Bosak przeciw bojkotowi wyborów: „Apel Kidawy -Błońskiej jest niemądry” [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. Twitter
13

W niedzielę (29.03.2020) kandydatka PO na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska, zaapelowała o bojkot wyborów prezydenckich w związku z epidemią koronawirusa. – Apeluję do wszystkich, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja. Jeśli nie można inaczej, niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot – napisała Kidawa-Błońska na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Ten apel jest niemądry i tylko pogłębia konflikt polityczny. Zdecydowanie nie włączę się w bojkot wyborów inicjowany przez PO. Odpowiedzialność za organizację wyborów spoczywa na władzy, nie na opozycji. To dotyczy także decyzji o zmianie terminu wyborów i momentu jej ogłoszenia – napisał na Twitterze kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak.

Podczas poniedziałkowej (30.03.2020) konferencji prasowej Bosak powiedział, że apel Kidawy-Błońskiej o bojkot wyborów postrzega jako inicjowanie anarchii. Zapowiedział, że nie zamierza zawieszać swojej kampanii wyborczej i będzie ją prowadził przez kontakt z mediami oraz przez Internet. Odnosząc się do wypowiedzi polityków PiS na temat wyborów stwierdził, że odczytuje je jako grę na czas i odwlekanie tego, co nieuchronne, czyli przełożenia terminu wyborów. Podkreślił, że im bardziej agresywnie totalna opozycja (PO-PSL-SLD) atakuje rząd, tym jest to dla rządu korzystniejsze, co widać w sondażach. – Jeżeli lewicowo-liberalna część opozycji będzie postępować tak niemądrze, to PiS opłaci się przeciągać decyzję o terminie wyborów jak najdłużej – powiedział Bosak.

Odnosząc się do informacji o planowanym blokowaniu tarczy antykryzysowej w Senacie, Bosak oświadczył, że to również jest niemądry pomysł. Sejm i tak przegłosuje swój projekt, a przeciąganie sprawy da amunicję obozowi rządzącemu do demonizowania i stygmatyzowania opozycji.

 – Chciałbym zaapelować do senatorów, żeby nie ulegali pokusie robienia teraz jakiegoś klinczu, żeby nie ulegali pokusie blokowania. Obywatele czekają na szybką pomoc. Ta pomoc którą rząd przygotował w ramach tarczy antykryzysowej, jest głęboko niedoskonała, ale lepsza taka niż żadna. Senat nie jest w stanie uchwalić alternatywnej tarczy. Bądźmy realistami – oświadczył Bosak i zaapelował do Senatu o szybkie przyjęcie tarczy.

Bosak podkreślił, że nocną wrzutką ze zmianą w kodeksie wyborczym obóz rządzący odwraca uwagę od słabej tarczy antykryzysowej przygotowanej w interesie wielkich grup finansowych i po to, żeby wizerunkowo pokazać, że rząd walczy o przedsiębiorców, podczas gdy tak naprawdę tego nie robi. Zaznaczył też, że Konfederacja nie jest przeciwna głosowaniu korespondencyjnemu wprowadzonemu do kodeksu wyborczego, ale postuluje, aby było ono dostępne dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych.

– Ogłaszanie bojkotu wyborów, bo PiS zagrał nie fair, jest dla mnie nieco dziecinne. To błąd polityczny, za który Platforma zapłaci cenę. I mówię to absolutnie bez żalu, bo PO to partia, której znaczenie w polskiej polityce powinno się zmniejszać. Jest to partia polityków bezideowych, koniunkturalnych. Jeżeli społeczeństwo będzie to dostrzegać, to nic tylko się cieszyć – dodał.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Krzysztof Bosak o tarczy antykryzysowej: Prezent dla banków [WIDEO]

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. cadyk z lelowa mówi

  W koalicji PO-Konfederacja trzeszczy?

  1. antyPOPiS mówi

   @Cadyk, bredzisz jak Piekarski na mękach. Trollując na kacPiSką modłę, są dwie możliwości, albo gorączkujesz, albo złożyłeś aplikację na kociego hycla i wyrabiasz referencje na stachanowskim opluwaniu Konfederacji…

  2. AntyPOKonfederacja mówi

   Konfederacja PO jedno zło!

  3. cadyk z lelowa mówi

   Swoją drogą to trzeba być wyjątkowymi łachudrami , żeby sprzymierzać się PO.W jakiejkolwiek sprawie.

  4. antyPOPiS mówi

   @Cadyk, ty to musi masz przeciąg kiepeły, co dla kacPiSkiego płasko_mózgowca nie jest żadną nowością. Bidulo, tylko broń Boże nie próbuj myśleć samodzielnie, bo zrobią ci się w fałdy, że PiSowska propaganda będzie musiała tydzień prasować naleśnika, co to robi ci za mózg…

 2. Meg mówi

  Halo, Ziomki, nie ma żadnej koalicji Konfederacji z PO poza rzeczywistością alternatywną tvp! Tvp ma poczucie humoru, za kulisami pewnie zaśmiewają się do łez:)

  1. AntyPOKonfederacja mówi

   Przecież Nitras o tym mówi. Przecież Korwin o tym mówi. Oni też się zaśmiewają do łez?

   Konfederacja PO jedno zło!

  2. cadyk z lelowa mówi

   Skończą jak węgierski Jobbik w jednym szeregi z komunistami i liberałami. Paradne.

  3. AntyPOKonfederacja mówi

   Braun już do towarzyszki panienki Jaruzelskiej chadza. Nie zdziwiłbym się.

  4. Meg mówi

   Przecież to odjęłoby Konfederacji ich silne strony, skończyliby się jak Kukiz. Muszą być tego świadomi. Właśnie Kukiz zaczął grać w ten sposób. I od kiedy Nitras jest jakimś wiarygodnym gościem? Korwin też, z całym szacunkiem, nieraz mądrze mówi, ale on żyje prowokacjami. Braun jest zbyt czarno-biały, co bardzo lubię, nie umiałby tego pogodzić w żaden sposób, a nawiasem mówiąc u Jaruzelskiej mówił non stop o jej ojcu, nie przymilał się, i czemu miałby nie rozmawiać z nią jak z człowiekiem i jak z dziennikarką, nie widzę niczego oburzającego w jego oficjalnej zawodowej wizycie u niej. Słowem, takie posunięcie Konfederacji byłoby zupełnie nielogiczne i samobójcze

 3. Dar mówi

  Jest takie powiedzenie Z wyznawcami pis nie wchodzi się w dyskusję,natomiast ten tzw Cadyk to nie dość że wyznawca to jeszcze czlowiek chory.Takich jak ten należy omijać szerokim kołem i nie reagować na kąśliwe,nieprawdziwe zaczepki i tak traktowac jak człowieka chorego,a jeżeli nie jest chory to nic innego jakdegenerat dawnego ustroju albo ubek,ormowiec,zomowiec albo czerwona zaraza która jeszcze nie wymarła.Pozdrawiam wszystkich prawdziwych Polaków.

  1. cadyk z lelowa mówi

   Opisz prawdziwego Polaka?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.