Syn adiutanta Hitlera ambasadorem w RP. Decyzję ogłoszono w przeddzień 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Arndt Freytag von Loringhoven/ fot. screen
28
SKLEP-WPRAWO.PL

We poniedziałek (31.08.2020), w przeddzień 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej, wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował, że wydano zgodę na przyjęcie nowego ambasadora Niemiec w Polsce, Arndta Freytaga von Loringhovena. W latach 2007–2010 był on wicedyrektorem niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej (BND), od 2014 do 2016 roku ambasadorem Niemiec w Czechach, a od 2016 roku zastępcą sekretarza generalnego NATO ds. wywiadu i bezpieczeństwa.

Arndt Freytag von Loringhoven jest synem jednego z adiutantów Adolfa Hitlera, Bernda von Freytag-Loringhovena, oficera personelu odpowiedzialnego za przygotowanie raportów dla wodza III Rzeszy w berlińskim bunkrze. Loringhoven opuścił bunkier 24 godziny przed samobójczą śmiercią Hitlera. Po opuszczeniu Berlina został schwytany przez wojska brytyjskie i przez dwa lata przebywał w niewoli. Po zwolnieniu w 1947 roku zamieszkał w Monachium, gdzie pracował jako wydawca. Następnie wstąpił do Bundeswehry i w 1956 roku otrzymał stopień generała. Został mianowany zastępcą Generalnego Inspektora Sił Zbrojnych. W 1973 r odszedł z wojska. W chwili śmierci w 2007 roku był jednym z trzech ostatnich świadków wydarzeń w bunkrze Hitlera pod koniec II wojny światowej.

Od 30 czerwca, gdy swoją misję w Polsce zakończył ambasador Rolf Nikel, strona polska odmawiała akceptacji kandydatury Arndta von Loringhovena. Jego nominację mocno skrytykował były szef MSZ Witold Waszczykowski.

– Jestem zasmucony taką sytuacją. Zarówno decyzjami niemieckimi, jak i polskimi.(…) Uważałem, że Niemców, ponieważ jest to ponad 80 milionowy naród i państwo, stać na to, aby znaleźć intelektualistę, profesora, na przykład z Heidelbergu, który nie ma żadnej rodzinnej przeszłości, która mogłaby się źle kojarzyć – powiedział Waszczykowski w rozmowie na antenie telewizji wPolsce.

Zdaniem Waszczykowskiego akceptacja von Loringhovena to rezultat „poważnego szantażu wobec Polski”. – Stoimy przez decyzjami ws. budżetu europejskiego, realizacji tego budżetu, realizacji programu odbudowy gospodarki europejskiej po pandemii. Być może doszło do przypomnienia, o co Polska zabiega, co może dostać i co może stracić. Nie wyobrażam sobie innej sytuacji. Bardzo niefortunny jest też czas, kiedy dochodzi do zatwierdzenia – podkreślił były szef MSZ.

Źródło informacji: PAP, wPolsce.pl

Zobacz też:

Mosbacher atakuje projekt repolonizacji mediów: „Rozdrobnienie mediów ograniczy wolność słowa. To cenzura”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. antyparch mówi

  PiS to partia bez honoru.
  ciekawe,jak by do iSSrela w ambasadory jego wyslali?

  1. Zbigniew mówi

   A gdzie sa dokumenty pomordowanych? Tylko w Argentynie?

 2. antyparch mówi

  Media niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer,wspierające PO i Trzaskowskiego,na którego glosowanie nawoływał Wilk (50% Prawdziwych Polaków,katolików,patriotów)zamiast moczu oddało głos!!!! brawo wy ,prezentują dziś, w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej, tekst, w którym uderzają… w polskie władze, które ewakuowały się do Rumunii w obliczu zajęcia Polski przez Niemców! „Z płonącej Warszawy uciekali jak szczury!

  1. AntyPO🔯PiS mówi

   @Do prowaktora, Arcyparcha trolla z Pisraela

   Gwoli przypomnienia, po śmierci Pawełka „Budynia” Adamowicza (właściciela 38 kont bankowych i 7 apartamentów) PiS nie wystawił swojego kandydata do wyborów na urząd prezydenta Gdańska i nie udzielił swojego poparcia jedynemu prawicowemu kandydatowi Grzegorzowi Braun z Konfederacji.

   PiS zasugerował swoim wyborcom, aby zagłosowali na „mniejsze zło”, czyli A. Dulkiewicz z PO (!), której rodzice są żydokomuchami z Ukrainy, należeli również do sowieckiej PZPR.

   To kolejny dowód na trwający układ z „Magdalenki” – POPiS.

   Dla postkomunistów z PO-PiS-u i SLD wspólnym wrogiem jest polska narodowa prawica. Dlatego płatne trolle, takie jak Arcyparch rozpowszechniają kłamstwa na temat polskich patriotów z Konfederacji. Stara UB-cka szkoła!

   https://www.youtube.com/watch?v=b9crro4ZE4g

  2. Andrzej mówi

   Antyparchu. Ty jesteś prawdziwym parchem na dupie i do tego kłamiesz. Ringier Axel zostało parę lat temu sprzedane żydom panu Mironowi z Discovery Chanel jak zresztą też TVN, a prawą ręką tego pana jest żydek polski David Zaslaw i to on szczuje na Polaków. Niemcy mają tam ze 20% udziału, a reszta to Juden. Więc się doucz pisowski trollu. Powiedz ile za tę robotę dostajesz na miesiąc, to może być ciekawsze. Wiem że pis ma swoje opłacane bojówki.

