Sympozjum „Oblicza pandemii”. Referat Jana Pospieszalskiego: “Kancelaria Premiera otrzymała 5 mln dolarów od Google na promocję szczepień” [WIDEO]

Jan Pospieszalski/ fot. screen
5

Podczas sympozjum „Oblicza pandemii”, które odbyło się 29 stycznia 2022 roku w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Jan Pospieszalski, wyrzucony z TVP za program „Warto rozmawiać”, w którym skrytykowano rządową strategię walki z pandemią, opowiedział o haniebnej roli mediów w kreowaniu kowidowej psychozy.

Pospieszalski podał też część kwot, które zostały przeznaczone na szczepionkowy marketing. Okazuje się, że już 9 marca 2020 roku Kancelaria Premiera otrzymała 5 milionów dolarów od firmy Google z przeznaczeniem na promocję szczepień i kampanię przeciwdziałania Covid-19. – Nie było to w formie żywego grantu, nie była to gotówka, nikt nie przyjechał tam z walizką hajsu i położył Morawieckiemu, tylko było to 5 milionów kredytu bezzwrotnego na umieszczanie we wszystkich nośnikach Google treści, które mają przeciwdziałać Covid-19 – poinformował Pospieszalski.

Rząd przekazał też wielomilionowe kwoty stacjom telewizyjnym, radiowym, gazetom oraz tzw. influencerom w mediach społecznościowych, żeby namawiali do szczepień. Pieniądze otrzymały też tzw. portale fact-checkingowe, które atakowały każdego, kto publikował dane i informacje niezgodne z oficjalną narracją. Jeśli ktoś myśli, że nachalna propaganda szczepionkowa, sprzeczna z nauką i logiką, była wynikiem troski mediów o zdrowie Polaków, ten jest bardzo naiwny. Pandemiczna narracja mediów, wpędzająca ludzi w histerię, była hojnie sponsorowana przez władzę.

– Jak dziennikarze tych mediów mają np. zrobić wywiad z panem Zbyszkiem Martyką, z panem Bodnarem? Czy są w stanie siąść przed nimi i rozmawiać? Czy redaktor naczelny puści im taki wywiad? Czy da na okładkę, że jest taki odważny lekarz, który wyleczył 8 tysięcy ludzi, gdy wszyscy mówią, że nie da się leczyć? – pytał Pospieszalski. Wskazał też na doniesienia o skorumpowaniu wydawców pism naukowych, np. „British Medical Journal”, w którym opublikowano podkręcone dane dotyczące szczepionek Pfizera. Z kolei pismo „Nature” przez jedenaście miesięcy przetrzymało artykuł o dowodach na skuteczność amantadyny w leczeniu Covid-19.

Pospieszalski przedstawił krok po kroku, w jaki sposób budowano kowidową narrację w mediach poprzez budowanie opowieści grozy według schematu wojennego. Wprowadzono język stosowany do opisu działań militarnych. Wskazywano bohaterów, których należy oklaskiwać i wrogów, których należy zwalczać. Dziennikarze zachowywali się jakby prowadzili relacje z frontu i usprawiedliwiali wszystkie obostrzenia, nawet te najbardziej absurdalne. Dziennikarze prorządowi i antyrządowi przedstawiali tę samą, wojenną narrację. W sprawie pandemii doszło do zbratania ponad podziałami. Dotacje rządowe otrzymały zarówno stacje popierające rząd, jak też te, które popierają opozycję.

– Narracja lęku, narracja strachu, abdykowanie z jakichkolwiek pytań jest cały czas obecna – podkreślił Pospieszalski. Rola mediów jest kluczowa w nakręcaniu psychozy kowidowej. Bez mediów nie byłoby pandemicznego szaleństwa.

Zobacz też:

Pospieszalski ujawnia treść szokującego SMS-a od prof. Horbana: „Trudno dyskutuje się z płaskoziemcami, choć mają rację” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Włodek1958 mówi

  Szanuję Jana Pospieszalskiego ! Na co czekał tyle czasu ?

 2. mieciu mówi

  A gdzie pan Jan byl od czerwca 2020? Wczesniej jakos sie wychylał z takimi tresciami

 3. Anna mówi

  Brawo Panie Janie Pośpieszalski. Oby więcej takich dziennikarzy w Polsce obalających te kowidowe kłamstwa.W sam punkt.

 4. Nacjozwierz mówi

  Wystąpienie Pana Jana jest myślę dobrym materiałem do pokazania zatwardziałym kowidianom, szczególnie ślepo zapatrzonym w pis. Zastanawiające jest natomiast, dlaczego ojciec dyrektor nagle pozwolił na głoszenie prawdy. Do tej pory tematy przemilczane, zakazane i nagle bum, zmiana frontu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.