Starcia Palestyńczyków z izraelską policją. Ponad 320 rannych

Fot. Twitter
6

W poniedziałek (10.05.2021) ponad 305 Palestyńczyków oraz 21 policjantów zostało rannych w czasie starć, do których doszło w poniedziałek w Jerozolimie na terenie meczetu Al-Aksa, trzeciego najświętszego miejsca islamu.

W poniedziałek rano na placu przed meczetem na Wzgórzu Świątynnym doszło do starć. Palestyńczycy, którzy byli tam zebrani, rzucali w funkcjonariuszy kamieniami. Policja odpowiadała granatami hukowymi, gumowymi kulami oraz gazem łzawiącym. Walki przeniosły się do środka meczetu. Miało tam dojść do wybuchów granatów hukowych – informuje agencja AP.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Informacje o rannych przekazał Palestyński Czerwony Półksiężyc. Poinformowano, że co najmniej 305 Palestyńczyków odniosło obrażenia, a 228 z nich wymagało przewiezienia do szpitala. Izraelska policja przekazała, że 21 policjantów wymagało pomocy lekarzy.

Do starć doszło przy okazji marszu z okazji Dnia Jerozolimy, który miał zostać zorganizowany przez grupy izraelskiej skrajnej prawicy. Palestyńczycy ustawili barykady na Wzgórzu Świątynnym, które miały na celu uniemożliwić maszerowanie Żydom z okazji rocznicy zdobycia przez Żydów arabskiej części miasta w wojnie sześciodniowej w 1967 r.

W ostatnim czasie nastroje między Palestyńczykami a Żydami zostały podsycone eksmisją dziesiątek Palestyńczyków z dzielnicy Sheikh Jarrah we wschodniej Jerozolimie, gdzie Żydzi zamierzają przejąć nieruchomości. W poniedziałek miała odbyć się rozprawa w tej sprawie, ale Sąd Najwyższą ją odroczył.

O spokój w Jerozolimie zaapelowały władze USA i Unii Europejskiej.

Źródło informacji: apnews.com

Przeczytaj także:

Niedawno pisał „Polsko ty h*ju”, teraz znieważył godło RP! Jest zawiadomienie do prokuratury na ukraińskiego prowokatora

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin Malik mówi

  Może to zabrzmi brutalnie, ale lepiej że u nich niż u nas. Gdyby Iran i kraje arabskie podbiły Izrael, to boję się że wtedy wszyscy Żydzi oraz miliony Arabów chcieliby wejść głównie do Polski. Widzieliśmy już kryzys humanitarny po rozwaleniu Syrii, Iraku i Libii.

  W Europe Żydzi i muzułmanie nie walczą przeciwko sobie, ale walczą wspólnie przeciwko Europejczykom, na różne sposoby. Dodatkowo biorąc pod uwagę pochodzenie i sprzedajność polskich polityków i dziennikarzy, oraz ogromną naiwność polskich kobiet, to byłby już koniec Polski jaką znamy. Zresztą za 10zł +, lub za pół litra + wielu Polaków też sprzedałoby Polskę.

  1. Boguslaw mówi

   O Boze, strasznie sie to czyta!
   Bardzo pragne, i sie ciagle o to modle, aby ta smierdzaca chmara zwyrodnialczych kanalii, przeniosla sie raczej, GDZIE INDZIEJ, aby pokoj mogl juz zaistniec WSZEDZIE na swiecie, tez i w naszej, juz tak niemozliwie zdeptanym , choc cudownym kraju!
   Oni by sobie na to absolutnie nie zasluzyli, bo tutaj za nic nie pasuja!
   Za kazdym smierdzielem musialoby tutaj lazic 10 uzbrojonych, platnych mordercow z mosadu.
   Wtedy na prawde trzebyby juz poswiecic wlasne zycie, aby im sie ziemia pod nogami, GOTOWALA!
   Ich miejsce jest naprawde GDZIEINDZIEJ!!!

 2. Jolanta mówi

  Zaplanowana zadyma, żeby dalej zajmować tereny Palestyny i nie wykluczone, że przy okazji „pokrzywdzeni Żydzi” będą się przenosić do Polski tysiącami. A tu oczywiście spotka ich antysemityzm i będą się rozpychać jak w Palestynie, wg tego samego scenariusza. To dopiero zaraza, a nie jakaś kowidoza.

 3. Adam mówi

  żydzi tak samo jak muzułmanie to żadna narodowość, to przynależność wyznaniowa i prosiłbym aby pisać małą literą !!

 4. Wojciech mówi

  izrael – wzór do naśladowania dla gazetopolaków. my, Polacy zwykli jesteśmy na pozycji palestyńczyków w tym „raju na ziemi”.

 5. Matka_ale_z_napletkiem mówi

  Arabowie wyznania mojżeszowego nawalają się z arabami wyznania islamskiego. Kogo obchodzą nawalanki dwóch plemion które z których każde z nich uważa że odcięcie kawałka skóry na fujarze czyni z nich rasę panów albo co najmniej władców galaktyki 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.