Sprzedawcy będą pytać o choroby psychiczne? Rzecznik MZ zapowiedział instrukcje dla sklepów ws. osób bez maseczek

rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz/ fot. screen
12

– Nie ma już takiej możliwości, że w sklepie klient, który jest przyłapany bez maseczki powie, że nie może nosić maseczki, bo ma przeciwskazania. Jest wskazana pewna wąska grupa chorób, która pozwala nam nie nosić maseczki. Wszystkie wskazania i instrukcje przekażemy do placówek handlowych – poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia w poniedziałkowej (10.08.2020) audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Andrusiewicz podkreślił, że będzie do podstawa do odmowy obsłużenia klienta bez maseczki.

W sobotę weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, w którym wprowadzono nowe zasady dotyczące zwolnienia z zasłaniania nosa i ust. Zniknęło ogólne zwolnienie ze względu na stan zdrowia. Został tylko zapis o całościowych zaburzeniach rozwoju, zaburzeniach psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim oraz trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z rozporządzenia zniknął też zapis o tym, że nie jest wymagane zaświadczenie. Nie pojawił się natomiast nakaz okazywania zaświadczenia. Nie można bowiem nikogo przymusić, żeby ujawniał swój stan zdrowia policjantom, czy sprzedawcom w sklepie.

Ale Ministerstwo Zdrowia szykuje instrukcję, w myśl której sprzedawca ma być uprawniony do odmowy obsługi osoby bez maseczki, jeśli nie ma ona zaburzeń psychicznych lub niepełnosprawności intelektualnej. Czy klienci mają spowiadać się sprzedawcom ze swojego stanu psychicznego? Ktoś tu faktycznie oszalał. I ten ktoś urzęduje w Ministerstwie Zdrowia.   

Źródło informacji: radiomaryja.pl

Zobacz też:

PILNE! Zmiana przepisów ws. zakrywania nosa i ust to zagrożenie dla życia i zdrowia. Zawiadomienie do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa przez rząd

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Żeby zostać obsłużonym w sklepie, trzeba będzie udawać Ministra Zdrowia XD.

 2. Piotr mówi

  Tego nie można im zapomnieć. Przyjdzie czas rozliczenia. Autora rozporządzenia z całym kaczystanem zamknąć w psychiatryku. To nie może przejść bez konsekwencji.

  1. Kwal mówi

   W Polin przejdzie bo kraj bezprawia. Trzeba będzie kupić u lekarza odpowiednie zaświadczenia i tyle. Jutro idę to załatwić ze znajomym lekarzem…

  2. Republikanin mówi

   Można i trzeba go zamknąć. Ale to MY musimy to zrobić. Przecież sam siebie nie zamknie.

 3. Janko mówi

  Ludzie. Trzeba się zjednoczyć i wyjść na ulice. Pokazać tym warchołom z Wiejskiej kto tu rządzi!

  1. W K mówi

   Tablica upamiętniająca abp Szeptyckiego nadal wisi we Wrocławiu, tym bardziej logo wybrakowanej tęczy będą wieszać.

 4. Małgorzata mówi

  To celowa, przeprowadzana w białych rękawiczkach,
  depopulacja polskiej ludności, podszyta fałszywą troską , wszak rządzący ” najlepiej wiedzą co jest dla nas dobre „.W pierwszej kolejności przypłacą zdrowiem i życiem osoby starsze, duszące się w zawilgoconych namordnikach, oddychające własnym dwutlenkiem węgla zmieszanym z ulicznym syfem, do tego dochodzi upał.
  Wyobrażacie sobie jaka to oszczędność ? – można obiecywać 13 i 14 emerytury, jeśli wkrótce większość beneficjentów tych świadczeń opuści ten padół. Nie trzeba będzie wypłacać nawet tych normalnych.
  Później tych młodszych zaszczepią nie wiadomo czym i nastąpi podmianka społeczeństwa, wszak „pobożny” Gowin parę miesięcy temu o tej podmiance wspominał. Trzeba zamknąć kopalnie bo eurokołchoz każe – wszyscy górnicy już chorują bezobjawowo na kwarantannie.
  Najgorsze,jest jednak to, że ludzie tak się temu terrorowi poddają, choć rozumiem strach przed mandatem, ale kiedy rzucają się prawie do gardła za brak szmaty, to już nie bardzo, ale tłumaczę to ciągłą i nachalną propagandą w tv.
  Chyba nie pójdę do przychodni nawet ze zwykłą anginą, żeby jakiś sprzedajny konował nie zakwalifikował tejże,
  jako najmodniejszego obecnie, medialnego wirusa. Za sprawą takich ludzi jak Szumowski i spółka dewaluuje się zawód lekarza.
  Trzeba wyłączyć tv i włączyć myślenie, oraz szukać informacjì w niezależnych mediach póki jeszcze nadają. Wirusy zawsze były, są, będą i mutują. Dbajcie
  przede wszystkim o odporność swoich organizmów
  I obudźcie w sobie tego polskiego niepokornego ducha, trzeba stawić opór tym światowym bandytom.
  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!!!

 5. Michał mówi

  Co te kurwy żydowskie wyprawiają? Zniszczyć to gówno zanim zniszczą nas – Ludzi.

 6. Teresa Maria mówi

  Sukinsyny łamią wszelkie konstytucyjne prawa obywatelskie, biorą nas za mordę w każdym aspekcie naszego życia i śmieją nam się prosto w twarz, bo wiedzą, że to zestrachane, zdurniałe do reszty społeczeństwo, nie ruszy palcem w bucie.

 7. Paweł mówi

  To trzeba być 16 sierpnia i i m to powiedzieć!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.