Strajk Kobiet pod Sejmem: „I tak obejdziemy barierki” [RELACJA LIVE]

Marta Lempart/ fot. screen
4

W środę (18.11.2020) Strajk Kobiet zorganizował kolejny proaborcyjny protest pod Sejmem. Budynek parlamentu jest otoczony barierkami oraz kordonami policji i żandarmerii. – I tak obejdziemy te barierki – deklarują uczestnicy. Protestowi przewodzi Marta Lempart.

Demonstracja została zapowiedziana na Facebooku jako Blokada Sejmu. PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby Trybunał Konstytucyjny. Projekt zakazu wraca do Sejmu i to w dwóch postaciach: zakazu Dudy i koszmarnego projektu Ziobry. Do każdego z tych projektów chcemy dołączyć obywatelski projekt o treści #wypierdalać! Dlatego zawieszamy poniedziałkowe blokady w Warszawie, zbierajcie energię na środę i czwartek. Pójdziemy razem zawnioskować. Spacerujemy pod Sejmem 18.11 od godziny 18.00, ale może trzeba będzie wrócić tam na drugi dzień – czytamy na facebookowej stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W Sejmie trwa posiedzenie, podczas którego premier Mateusz Morawiecki wyjaśnia, dlaczego Polska zdecydowała się zawetować budżet UE.

 

Źródło informacji: Facebook, YouTube

Zobacz też:

Fotoreporter z Marszu Niepodległości: „Ten człowiek stracił oko! To nie był nieszczęśliwy wypadek!”. Ustawa zakazuje celowania w głowę lub szyję! [ZDJĘCIA]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pis mówi

  wydaje mi sie ze lempart będzie trzeba uciszyc silowo

 2. zyd z ZMS Mikke mówi

  Braun,wykluczony z obrad sejmu,poprowadzi ladacznice na wysepke jak podczas marszu w dniu 11 listopada.

 3. zyd z ZMS Mikke mówi

  Czy Lech Wałęsa straci honorowe obywatelstwo Bielska-Białej? Chadecy z ZChR chcą „odwałęsowić” polskie miasta. a wy idiotow z siebie robicie,zamiast walic w sejmie z grubej rury to Braun idiote z siebie robi,

 4. verizanus mówi

  A niech wejdą do tego sejmu i go zanieczyszczą i nawet narobią im na łby skoro im na to pozwalają.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.