Spotkanie z polskim bohaterem, pułkownikiem Kazimierzem Klimczakiem

Od lewej Agata Żebierek, pułkownik Kazimierz Klimczak i Krzysztof Żabierek / Fot. arch. A. i K. Żabierkowie
0
Spotkanie z płk. Kazimierzem Klimczakiem / Fot. archiwum prywatne - A. i K. Żabierkowie
Spotkanie z płk. Kazimierzem Klimczakiem / Fot. archiwum prywatne – A. i K. Żabierkowie

24 kwietnia w Muzeum Powstania Warszawskiego w Sali pod Liberatorem odbyło się spotkanie prowadzone przez Pana Patryka Markuszewskiego, z ramach cyklu „Powstańcze wspomnienia”, z Pułkownikiem Kazimierzem Klimczakiem ps. „Szron”.

Kazimierz Klimczak urodził się 15 lutego 1914 roku w Ciepłowie koło Sompolna (obecnie gmina Wierzbinek). W Wojsku Polskim służył od 1936 roku w 67 Pułku Piechoty w Brodnicy. W czasie walk obronnych w 1939 roku, walczył w swoim macierzystym pułku wchodzącym w skład Armii Pomorze. Został ciężko ranny w czasie walk o Kutno. Początek okupacji spędził w Szpitalu Ujazdowskim w Warszawie. Następnie pracował w Monopolu Tytoniowym. W czasie Powstania Warszawskiego walczył na Ochocie i Woli. Opuścił Warszawę z ludnością cywilną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Spotkanie przyciągnęło dużą liczbę zainteresowanych wojennymi historiami Pana Pułkownika, a jednocześnie pragnących oddać mu wyrazy szacunku i podziękowania za ofiarną służbę dla Polski.

Na spotkaniu pojawiła się również dwuosobowa delegacja z gminy z której pochodzi Szanowny Pan Pułkownik, wręczając mu drobny upominek – monografię gminy rodzinnej. Nasz portal wprawo.pl i fundacja 307 SQADRON PROJECT ofiarowali drobne upominki dla polskiego Bohatera.

Przeczytaj także:

A. i K. Żabierkowie: Przykłady fali terroru na granicy polsko-niemieckiej latem 1939

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.