SKLEP-WPRAWO.PL

„Staraliśmy się zachować środki ostrożności: maseczki, rękawiczki”. Prezydent Duda o zakażeniu koronawirusem [WIDEO]

prezydent Andrzej Duda/ fot. screen
27

W sobotę (24.10.2020) prezydent Andrzej Duda otrzymał pozytywny wynik testu PCR. Dzień wcześniej prezydent wizytował szpital powstający na Stadionie Narodowym.

ZOBACZ: Prezydent Duda zakażony koronawirusem. Wizytował budowę szpitala na Stadionie Narodowym, ale prace nie będą przerwane

W nagraniu zamieszczonym w Internecie prezydent mówi, że czuje się dobrze, jest w pełni sił, nie miał i nie ma żadnych objawów choroby. Jednocześnie oświadcza, że jest „chory na koronawirusa”. Warto sprostować tę wypowiedź. Prezydent Duda nie jest chory. Ma pozytywny wynik testu, co może oznaczać zakażenie SARS-CoV-2. Może to również oznaczać zakażenie innym wirusem. Może też być to wynik fałszywie pozytywny. Możliwości jest wiele, ale z pewnością PAD nie jest chory. Gdyby był chory, miałby objawy. A tych nie ma. Oczywiście objawy mogą rozwinąć się później. Dopiero wtedy będzie można mówić o chorobie. Oczywiście życzę prezydentowi zdrowia.

– Staraliśmy się zachować środki ostrożności, wszystkie, które w ostatnim czasie były wdrażane: maseczki, rękawiczki w sytuacjach bezpośredniego zetknięcia. (…) Wierzę w to, że te środki ochrony, także trzymane odległości, dystanse społeczne były wystarczające – mówi prezydent.

Prezydencka wiara w środki ochronne lansowane pod hasłem DDM dziwi w sytuacji, gdy przestrzegając tych zasad „zachorował”. Jeśli wynik testu faktycznie świadczy o zakażeniu SARS-CoV-2, to prezydent Duda jest dowodem na to, że strategia DDM nie działa. Nie jest to dla mnie żadne zaskoczenie, ponieważ wielokrotnie wyjaśniałam, że ani maseczki, ani dystans społeczny nie zatrzymuje transmisji wirusa.

Oczywiście test może być fałszywie pozytywny, tak jak miało to miejsce w przypadku byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Ale nawet jeśli u prezydenta nie wystąpią żadne objawy choroby, to i tak nie będziemy wiedzieli, czy faktycznie przeszedł zakażenie bezobjawowo, czy też w ogóle nie był zakażony. Jedyna weryfikacją znowu będzie test PCR, który nie nadaje się do celów diagnostycznych.

Tymczasem na kwarantannie przebywa dziś prawie 480 tys. osób, a Polska wchodzi w drugi lockdown. I to wszystko dzieje się w oparciu o niewiarygodne testy oraz absurdalne przepisy, które i tak nie zatrzymują wirusa.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: O pożytkach z wietrzenia pomieszczeń

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Stanislaw mówi

  Jesli prezydent jest tak zdrowy fizycznie i na umysle to napewno nie podpisze tej bandyckiej ustawy maseczkowej . Przy okazji sprawdzimy prezydenta IQ.

  1. rins mówi

   Oby ale konus wierżga nóżkami zaciera ręce i ma nadzieję że się damy zrobić w hu…a, ustawą aborcyjną szmata jedna

   1. Robert mówi

    Dlaczego Kaczyński zdecydował w środku pandemii, że kobiety mają rodzić dzieci, które umrą po porodzie? forumemjot. wordpress.com

    1. Alek mówi

     Odpowiadam: jak kobieta nie urodzi, tylko abortuje, to juz nigdy nie urodzi zdrowego dziecka. A jak urodzi, to nie ma gwarancji, ze dziecko bedzie mialo wady. Np. W 60 proc przypadkow diagnoza syndrom dawna sie nie sprawdza i dziecko jest zdrowe. A jesli jednak bedzie chore, to kobieta ma szanse urodzic zdrowe dziecko potem. A jak abortuje to nigdy. Wreszcie niech dotra do wszystkich fakty, a nie demoniczna propaganda aborcyjna. Czy pandemie mamy, tego nie wiemy, ale mamy z cala pewnoscia pademonium czyli demoniczny obled strachu i srodki zaradcze typu maseczki i rekawiczki, ktore sie nie sprawdzaja. I prosze, jak chory nie bedzie mial kowitka, to dostanie go z cala pewnoscia w tym nowym szpitalu. Obled i z tym obledem trzeba skonczyc przerywajac mordy rytualne na dzieciach, zwane aborcja.

     1. fajera mówi

      no żesz rukwa ćam to on zaraził się w szpitalu, w którym jeszcze nie było tych covidovców?
      a nie brali pod uwagę, że covid rozprzestrzenia się przez pierdy? dup sobie nie pozasłaniali pampersami

   2. Ultras mówi

    Na kolana Rins i otwieraj ryj, cwelu.

  2. Robert mówi

   „Legitymacją po oczach”. Interwencja Kingi Dudy i funkcjonariusza SOP

 3. Flex mówi

  Jak widać nie tylko DDMy, ale nawet majestat najwyższego urzędu nie chroni przed zakażeniem. Prędzej lub później z wirusem zetknie się każdy. Zdrowi, odporni ludzie nawet tego nie zauważą bez testu. Dlatego najważniejsza jest indywidualna i wynikająca z niej stadna odporność. Na niej powinny być skupione działania rządu, nie na kneblowaniu i izolowaniu ludzi oraz zamykaniu kolejnych sektorów aktywności społeczno-gospodarczej. Bezczelne okłamywanie obywateli zniszczy całą wiarygodność PIS, jaką zyskał rząd PBSz realizując w 2015 roku obietnice wyborcze. Gdy do tego, nieswojego kapitału politycznego dorwał się pierwszy bankier RP, jego roztrwonienie to tylko kwestia czasu. I niewiele pomoże tu, nawet nieodległe objęcie premierostwa przez PJK.

