Specjalista ds. mediów PZPS pochwalił ukraińskie ludobójstwo na Polakach! Został zawieszony, ale już 3 tysiące osób domaga się jego zwolnienia [PETYCJA]

Banderowska manifestacja w Tarnopolu w 2018 roku
12

Skandaliczny wpis w Internecie opublikował specjalista ds. mediów Polskiego Związku Piłki Siatkowej Eugeniusz Andrejuk. W komentarzu na Facebook’u napisał, że Ukraińcy „mieli rację wystawiając rachunek Polakom i nie tylko w 1943 r., ale również w Humaniu”, tym samych pochwalił ukraińskie ludobójstwo na Polakach, powszechnie określane mianem Rzezi Wołyńskiej.

Eugeniusz Andrejuk pochodzi z okolic Bielska Podlaskiego. Jest przedstawicielem mniejszości białoruskiej, a zarazem pracownikiem Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS). W sieci opublikował wpis o następującej treści (na dole zamieszczamy zrzuty ekranu): Ukraińcy słusznie wystawili rachunek w 1943 roku. Polak niczego [się- red.] nie nauczy i nie zrozumie. Jerzy Giedrojć pisał, że Polska nie potrafiła zostać mocarstwem i nie umie być Czechami. Idąc tym tokiem rozumowania to można powiedzieć, że Polska to takie nie wiadomo co. Dalej napisał, że Ukraińcy „mieli rację wystawiając rachunek Polakom i nie tylko w 1943 ale również np. w Humaniu w 1780 [domyślamy się, że chodziło o rok 1768, kiedy to miało miejsce powstanie hajdamaków, a które było wymierzone przeciwko polskiemu ziemiaństwu, Żydom i księżom katolickim – przyp. red.], gdyż obcy element należało usuwać. Nadmienił także: Za takie imperialne gadanie Ukraińcy wystawili rachunek. Jak najbardziej uzasadniony.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Momentalnie sprawę nagłośniła prezes Fundacji „Wołyń Pamiętamy” Katarzyna Sokołowska. W odpowiedzi na to, z profilu FB Andrejuka zniknęły informacje o zatrudnieniu w PZPS, a profil zmieniono na „prywatny”. Na oficjalnej stronie PZPS wciąż widnieje informacja o piastowaniu stanowiska przez Andrejuka, którego zawieszono w obowiązkach.

PZPS zawiesił w obowiązkach sluzbowych Eugeniusza Andrejuka, który pochwalił ukraińskie ludobójstwo na Polakach!!!! Presja ma sens!!!

Opublikowany przez Fundacja „Wołyń Pamiętamy” Wtorek, 13 kwietnia 2021

W komunikacie PZPS czytamy, że Andrejuka zawieszono w związku z „prywatnym” komentarzem, co nie jest prawdą, gdyż wpis Andrejuka był publiczny i miała do niego dostęp nieograniczona liczba internautów. W związku z tym, Katarzyna Sokołowska opublikowała petycję, pod którą zebrała już niemal 3 tysiące podpisów, a w której domaga się „usunięcia z szeregów Polskiego Związku Piłki Siatkowej Państwa pracownika Eugeniusza Andrejuka (specjalista ds. mediów) za jego PUBLICZNĄ wypowiedź pochwalającą ukraińskie ludobójstwo na polskim narodzie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej”.
Nie satysfakcjonuje nas zawieszenie w obowiązkach pana Eugeniusza! Proszę nie pisać w swoim oświadczeniu, że jego komentarz był komentarzem prywatnym, gdyż był on napisany pod postem ogólnodostępnej strony (Nowej Konfederacji) na Facebooku. Nie satysfakcjonuje nas Państwa oświadczenie, że zawieszenie będzie trwać do czasu wyjaśnienia okoliczności i AUTORSTWA wskazanego komentarza! W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że komentarz był publiczny i był napisany przez Eugeniusza Andrejuka – czytamy w petycji. – Nie zgadzamy się na to aby w POLSKIM Związku Piłki Siatkowej pracował człowiek, który pochwalił bestialskie ludobójstwo na naszych Rodakach!!!

Sprawą zajął się także Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. 13 kwietnia 2021 roku do prokuratury złożono zawiadomienie w tej sprawie. Po publikacji komunikatu PZPS ws. zawieszenia swojego pracownika oraz po nagłośnieniu sprawy, Andrejuk opublikował wpis, w którym tłumaczy się, że… ktoś włamał mu się na konto.

