Sondaż wyborczy: rekordowo niska frekwencja, PAD wygrywa w I turze, Bosak uzyskuje 9% poparcia

Pałac Prezydencki w Warszawie/ fot. Wikipedia
3

Z najnowszego sondażu IBRIS, przeprowadzonego dla Onetu 27 i 28 marca wynika, że gdyby wybory odbyły się 10 maja, prezydent Andrzej Duda wygra w I turze. Mocno traci Małgorzata Kidawa-Błońska i Władysław Kosiniak-Kamysz. Rośnie poparcie dla Krzysztofa Bosaka, który znalazł się na trzecim miejscu po PAD i MKB. Frekwencja wyborcza może wynieść zaledwie 20%.

Od poprzedniego sondażu, przeprowadzonego przez IBRIS 3 marca, poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy wzrosło z 41,2 do 54,6%. Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskała 12,1% w porównaniu do wcześniejszych 23,1%, a Władysław Kosiniak-Kamysz otrzymał zaledwie 6,4% tracąc prawie połowę dotychczasowego poparcia (11,4%). Krzysztof Bosak może liczyć na wynik 9,2% mocno zyskując w stosunku do wcześniejszych 4,8%. Głosowanie na Roberta Biedronia zadeklarowało 8,7% respondentów (poprzednio 6,1%). Szymon Hołowina może liczyć na 3,7% (poprzednio 7,6%). Ponad 5% procent wyborców jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uczestnictwo w wyborach najchętniej deklarują zwolennicy Konfederacji – 89% oraz wyborcy PiS/Zjednoczonej Prawicy – 68%. Zaledwie 34% zwolenników Koalicji Obywatelskiej i 37% wyborców Lewicy zadeklarowało, że weźmie udział w majowym głosowaniu. Najniższa frekwencja byłaby wśród wyborców PSL – 18%.

Źródło informacji: Onet.pl

Zobacz też:

Bosak przeciw bojkotowi wyborów: „Apel Kidawy -Błońskiej jest niemądry” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bury mówi

  Po trupie żydokomuny do wolnej Polski,do Polski suwerennej,Polski chrześcijańskiej,Polski Polskiej.
  Tak nam dopomóż Bóg!!!

  1. cadyk z lelowa mówi

   Wałęsa to tez żydokomuna? Tego nie wiedziałem.

 2. cadyk z lelowa mówi

  POKOKO!!!!! nowa koalicja na scenie politycznej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.