Starcie Brauna z Tuskiem [WIDEO]

18

Wczoraj (22.02.2024 r.) na sali sejmowej doszło do werbalnej konfrontacji Donalda Tuska z Grzegorzem Braunem. Poszło o insynuacje szefa rządu dotyczące wtargnięcia prokuratora i funkcjonariuszy ABW do siedziby wydawnictwa Tomasza Stali. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

W trakcie wystąpienia z sejmowej mównicy Donald Tusk powiedział, że gdy minister sprawiedliwości Adam Bodnar wchodził na mównicę, z ław poselskich słychać było okrzyk: „totalniak z uśmiechem”. Zdaniem Tuska było to nawiązanie do akcji ABW, o której wspominamy powyżej, a autorem okrzyku był poseł Konfederacji.
– Panie pośle Grzegorzu Braunie, w związku z decyzją Instytutu Pamięci Narodowej, jak się pan domyśla, nie jest to agencja podległa w żaden sposób ministrowi Adamowi Bodnarowi. ABW wkroczyła do akcji w sprawie domniemanego przestępstwa polegającego na kłamstwie oświęcimskim. Pan jest ostatni na tej sali, któremu musiałbym tłumaczyć, na czym polega kłamstwo oświęcimskie – mówił premier.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W odpowiedzi na insynuacje Tuska, Grzegorz Braun zerwał się z ław poselskich i podszedł pod mównicę, z której momentalnie próbował usunąć go prowadzący obrady marszałek Szymon Hołownia. Braun domagał się sprostowania, na co zgody nie wyraził były prezenter TVN-u.
–  Nie ma sprostowania, dlatego że nie zabierał pan głosu z mównicy. Zdecydował się zabierać pan głos z ław poselskich, to było pana ryzyko – stwierdził Hołownia. – Łajdacka insynuacja! – odparł Braun.

Hołownia wezwał posła Konfederacji, aby ten wrócił na swoje miejsce.
Proszę nie igrać z ogniem, odwołując się do bliskiej panu poetyki – mówił marszałek Sejmu. Po chwili Tusk kontynuował już swoje wystąpienie. – Panie pośle, nie wiem, co pana tak bardzo rozdrażniło, więc powtórzę. Wydaje mi się, że w związku z pańskim zaangażowaniem w kwestie dotyczące relacji polsko-żydowskich, nie jest pan osobą, której muszę tłumaczyć, na czym polega kłamstwo oświęcimskie – powiedział.

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Wsadzić Międlara, zastraszyć społeczeństwo

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kamil mówi

  Insynuacje tuska swidczal o tym że Braune ma rację, zresztą cały pseudonierzad broni Żydów, patrz świece sranukowe

 2. Normalna mówi

  Polityka ocenia się po jego skuteczności, i choć trudno przepadać za Tuskiem- trudno mu odmówić skuteczności, a tej -żydowski PIS nie miał w ogóle. NIGDZIE na świecie. Ale poza skutecznością (jak mówią Amerykanie: „my wiemy ze to s…yn ,ale to nasz s…n”, przepraszam, ale to cytat z filmu nt. CIA) Pytanie kim naprawdę jest poseł Braun? Otóż jest on niemieckim Żydem ,z Polską tak naprawdę (poza miejscem urodzenia) nie ma nic wspólnego. I jak wielu przechrztów, stał się bardziej 'papieski od papieża’ a to budzi wątpliwości .. Brak kultury , nieumiejętność zachowania świadczy o jego pochodzeniu także. Dlatego nawet jeśli czasami ma rację ( jak w przypadku słynnych świec, których obecność w POLSKIM SEJMIE jest obrazą naszych uczuć religijnych i formą narzucania przez mniejszość swoich obcych nam obyczajów i rocznic!) jest niewiarygodny i nieskuteczny, a to go jako polityka dyskwalifikuje

 3. Kamil mówi

  Braune ma rację dlatego jest zagrożeniem, każdy kto szerzy prawdę jest ośmieszany, patrz Lepper.

 4. Shadow mówi

  @ Normalna- nienormalna. Podejrzewam, że jesteś sprzedajną szmatą, tzw. płatnym trollem? Gówno wiesz o rodzinie posła Brauna i pierdolisz kocopały. Powinnaś, za to stanąć przed sądem mendo. Uważasz, że jak rzucasz gównem to trochę się przylepi i zniesławiając człowieka, osiągniesz swój cel. Udław się swoją „mądrością”. A takie szmaty jak Wojewódzki, Mazowiecki ,czy inny przechrzta, to zapewne rdzenni Polacy, debilu.

 5. gal mówi

  Ty parszywa folkszdojcza kanalio, nie wycieraj sobie zalganej mordy Polska. Nastanie w koncu dzien i stanie sie przewrot i wtedy Polacy zrobia porzadek z ta wywrotowa polskojezyczna jaczejka.

