Struktury Kukiz’15 dołączają do Konfederacji. „Rośniemy w siłę!”

Sebastian Dziębowski i Jacek Wilk
1

W Sejmie odbyła się konferencja Konfederacji KORWiN-Braun-Liroy- Ruch Narodowy. Podczas konferencji ogłoszono dołączenie śląskich struktur Kukiz’15 do Konfederacji. To pokazuje, że jesteśmy formacją, która przyciąga, że rośniemy w siłę – komentuje Jacek Wilk, który w ubiegłym roku także wystąpił z klubu Kukiz’15.

Działacze Kukiz’15 z Zabrza, Bytomia i Gliwic podjęli decyzję o rozwiązaniu kół na tym terenie i przejściu do koalicji pro-polskiej, jak Konfederację ochrzcił Grzegorz Braun. Jednym z nich jest radny z Zabrza, Sebastian Dziębowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Nie ma takiego tygodnia, w którym struktury Konfederacji nie rozrastałyby się. To jest etap, ponieważ będą kolejne przełączenia. Ta sytuacja pokazuje, że Konfederacja jest tą formacją, która przyciąga, która staje się coraz bardziej znacząca na polskiej scenie politycznej. To wskazuje na to, że to właśnie ten kierunek jest tym, który uważają za słuszne ruchy wolnościowe, narodowe, patriotyczne – na początku konferencji wypowiedział się Wilk, po czym oddał głos Sebastianowi Dziębowskiemu.

Każdy z nas wierzył, że budujemy Wielką Polską, że ta oddolność i transparentność w Kukiz’15 będzie czymś ważnym. Niestety zostało to zniszczone. Wiele rzeczy miało na to wpływ – oświadcza Dziębowski i wskazuje na listę do europarlamentu, którą on i jego koledzy nie mogli zaakceptować. Rozmawialiśmy, pisaliśmy oświadczenia w tej sprawie. Niestety posłowie i lider grupy zaakceptował pewną kandydatkę, która jest dla nas bardzo kontrowersyjna. Nie mogliśmy sobie pozwolić, żeby iść na jakiś kompromis – na koniec dodał, że dla byłych działaczy Ruchu Kukiz’15 decyzja o odejściu nie była prosta, jednak chcą nadal kontynuować działalność polityczną i cieszą się z możliwości dołączenia do Konfederacji.

Na pytania dziennikarzy kim jest tajemnicza kandydatka, żaden z polityków nie chciał udzielić konkretnych odpowiedzi.

Przeczytaj także:

J. Matysiak z USA: Protokoły Mędrków Nowej Zawodówki i protest Polonii…

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. piotr mówi

    wolna-polska.pl Marszałek Kuchciński odmówił zgody na konferencję w Sejmie o ustawie 447 i roszczeniach żydowskich. (komentarze na temat Kuchcińskiego) nieletnia-laska-marszałkowska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.