Nie mamy wątpliwości, że dla każdego kto publicznie pochwala bestialskie ludobójstwo, którego Ukraińcy dopuścili się na Narodzie Polskim, na naszej ziemi nie powinno być miejsca! PODPISZ PETYCJĘ – TUTAJ.

Obejrzyj wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach – TUTAJ.

Zrzuty ekrany wypowiedzi Andrejuka oraz zrzut ekranu ze strony PZPS:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Putin, zrób porządek z banderowcami i ich państwem raz na zawsze.

 2. BP mówi

  Nie mają prawa żądać od Polaków, aby walczyli za Ukrainę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( a nawet pomagali)

 3. Goj mówi

  Przecież to chwast. A igrodnik Putin blisko…

 4. szalom mówi

  To dopiero pierwsza gwiazdka. Przyjdzie czas gdy jakieś andrejuki wylansują nowego Banderę a skrzykną toto pod czarno – czerwone toto co jedzie codziennie tysiącami z Ukrainy i Białorusi hołubione, głaskane socjalem i stypendmi na koszt polskiego podatnika a Michniki, Blumschtajny, Wilschtajny ,Hartmany, Sierakowskie…….. chętnie z ich usług, przeciwko znienawidzonym Polakom, skorzystają

  1. TADEUSZ mówi

   PODOBNO GŁOSZENIE FASZYZMU JEST KARALNE !!?? A BANDEROWCY TO FASZYSCI. CI CO ICH CHWALA TAKŻE. A WIĘC ALBO DO PIERDLA, ALBO PRZYNAJMNIEJ WON Z POLSKI

 5. Hammurabi mówi

  Skandal? Zniewaga? profanacja? Prowokacja? Może.
  Ja jednak spytam o coś innego.
  Mianowicie co by się działo w Izraelu, gdyby ktoś tam mieszkający, tam pracujący powiedział, że Niemcy mieli rację wystawiając rachunek Żydom? Że wcześniejsze pogromy i wypędzenia Żydów były usuwaniem obcego elementu?
  Poważnie pytam!
  Bo w świetle dokonań „polskich” władz, życie i cierpienie, żydowskie, pełne metafizyki jest cenniejsze od polskiego a polskie straty to tylko straty, w przeciwieństwie do niepowetowanych i tragicznych strat późniejszych oprawców polskich patriotów. Co widać przy każdej okazji i nie widać przy konieczności upomnienia się o prawdę.
  No więc? Co by się działo w Izraelu po takim stwierdzeniu?
  Inna sprawa to ta nasza niewytłumaczalna niczym – nawet głupotą – powszechna tolerancja plujących na nas drani.
  Garstka ludzi musi podpisywać petycje? Petycję w takiej sprawie?
  Przecież ten cały Andrejuk już powinien nocą, pieszo i kanałami spier… na Białoruś, bacznie rozglądając się wokół czy ktoś go nie widzi.

 6. EloYtsiemka mówi

  Ten komentarz trafiony na 100%

 7. Tolek mówi

  Akurat z tezą, iż „obce elementy należy usuwać” to zgodziłby się każdy fan Herr Mindlara.

  1. Boguslaw mówi

   Kanalio! Jesli ktos jest skurwielem, to musi istniej sposobnosc, aby to tez, bez zadnej zenady, drukowanymi literami, W Y P O W I E D Z I E C!
   Tak samo, twoje kurewskie mafijne, chazarskie lajno, nigdy nie wymusi na swiecie, aby ich bandyctwa, nie nazwac, jednoznacznymi okresleniami!
   Jesli z tym nie potrafisz/potraficie zyc, to wypierdalac natychmiast, chazarska smierdzaca SWOLOCZ!
   Razem z ta, twoja, jebana, matka,!

  2. Tolek mówi

   A teraz zmień pieluchę.

 8. Wojciech mówi

  Andriejuk dostanie inną pracę w bielskim PZPSie i tyle. Ciekawostka taka, że banderowcy mordują żydów a potem jedni i drudzy mówią że to wina Polaków i zagnieżdżają się u nas…

 9. Realista mówi

  Ludobójstwa gojów to cel wszystkich syjonistów i ż-komunistów .Ledwo to kryją…a Tikun Olam to ich końcowy plan…czytajcie Douglasa Reeda i Bjoerknessa .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.