„Solidarnie mieliśmy to w dupie”. Lekarz o zgłaszaniu NOP po szczepieniu na Covid-19

fot. pixabay
34

Czy oficjalna lista niepożądanych odczynów poszczepiennych po szczepieniu na Covid-19 w Polsce jest wiarygodna? Najczęstszym widniejącym na niej NOP-em jest „zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia”. Natomiast rzadko pojawia się informacja o wysokiej gorączce, bólach mięśni i stawów. Czyżby te objawy nie występowały? Wprost przeciwnie. Występują często, ale po prostu nie są zgłaszane.

– Chyba wszyscy solidarnie mieliśmy to w dupie/nie sądziliśmy, że to jest NOP, skoro mają to wszyscy/ tak wygląda aktywacja układu odpornościowego, że jest mini burza cytokinowa – napisał na Twitterze anestezjolog Damian Patecki odpowiadając na pytanie o zgłaszanie niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Tak właśnie wygląda zgłaszanie NOP w Polsce. Nic dziwnego, że lista nie jest zbyt obszerna. Patecki skasował już swój wpis informując, że „zbyt skrótowo opisał zagadnienie”. – Miałem na myśli to, że złego samopoczucia trwającego przez 1,5 dnia nie uważałem za poważny NOP w porównaniu do przebytego przeze mnie covidu i sądziłem, że jest to naturalne w przebiegu szczepienia, skoro ma to większość – napisał w wyjaśnieniu. Zadeklarował też, że zgłosi NOP do rejestru.

Jeśli lekarze w ten sposób podchodzą do zagadnienia, to nie oczekujmy rzetelnych informacji na temat NOP po szczepieniu na Covid-19. Co ważne, z wpisu wynika, że Patecki jest ozdrowieńcem, a zatem otrzymał dwie dawki szczepionki chociaż jest już odporny. Informacja o tym, jak na szczepienie reaguje taka osoba, jest chyba ważna, prawda?

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Kolejne cztery zgony po szczepieniu na Covid-19 wpisane na listę NOP

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Wszystko zgodnie z przewidywaniami. Zgłoszenia NOP dokonuje lekarz, ale jak widać lekarze uważają za NOP tylko coś niezwykłego np. że pacjent świeci w ciemności, albo lewituje. Bo wtedy można byłoby choć na dzień zostać telewizyjnym celebrytą i udzielać wywiadów rozgorączkowanym telewizyjnym panienkom z mikrofonami.

  1. Zbigniew mówi

   Jedna polowa swieci a druga lewituje.

  2. Matka mówi

   Jak zwykle, opowiadasz bzdury. Zgłoszenia NOP do rejestru możesz sobie dokonać również sam do rejestru, bez pośrednictwa lekarza. Również jak świecisz czy lewitujesz. A ten portal na pewno to wyłapie i opiszę, jako skutek szczepienia.

  3. rins mówi

   Wszystko aby tylko utrzymać koronopanike Matko pisuaru, ale dlaczego nie drążysz tego tematu tylko kontra? Każdej władzy trzeba patrzeć na ręce a juz na pewno takiej która ma większość w sejmie, władza absolutna jest zła to sam mówił Kaczyński i co powiesz na to?

  4. Matka mówi

   Sugerujesz, że powinnam drążyć temat niewpisywania do rejestru drobnych NOP typu trwająca jeden dzień niska gorączka, zaczerwienienie, ból w miejscu nakłucia czy zmęczenie, tak jak czyni ten portal? A nie drążyć faktu, że codziennie na Covid umierają dziesiątki ludzi (wczorajsze dane – 196), o czym ten portal milczy? I sugerujesz, że to pisanie o tych codziennie umierających ludziach (ilościowo to największy wzrost zgonów od czasu II wojny) jest sianiem paniki? To pisanie, zamiast tego, u niewpisywaniu lekkiej gorączki po szczepieniu zawsze do rejestru jest czym?

