Ks. Sowa odbywa karę w studiu TVN Bis24. Gdzie ten ideowiec abp Jędraszewski? Episkopat milczy

Fot. Twitter
9

Ksiądz Kazimierz Sowa odbywa karę w studiu TVN Bis24. Dziś prowadził debatę nt. polskiego sporu o uchodźców. Właśnie tak skuteczny jest jego metropolita abp Marek Jędraszewski, nie wiedzieć czemu, przez wielu uznawany za ideowego radykała. Prawdziwy pasterz od razu, obywatela Sowę, doprowadziłby do pionu.

Drodzy Państwo, nie spodziewajcie się żadnej radykalnej reakcji w sprawie skandalicznych zachować i taśm z nagraniem ks. Kazimierza Sowy. Tak jak milczy cały episkopat, który szczekał, gdy wygłosiłem kazanie w Białymstoku, tak w tej sprawie będzie milczał. Podobnie metropolita krakowski, który podobnie jak reszta ceni sobie umiłowany przez purpuratów „święty spokój”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ I POSŁUCHAJ (KLIK): UJAWNIAMY! Dlaczego ksiądz Kazimierz Sowa był bezkarny

Wielu się podniecało, że przyszła kryska na matyska i abp Marek Jędraszewski zrobi z Sową porządek. Uwierzcie mi na słowo, że jeżeli tylko tak się stanie, a w mojej ocenie tak nie będzie, jakakolwiek dyscyplinarka potrwa tylko chwilę. Gdyby abp. Jędraszewskiemu zależało na rozwiązaniu problemu Sowy, uczyniłby to już dawno!

Nie okłamujmy się. Abp Marek Jędraszewski nie jest żadnym ideowcem, ale – co niestety potwierdziła mi na piśmie jego rodzina – zwykłym karierowiczem, do czego w prywatnych rozmowach sam się przyznaje. Na dzień dzisiejszy żadnych informacji nie będę publikował. Purpurat i tak wystarczająco dostaje po głowie od michnikowszczyzny.

Ideowy, katolicki hierarcha, z ks. Kazimierzem Sową zrobiłby porządek u początku swojego ordynariatu. Teraz, gdy zostały opublikowane kompromitujące Sowę taśmy z nieistniejącej już restauracji Sowa & Przyjaciele, jedyną „karę” jaką nałożył na Sowę jest sprowadzenie go do rodzimej archidiecezji. Paradne! Co to za kara? Sowa nadal prowadzi program polityczny w demoliberalnej, szczującej na Kościół telewizji TVN Bis24! Sprawa Kazimierza Sowy najwyraźniej przerasta metropolitę krakowskiego, dla którego stanowisko w królewskim mieście, od lat było wielkim pragnieniem.

„Ze środowiskami narodowymi nie chcę mieć nic wspólnego. Proszę mnie w to nie mieszać” – abp Jędraszewski przekazał mojemu prowincjałowi i tą drogą zerwał jakikolwiek kontakt. Abp Jędraszewskim jest „biskupem prawicy”, jeżeli można tak powiedzieć, ale mieści się w ramach zaczadzonego politpoprawnym bełkotem episkopatu. Nie róbmy wielkiego radykała z kogoś kto nim nie jest. I nie łudźmy się… Ksiądz Kazimierz Sowa nadal będzie hasał w najlepsze, a abp Jędraszewski będzie rozwijał swoją „karierę”.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. lubiacyprawde mówi

  „Tak jak milczy cały episkpat, który szczekał, gdy…” Drogi Jacku rozumiem Twoje rozżalenie i złość spowodowane takimi a nie innymi wypowiedziami i decyzjami episkopatu w Twojej sprawie. Użycie przez Ciebie słowa „szczekał” jest jednak nieeleganckie i powoduje, że temat felietonu schodzi na drugi plan a na pierwszy wraca Twój spór z episkopatem, nie wiem czy o to Ci chodziło.

  1. Anna mówi

   Posłuchaj sobie tego materiału.Skoro masz tak wysublimowany gust ,ta wypowiedź powinna ci otworzyć oczy (jeśli to w ogóle możliwe).Nie należy na siłę szukać wersalu w toalecie,tak bym eneralnie ujęła twoją nadwrażliwość na użycie słowa ,,szczekać” przez jacka Międlara.https://www.youtube.com/watch?v=VfTVLH1Ch_U

  2. Anna mówi

   Posłuchaj sobie tego materiału.Skoro masz tak wysublimowany gust ,ta wypowiedź powinna ci otworzyć oczy (jeśli to w ogóle możliwe).Nie należy na siłę szukać wersalu w toalecie,Tak bym generalnie ujęła twoją nadwrażliwość na użycie słowa ,,szczekać” przez jacka Międlara. https://www.youtube.com/watch?v=VfTVLH1Ch_U

 2. Justa mówi

  Zapewne ks sowa zna wiele niewygodnych faktów, którymi mógłby się podzielić z mediami , jeśli jego przełożeni spróbowaliby się z nim rozprawić. Justa

 3. justa mówi

  A odnośnie Terlikowskiego i jego zaangażowania w walkę o wolne niedziele dla pracowników handlu, to zwracam uwagę na fakt, że telewizja Republika emituje ogłupiający blok reklamowy i telezakupy przez lwią cześć niedzieli. Justa

 4. Bartłomiej mówi

  Ks. Sowa ma czas do końca miesiąca (czerwca) na powrót do macierzystej diecezji. Jeśli tego nie zrobi, to może mieć poważne kłopoty, poczekajmy, abp Jędraszewski to nie „ciepłe kluchy”, czuję „w powietrzu” nie tylko suspensę, ale może i exkomunikę. Sówka zginie gdzieś na misjach, nawet jeśli uniknie kary.

 5. Waldemar mówi

  Ten ksiądz do żadnej pracy duszpasterskiej się nie nadaje. To taki salonowy gość.
  Lipiec pokaże gdzie wyląduje, może będzie już cywilem bez koloratki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.