ich profil psychologiczny. Jak zwał ich tak zwał (masoni, iluminaci, syjoniści, globaliści) ale to są po prostu słudzy szatana. To szatan ich rekrutuje i nimi zarządza. Trzeba mieć tego świadomość.

 5. marju73 mówi

  Pisożydy to sługusy Nowego Porządku (Globalnego Syfu). Częścią tego planu jest Agenda 2030.
  O co w tym chodzi można posłuchać w komentarzu Marka Mateckiego w filmie „Zrównoważony rozwój. Jak chcą nas zniszczyć!”

 6. Antyparch mówi

  Matecki to koalicjant PiSu z Solidarnej Polski.

  1. marju73 mówi

   Pomyliłeś Mateckich. I teraz odpowiedź sobie na pytanie co ten fakt mówi o tobie.

  2. Antyparch mówi

   widocznie ten matecki to jakis chvj do wyjszczania. a to o tobie swiadczy.

  3. marju73 mówi

   Demaskujesz się arcyparchu, sługo złego.

 7. Antyparch mówi

  Notowania GPW
  Data:
  24.08.2020
  , 19:24
  INDEKSY
  AKCJE
  WIĘCEJ
  Indeks Kurs (PLN) Zmiana (%)
  WIG20
  1 841,46
  +1,15
  WIG30
  2 112,36
  +1,06
  WIG
  52 424,18
  +0,97
  sWIG80
  14 709,24
  +0,49
  mWIG40
  3 692,99
  +0,63

 8. Bronka mówi

  Nie Pani Katarzyno, to nie szaleńcy.
  To opłacone prostytutki Rothschildow.
  Liczba „chorych” nie gra tu żadnej roli, tylko ROZKAZY NWO. ☹️

 9. krzysztof mówi

  tragedia, gówniarz czy marionetka? do odstrzelenia jak będzie trza na kogoś winę zrzucić

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.