   Na na ostatnie pytanie odpowiem ci tak – wiara w to, że za tym wszystkim stoi jakaś potężna siła i teoria spiskowa, to cecha ludzi leniwych intelektualnie, którzy nie chcą podjąć wysiłku zrozumienia rzeczywistości, tylko szukają jakiegoś prostego rozwiązania by wszystko sobie nim tłumaczyć.

  5. Szczur mówi

   Kobieto, weź Ty się zapoznaj z tym, co mówił Kary Mullis (człowiek, który opracował ten test) na temat PCR. A powiedział, że za jego pomocą można znaleźć wszystko, czego dusza zapragnie. Dziwnym zbiegiem okoliczności, zmarło się facetowi na kilka miesięcy przed wybuchem pandemii, do wykrywania której używa się właśnie tych testów.

  6. Matka mówi

   @Szczur

   Dzięki, zapoznałam się dobrze, bo przecież to jedna z najczęstszych głupich teorii spiskowych. Pozwól więc, że i ciebie z tym zapoznam, żebyś bzdur nie powtarzał:

   1. Po pierwsze, Kary Mullis nic takiego nie powiedział

   2. To, co masz na myśli, to artykuł Johna Lauritsena z 1996 r. na virusmyths.org. Cytuje on tam rzekomą wypowiedź Mullisa (bo źródła brak) dotycząca zupełnie czegoś innego (trudności przy wykryciu ilości wirusa w próbce, a nie braku możliwości w ogóle wykrycia wirusa) i konkretnie tematu HIV.

   3. Artykuł dotyczy przydatności testu PCR do wykrywania HIV. Abstrahując od zupełnie innej wypowiedzi Mullisa, to zwrócę tylko uwagę, iż artykuł jest z 1996, a genom HIV odkryto w 2009. Genom Covid bardzo szybko po wybuchu pandemii.

   4. Ekscytowania się faktem, że „dziwnym trafem” 75-letni Mullis zmarł pół roku przed epidemią skomentuję popukaniem się w czoło.

   Nie dziękuj.

   P.S. Na zupełnym marginesie – Mullis swoją drogą miał też i głupie wypowiedzi. Np., że HIV nie wywołuje AIDS, co jest oczywistą bzdurą. Nie zawsze więc należy, bezrefleksyjnie ekscytować się jakimś cytatem. A szczególnie, kiedy on jest zmyślony, jak w tym przypadku.

  7. sal mówi

   To proszę spróbować – dr basiukiewicz przebrnął w 45 min. – jak ma to zrobić ktoś, kto jest w rozsypce po tzw. wyrobie medycznym? i najważniejsze – jakie są kryteria NOP, bo te wszystkie „głupie domysły” biorą się z tego, że mamy 37 seniorów w DPS, a po chwili 9 leży w trumnie a reszta jest pozarażana i leży w szpitalu… ale nie da się tego powiązać ze szczepieniem?

  8. sal mówi

   A kto mówi o wierze? Są fakty – pandemia znaczyła jeszcze niedawno 7 – 8 zgonów/10 chorych (epidemia 3/4 na 10) – mamy 0,1 zmarłego i zniszczone społeczeństwo – kto tak robi? dobroczyńcy ludzkości, czy jakieś padalce? dalej: „zniknęła” grypa, ale jest covid, czy tak? ludzie nie mają opieki lekarskiej i są wożeni jak worki ziemniaków od szpitala do szpitala, czy tak? przekonuje się ludzi do brania czegoś za co nikt nie ponosi odpowiedzialności, a doktorek ma to w d… – czy tak? itd. itp.