 4. Republikanin mówi

  To trzeba rozpropagować na całą Polskę / Europę: prezydent Polski przyznaje, że maski, rękawiczki i dystanse są nieskuteczne.

 5. Kazimierz mówi

  Pozostań na kwarantannie do końca kadencji. Słyszałem od pejsatych , że u ludzi wybitnych rozwija sie kilka lat i nie do końca wiadomo , kiedy jest aktywny, ale badania ptwierdzaja , że u bardzo wybitnych jednostek , może pozostać do końca życia.

 6. wilk mówi

  PREZYDENT ANDRZEJ DUAD NIE MA JAJ,TYLKO PATSZEC JAK STANIE NA CZELE LGBT,ALE JESZCZE CZEKA NA ROZKAZ JAROSLAWA KACZYNSKIEGO,MALEGO CZLOWIECZKA BEZ WASOW

 7. Rebih mówi

  Jako, że nie ma na prawicy ani jednego poważnego ugrupowania (Konfederacja to jednak nie jest partia, która jest w stanie uzyskać wystarczające poparcie, na razie ich problemem jest wypromowanie jakiegoś lidera, nie ma nawet odpowiednich kandydatów), Duda jest nadzieją na rozłam w PiS i utworzenie silnego ugrupowania centrolewicowego o zabarwieniu narodowym. Śmiesznie to brzmi, nawet niedorzecznie, ale w tym momencie to jedyna realnie rysująca się perspektywa. No, jest jeszcze „bunt Ziobry”, ale Ziobro jest mniej popularny, jego mało prawdopodobny bunt nie wprowadziłby przełomu na scenie politycznej. Wiem… „tonący brzytwy się chwyta”, „nadzieja umiera ostatnia” i takie tam…

  1. Rebih mówi

   Poprawka: ta perspektywa rozłamu dokonanego przez Dudę, nie jest realna. To po prostu perspektywa.

 8. Jaca mówi

  W co oni grają? Na odległość pachnie to spiskiem na skalę światową.

 9. Kwal mówi

  Prezydent Dupa to cymbał jakich mało. A wirus musi musi być bardzo inteligentny, na wiosnę nie atakował polityków a taras proszę jak atakuje…

 10. anty-parch mówi

  zaklamana holota

  „Całkowity zakaz aborcji i zmuszanie kobiet do rodzenia np. dzieci bez mózgu nie może mieć miejsca w cywilizowanym kraju. Takie sytuacje postrzegam jako nieludzkie” – napisał na Facebooku poseł Konfederacji Artur Dziambor. Tyle że wcześniej ten sam polityk… podpisał się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie ustawy z 1993 roku, o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

 11. Halina mówi

  W tym przypadku byłyby nowe wybory…

 12. Artur mówi

  Ta cała klika pookrągłostołowa PIS PO i nawet Duda to wrogowie Polski. Większość w rządzie to żydomarksiści działający dla Rockefellera/Gatesa I komunistycznego WHO. Ich celem jest przekształcenie Polski w Polin , a cały świat w obóz koncentracyjny. Ale to dostaje już krótkie nogi. świat już się zmobilizował i druga Norymberga czeka tych szarlatanów i zbrodniarzy. Prawda leci błyskawicznie tylko kwestia minimalnego czasu, aż dotrze do zastraszonych ludzi wierzących, że niemozliwe by rząd działał zbrodniczo. Oni wszyscy prędzej czy później znajdą się za kratami. Nawet za pomoca listów gończych.

 13. ROMAN mówi

  wyrzucić mosad z Polski, to się wirus skończy…

 14. ROMAN mówi

  czyj egoizm, brak miłości bliźniego, brak solidarności i odpowiedzialności doprowadził do pozytywnego wyniku testu?
  ale, ale, przecież prezydent mówi, że to wszystko było, to jak to się stało, jak to się stało wredne mordy…

  1. fajera mówi

   „Staraliśmy się zachować środki ostrożności” – znaczy kto my? król Francji? ale się zesraliśmy…

 15. ROMAN mówi

  a w którym kościele był dziś Jarosław? dzielnie bronił? … a nie, w domu partii był…
  bo p. Krystyna P. coś mówiła czy pisała o mężczyznach z pis…

 16. ROMAN mówi

  wyjątkowe słowa uznania i podziękowania, należą się dziś wyborcom pis, za bezkompromisową i jednoznaczną postawę w całej Polsce… byliście, jak zawsze na pierwszej linii barykady…

 17. Ukasz mówi

  Boris Johnson zarażony bezobjawowo udzielał wywiadów z domu pod krawatem i w garniturze.
  Trump po trzech dniach ozdrowial.
  Szumowski po dwóch.
  Teraz Duda chory akurat w momencie największych od lat rozruchów. Jakim trzeba być pisowcem żeby w to wierzyć.

  Schemat jest ten sam na świecie, przywódca narodu również choruje, litujmy się nad naszym losem. Pejsate okłamują gojów bo na to im pozwala religia, a Wy się bijcie.

 18. piotr mówi

  Widać, że ułożyli się z globalistycznymi elitami i plan depopulacji osiąga kulminacyjny moment.
  Myślą , że ich to nie obejmie i będą stanowić elitę, której to plan depopulacji nie będzie dotyczył.
  Odwalą brudną robotę i przyjdzie czas na nich, nikt mądry nie będzie trzymał przy swoim boku zbrodniarzy. Wszyscy poumierają Ja wam to mówię.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.