 3. antyparch mówi

  syn adiutanta Hitlera. Kazdy Niemiec ma hitlerowskich korzeni. dzieci Franka dały się wykastrować,aby potworów nie urodzić. za to Michnik,cala żydokomunę od ojca szechtera przejął.

 4. kici kici KOCUR mówi

  To że Arndt von Loringhoven miał ojca w Wehrmachcie nie ma najmniejszego znaczenia. Wśród rdzennych Niemców trudno jest znaleźć kogoś bez nazistowskiej przeszłości. Wiem o tym bo mam kilkoro niemieckich przyjaciół i każdy z nich miał to na przykład dziadka w SS, ojca w AK (Africa Korps) czy też brata w HJ.
  Jeśli chodzi o pana, przyszłego ambasadora to najważniejszą rzeczą która sprawia że jego kandydatura jest wątpliwa i z pewnością niebezpieczna dla Polski to fakt że stał on na czele niemieckich służb specjalnych. I tyle w temacie.

  1. antyparch mówi

   wroclawski komsulat niemiec liczy 600 osob.konpederastia problemu niemiecjich dyplomatow
   i zastrzezen nie budzi.

  2. Zbigniew mówi

   Rodowod dobry na Gubernatora

  3. kici kici KOCUR mówi

   Słuszna uwaga!

  4. Zbigniew mówi

   Danke, Danke!

   Ale nie wiadomio z ktorej strony dobry?

  5. Andrzej mówi

   KOCUR ma rację. Prawie każdy Niemiec ma kogoś we rodzinie, ale typ ze służb specjalnych, to sprawa już bardzo niebezpieczna. Czyżby nasi polityce o tym nie wiedzieli? A może ten pan przeszedł kwarantanne i jest całkowicie odmieniony?

 5. Zbigniew mówi

  Ciekawe co powie na przywitanie?

  1. Zbigniew mówi

   Ciekawe co hitler powiedzial w Gdansku tuz przed napadem na nas.

  2. Andrzej mówi

   Jak to co? Sieg heil! Ihr seid schon tot!

 6. Zbigniew mówi

  Schetyna i ten z PSLu na wizytach w glebiach ambasady jakos zakonczyli kariery – teraz bedzie ciekawiej, bardziej wyraziscie.

  A dlaczego ci z PSL nadal trzymali tego doktorka – glupi jacys czy 5 kolumna?

 7. antyparch mówi

  pytanie do prawdziwych Polakow,patriotow,katolikow.
  taniej w lidlu,czy drozej z kodem zaczynajacym sie 590?

  1. W K mówi

   @Antyparch Jest taka aplikacja na telefony komórkowe o nazwie ,,Pola”. Możesz wypróbować jej działanie, a wtedy się dowiesz, że kod zaczynający się od 590 w wielu przypadkach nie oznacza, że firma ma polski kapitał. Najczęściej 590 oznacza tylko, że produkcja odbywa się w Polsce oraz że spółka jest zarejestrowana w Polsce.

  2. rebih mówi

   Kod 590 oznacza jedynie, że kod został zarejestrowany przez polski podmiot oddział GS1. Najczęściej w polskim oddziale GS1 składają wnioski firmy polskie, często firmy dystrybuujące obce (np. chińskie) produkty pod własną marką, a sam produkt nie musi być (i najczęściej nie jest) polski. I odwrotnie. Jeżeli Lidl zamówi u polskiego producenta ser w opakowaniu z marką własną LIdla, a Lidl dokona rejestracji kodu w Niemczech, to kod będzie niemiecki, mimo że produkt został wyprodukowany i sprzedany w Polsce i nigdy nie opuścił granic Polski.

 8. antyparch mówi

  „Jestem bardzo szczęśliwy”. Krzysztof Bosak zostanie ojcem
  slub w lutym,czyli bzykal prawdziwy polak,patriota,katolik,nie po katolicku? zaklamama holota,

  1. Zbigniew mówi

   Media wciagaja takie dykusje gaduly ale ludzie maja do tego wstret

  2. W K mówi

   @Antyparch Za dużo masz pretensji do innych. Najpierw narzekałeś, że nie ma żony, a teraz narzekasz, że za wcześnie ma z żoną dziecko. Polacy się cieszą z nowego Polaka, a ty marudzisz.

  3. AntyPO🔯PiS mówi

   bo Arcyparch to obrzezany troll z PiSraela, płacą mu za szkalowanie polskich patriotów z Konfederacji

  4. verizanus mówi

   Ma rację. Katolikowi pewne rzeczy nie przystoją a zwłaszcza takim w których naród pokłada nadzieję.

 9. Kordula mówi

  Kaczyński,Morawiecki i Duda spróchnieli!

  1. Zbigniew mówi

   I by sie wyjasnilo, dlaczego on

 10. Elzbieta mówi

  Hitler chcial calej Europy i juz ja ma, w rzadzie Polskim nie ma Polakow, wkrotce kolejene Westerplatte, Wolyn, Powstanie Warszawskie i Oswiecim, tym razem wymorduja nas na wieki.
  Zydomasoneria to ladacznica od wiekow, zamordowali Chrystusa, dzis podsylaja swoje bojowki lgbt jak kiedys SS, jak w czasie II wojny Watykan blogoslawil nazistow, dzis Watykan blogoslawi wyznawcow Baphometa,
  Trzaskowski sra szambem do Wisly, a polskie dzieci maja herbatke z klockiem zydomasona, ot chucpa mosci Panowie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.