  9. Matka mówi

   @Sal,

   „Są fakty – pandemia znaczyła jeszcze niedawno 7 – 8 zgonów/10 chorych (epidemia 3”

   To są bzdury, a nie fakty. Pandemia nigdy nie była definiowana poprzez ilość ofiar, tylko przez obszar występowania choroby. Tak przez WHO, jak i w zwykłym, słownikowym znaczeniu. Już pominę, że te wymyślone przez ciebie liczby zgonów 7-8 na 10 chorych to są po prostu kosmiczne – ospa prawdziwa by się nawet nie złapała, ebola może.

   A co do innych kwestii:

   – grypa nie zniknęła. Covid nie zastąpił grypy. Śmiertelność na Covid jest
   wielokrotnie niższa niż na grypę (nie mówiąc o tym, że sezony się lekko nie
   pokrywają)

   – pana lekarza kardiologii Basiukiewicza, guru wyznawców alternatywnych
   teorii na temat pandemii już się dość naczytałam, wystarczy tych bzdur.
   Polegam na tym bardziej, co mówią specjaliści epidemiolodzy, a nie
   kardiolog, a w dalszej kolejności, co sądzą lekarze, którzy z Basiukiewicza
   generalnie mają ubaw raczej.

 2. Matka mówi

  Artykuły opisujące rzeczywistość na bazie czyjegoś tweeta to już u was standard. Żebyście chociaż coś z tego zrozumieli i znowu w błąd nie wprowadzali… Ów anestezjolog pisał o sobie i pacjentach, którzy solidarnie olewają zgłaszanie tego typu NOP, nie o lekarzach akurat. Bo tak, NOP mogą być zaniżone, ale w przypadku lekkich NOP, których się np. właśnie pacjentowi zgłosić nie chce. A wy, manipulatorzy, sugerujecie, że „tak wygląda zgłaszanie NOP.”

  P.S. Dzisiaj na Covid, który wg was jest wyłącznie nakręconą medialnie paniką, zmarło kolejne 196 osób. Piszecie o tych ludziach cokolwiek na tym portalu, czy za bardzo, hieny, jesteście skupieni na sianiu antyszczepionkowej paniki?

  1. Pinuta mówi

   Ile, z wymienonych wyżej 196 zmarłych ma zgon na kowid potwierdzony sekcją zwłok?

  2. Matka mówi

   Ilu z wszystkich zmarłych na cokolwiek w Polsce ma potwierdzoną przyczynę zgonu sekcją?

   Sekcji nie wykonuje się po śmierci, by ustalić przyczynę zgonu, nie wiedziałaś o tym?

   Wykonuje się ją tylko w wyjątkowych przypadkach – np., jak przyczyna zupełnie niejasna (ktoś umrze nagle, bez badań, objawów), podejrzenie przestępstwa, ktoś umrze w 48 bodajże godzin po przyjęciu do szpitala. Tylko wtedy. Przyczynę śmierci rozpoznaje się standardowo na bazie badania (np. wykrycia wirusa właśnie) i obserwacji choroby (np., że występują objawy, pacjent ma niewydolność oddechową itp.).

  3. sal mówi

   Czyli nie ma Pan potwierdzonych sekcją zwłok tych liczb… to kiedy się robi a kiedy nie nic nie wnosi do odpowiedzi na proste pytanie o dowód na twierdzenie o 196 zmarłych rzekomo na covida.

  4. Matka mówi

   Nie zrozumiałeś, chłopaku. Nie ustala się przyczyny zgonu na cokolwiek (Covid, grypę, raka, zawał itp.) sekcją. Procedury są takie, że wykonuje się badanie i obserwuje chorobę, sprawdza się choroby współistniejące – z medycznego punktu widzenia wystarcza. I to w pełni wystarcza by stwierdzić, że ktoś zmarł na Covid, tak jak i na inne choroby. Po prostu, nie wiesz, o czym piszesz labo się filmów naoglądałeś, gdzie są sekcje zwłok np. ofiar przestępstw – wtedy się jedynie sekcje wykonuje.

  5. Odpowiedz mówi

   Żałosny telewizyjny troll.

