Stalin na plakacie upamiętniającym rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Urzędnik tłumaczy, że to pomyłka. Czyżby?

fot. twitter
5

Urząd Miasta Helu zaprosił na obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego plakatem, na którym zamiast zdjęcia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znalazło się zdjęcie młodego Stalina. Sprawę nagłośnili internauci. Sekretarz miasta, Marek Dykta, wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że to pomyłka, za którą serdecznie przeprasza. W oświadczeniu czytamy, że plakat ze Stalinem nie był przeznaczony do wywieszenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Był to pierwszy projekt plakatu, który przygotowywała osoba ze społecznego komitetu obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Plakat zawierał kilka błędów, pracownicy nanieśli zmiany i wydrukowali go ze zdjęciem K. K. Baczyńskiego”. Plakat ze zdjęciem Stalina został – jak zapewnia Dykta – omyłkowo zapakowany razem z właściwymi plakatami i rozlepiony na mieście. „Na nasze nieszczęście plakat trafił do Juraty. W ostatnich dniach sprawdziliśmy teren całej Mierzei Helskiej, by upewnić się, że nigdzie już nie ma plakatu z błędem”.

W związku z tym zadajemy pytanie: Jaki Polak jest w stanie pomylić Stalina z Baczyńskim? POLAK?!!! A może nie chodzi o żadną pomyłkę, tylko o celowe działanie mające na celu upokorzenie Polaków w dniu tak dla nich ważnym i tak tragicznym? Przecież Stalin nakazał Armii Czerwonej stać na prawym brzegu Wisły i obserwować mordowane miasto. Odmawiał alianckim samolotom zgody na lądowanie po zrzutach dla walczącej Warszawy twierdząc, że w stolicy nie żadnego powstania. Powstańcy warszawscy byli oskarżani przez NKWD i UB o współpracę z Niemcami, wywożeni na wschód lub mordowani w sowieckich kazamatach. A dziś „osoba ze społecznego komitetu obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego” wkleja zdjęcie Stalina na plakacie upamiętniającym tę rocznicę. Pomyłka? Naprawdę?

Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby plakaty związane z rocznicą wybuchu powstania w Getcie zostały ozdobione zdjęciem młodego Stroopa. Czy Żydzi przyjęliby narrację o pomyłce?

Źródło: wprost.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  K.Baczynski był wizjonerem,choc zginał w pierwszych dniach Powstania,być może przewidział,kto napisze prawdziwa historie Powstania i dalszych losów Polski.Byc moze to wizja urzednika po helu

 2. jacek mówi

  Dżugaszwili cicho kwili nad Warszawy smutnym losem?Dziwna pomyłka.Zbrodniarze,którzy są odpowiedzialni za powstanie antywarszawskie,nie zostali ukarani.Kat Woli został po wojnie burmistrzem,a Komorowski Londyńczykiem.

 3. Gustavo Von Golemuss mówi

  DOBRE…ha ha ha…ANGELA…WYPADL CI TAMPON…ODWROC SIE PODNIES…TUSKA… 😉

 4. Gustavo Von Golemuss mówi

  RODACY…POLACY…!!!!…PRZECIEZ TO CO SIE DZIEJE W NASZYM KRAJU OBECNIE TO JEST JAWNE Z PREMEDYTACJA UKARTOWANE BANDYCKIE I GLEMBOKO WROGIE CHAZARSKO- UPAINSKIE SZALBIERSTWO W SKALI SPOLECZNO-POLITYCZNEJ…TO POKAZUJE NAM JAK CHAZARSCY ZYDZI SA BEZKARNI W TYM PANSTWIE I JAK RUJNUJA POLSKE I NAROD POLSKI SYSTEMATYCZNIE, WYRACHOWANIE JEST TO PLAN ZAGLADY POLSKIEJ NACJI …LUDZIE OBUDZIE SIE CZAS SIE POZBYC TYCH WROGOW NARODU POLSKIEGO TEGO RZADU CHAZARSKIEGO TYCH PARTI JAK… PiS, PO, NOWOCZESNA, SLD, KUKIZ 15 I KILKU PODOBNYCH…TO MAFIA CHAZARSKA ZACIEKLI, ZAPRZYSIEGLI WROGOWIE NARODU POLSKIEGO NIE WIDZICIE CO ROBIA JAK Z NAMI POGRYWAJ…RZAD MOWI NIE DLA NACHODZCOW ALE JEGO AGENDA PO ROBI SPECJALNIE PROWOKACJE I NAKRECA NIBY TO HUMANITARNE AKCJE NIBY TO POMOCY DLA TYCH NIBY BIEDNYCH PORTRZEBUJACYCH….KTORYMI TAK NAPRAWDE SA 20 DO 45 LETNI OSILKOWIE JIHADZISCI KTORYCH CHCA TU SPROWADZIC…ZOBACZJE SOBIE NA INTERNECIE KTO PLYNIE NATYCH LODZIACH KTO JEST WE FRANCJI, NIEMCZECH I INNCH KRAJACH EUROPY ZACHODNIEJ…WYPASIONE BYKI ZDROWE I WIDAC ZE WYSZKOLONE GOTOWE NA JIHAD I NIELUDZKA RZEZ EUROPY !!!… A TE NIBY TO ROZNE PARIE W POLSCE TO JEST TA SAMA BANDA CHAZARSKA ROBIACA OD KILKU JUZ LAT CO CHCE W NASZEJ OJCZYZNIE….JUZ NAS CWANIE PRZEBIEGLE JAK TO ZYDY POTRAFIA OD POKOLEN…POROZNILI, SKLOCILI, PODZIELILI I WCIAZ PRZEBIEGLE PERFIDNIE MANIPULUJA I POMIESZLI NARODOWI NAIWNEMU POLSKIEMU W GLOWACH ZE POLSCY LUDZIE W WIEKSZOSCI NIEPOTRAFIA DOSTRZEC, ROZPOZNAC, ZROZUMIEC CZY PRAWDZIWIE I OBIEKTYWNIE ODCZYTAC JUZ TYCH ZAGRYWEK, GIEREK I PERFIDNYCH KLAMSTW, OTUMANIANIA TYCH STALYCH PRZEROZNYCH NAKRECANI, ZCIEMNIEN I PERFIDNYCH WYPRACOWANYCH DO OGLUPIANIA KLAMSTW I MATACTW…TYCH PROWOKACJI NA WSZYSTKICH POZIMACH NASZEGO ZYCIE SPOLECZNEGO I NARODOWEGO DOPROWADZONYCH DO KUNSZTU WYRACHOWANYCH KLAMST W MEDIACH WSZELAKICH I NA KAZDYM INNYM KROKU CODZIENNEEGO ZYCIA SPOLECZENSTWA POLSKIEGI !!!….OTRZASNIJ SIE POLSKO…PRZEBUDZ SIE NARODZIE…RODACY CZAS SIE OBUDZIC !!!..BO ZNIKNIEMY WKROTCE JAKO NAROD I PANSTWO…BARDZO WKROTCE…!!!PETYCJA O DELEGALIZACJE ISLAMU W POLSCE…
  http://petitiongo.org/pl/petition/delegalizacja-islamu-w-polsce

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.