 6. gal mówi

  Ty parszywa folkszdojcza kanalio, nie wycieraj sobie zalganej mordy Polska. A propo tego buca banderowca polskojezycznego, to Polacy zapamietaja sobie jego wystepki. Nastanie w koncu dzien i stanie sie przewrot i wtedy Polacy zrobia porzadek z ta wywrotowa polskojezyczna jaczejka spod znaku bandery, talmudu i bismarka. O jaki ten placzek chalownia bojowniczy tygrysek, ktory chce wdepytwac putina w ziemie, a braunowi grozi igaraniem z ogniem. Niech lepiej uwaza bo czekista wolodia jest msciwy jak stalin i moze sie zdarzyc ze kiedys wipije herbatke z polonem i za 2 tygodnie to jego beda wdepytwac w ziemie.

 7. abcdefg mówi

  Normalna (?).Braun nie dość że jest kulturalny dla tej trzody sejmowej aż ponad miarę to i nie tylko czasami ma rację ale do tej pory zawsze miał rację. No i jest bardzo skuteczny. Dzięki niemu ludzie zobaczyli chanukowców we właściwym świetle. Wcześniej wyjaśnił BigFarmę i hucpę srowidową. Jak na jednego odważnego posła to majstersztyk.

 8. MSC mówi

  Ty ” normalna” skończyłaś już te swoje wysrywy ? W swoje drzewko genealogiczne zajrzyj zanim o kimś napiszesz. Poza tym piszesz na zlecenie?

 9. Flex mówi

  By sprawniej budować korpomarksistowski eurokołchoz trzeba zniszczyć wszelką wolność i niezależność. Wolność słowa ma być koncesjonowana i tylko dla głoszących „jedynie słuszne” poglądy. Utrudnić czy zniszczyć ekonomicznie i prawnie „kułacką” i „burżujską” działalność gospodarczą – indywidualne rolnictwo i ogólnie niezależną klasę średnią. Przyszła pańszczyźniana struktura społeczna ma być jak w korporacyjnym, szklanym wieżowcu. Na najwyższych piętrach magnateria prezesów i rad nadzorczych. Na średnich piętrach szlachta różnej maści dyrektorów menagerów i kierowników. Na piętrach dolnych tabun ekonomów i wyrobników do obsługi i na posyłki tych wyżej. A na peryferiach folwarki przemysłowe i rolne z rzeszami najemnych wyrobników, w pocie czoła wypracowujących środki do dyspozycji swoich „panów” i administrujących państwem. Na osłodę swego beznadziejnego losu dostaną w mediach i edukacji nowoczesne ideologiczne neoreligie (klimatyzm, LGBT itd.). Takie to współczesne „szklane domy” zbuduje nam rękami posłusznych sprzedawczyków UE i KE jeśli się nie opamiętamy i pnie przestaniemy dawać dzielić i sobą rządzić jak stadem bezwolnych baranów, gnanych przez cwanych baców na jałowe pastwiska i pilnowanych przez juhasów z ich wypasionymi psami, ten eksperyment polityczno- socjologiczny będzie równie bolesny, jak tragiczne epizody komunistyczne w niektórych krajach. Popierajmy rolników bo Polska to przede wszystkim polska ziemia w ich rękach!

 10. Shadow mówi

  Ta nie- Normalna myśli, że jak popracuje dla skurwysynów, a nawet posprzedaje im Polaków, to oni będą dla tej ściery łaskawi. Oto nie i ty mendo wpadniesz pod ich walec, bo już im nie będziesz potrzebna, jak nas zniewolą.

 11. andrzej mówi

  Ten filmik to reklama dla polskojęzycznego okupanta z Knesejmu UkroPolin koalicji chanukowei -NIC POZA TYM !!!

 12. Tak to widzę mówi

  Nawet nie wiadomo czy ta „normalna” to kobieta, natomiast wiadomo, że troll. Zapewne za 30 srebrników nawet swoich sprzeda i pensje w szelkach przyjmuje.

 13. Hammurabi mówi

  Jednego Panu Braunowi odmówić nie sposób. Mianowicie szerokiej, gruntownej wiedzy.
  Warto posłuchać starcia Pana Brauna z ówczesnym ambasadorem Izraela w Polsce Szewachem Weissem z 10 lipca 2015 roku. W niezwykle grzeczny sposób rozjechał ambasadora niczym walec pomidora!

 14. Krzysztof mówi

  Ryża małpo – gdzie wystąpienie Pana Brauna ? Znowu zwróciłem cały obiad !

 15. Krzysztof mówi

  Gdzie to starcie , bo nie zauważyłem .

 16. Dumny Polak mówi

  Pan Grzegorz Braun pozostaje moim faworytem na stanowisko Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej!
  A ” normalne ” parszywe psy, niech sobie po psiemu szczekaja, skoro taka ma byc ich NORMALNA natura!

 17. Piotr mówi

  Piszecie ze stajecie po stronie POLSKI….a w sprawie widocznego geszeftu w żydowskich realizacjach w ponoć społeczna …nie zajmujecie stanowiska…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.