  6. Egil mówi

   Telewizyjny? Raczej milicyjny.

  7. Matka mówi

   Egilku, jak masz coś merytorycznego do powiedzenia w kwestiach, o których piszę, to naprawdę zachęcam, nie wstydź się.

  8. Matka mówi

   Raczej powinieneś się przedstawić „żałosny internetowy troll”, w telewizji by ci raczej tak trollować nie pozwolili, no chyba, że jakiejś internetowej dla świrów.

  9. Tolek mówi

   Troll to twoja ksywka.

  10. Matka mówi

   A twoja jest jaka? Wstydzisz się jej używać już, że się pod Tolka podszywasz?

  11. Boguslaw mówi

   Przyjmij, pierdolona, wszystkowiedzaca pizdo i zdechnij wreszcie!
   Nie potrafie juz cie wiecej zniesc, pierdolona manipulantko!

  12. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Ale, że co, powiesisz się?

  13. Matka mówi

   No to sp…..j, Boguś, z tego portalu w takim razie. To, co ty potrafisz, czy raczej czego nie potrafisz (bo tego jest zdecydowanie dużo, dużo więcej) nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Ale żadna przyjemność patrzeć tu na takiego prymitywnego i chamskiego prostaka, jak ty.

  14. sal mówi

   Niestety nie pisał o sobie i pacjentach – pisał: „Chyba wszyscy solidarnie mieliśmy to w dupie/nie sądziliśmy, że to jest NOP, skoro mają to wszyscy/ tak wygląda aktywacja układu odpornościowego, że jest mini burza cytokinowa ” – ponieważ nie ma kontaktu po szczepieniu z pacjentami, którzy wysyłani są do domów, a potem się martwcie sami, to na 100% mówił o swoich znajomych, czyli środowisku lekarskim.

  15. Matka mówi

   Pisał o pacjentach (ewentualnie może pacjentach lekarzach, którzy to bagatelizowali) i to zresztą nawet wprost wynika z twojego wpisu (sam sobie przeczysz) – skoro pacjent idzie do domu i nie ma kontaktu z lekarzem, no to kto zgłasza lekkie NOP (nie wymagające żadnego stawiennictwa w placówce medycznej)? Lekarz, który o niczym nie wie, czy pacjent widzący u siebie lekkie objawy? Kto więc „solidarnie” może mieć to zgłaszanie w d…pie?

   Zresztą, napisał też, że zgłosił ten NOP do rejestru. Zrobił to więc jako pacjent (bo nie tylko lekarze zgłaszają NOP, mogą to zrobić w innym trybie pacjenci, ich rodzina, opiekunowie itp.), bo anestezjolog jako lekarz to nie jest bowiem ktoś od zgłaszania NOP jako lekarz.

 3. Leszek mówi

  Też słyszałem, że to tak wygląda.

 4. Anna mówi

  Jestem lekarzem i jestem zbulwersowana, jak ten dr Patecki podchodzi do problemu NOP. W dodatku wulgarnie się wyrażał, co za kultura – i to lekarz. Żałosne. Ja jestem także ozdrowieńcem i się nie szczepiłam, ponieważ według wiedzy medycznej , ozdrowieńcy nie powinni się szczepić ! Szczepienie ozdrowieńca zwiększa ryzyko chorób z autoagresji ( nadmiernej r-cji immunologicznej na własne tkanki). Lekarze powinni o tym wiedzeć. Widocznie wiedzę czerpią tylko z telewizji.

 5. finka mówi

  Dr Basiukiewicz opisał dokładnie chorą procedurę w próbach zgłaszania NOPu po covidzie zresztą w innych szczepieniach jest podobnie. O zmarłym po szczepieniu znanym, emerytowanym chirurgu prof.Pardeli media milczą, dwa razy próbował lekarz zgłosić NOP i śladu nie ma, dziś o tym wrealu24 https://www.youtube.com/watch?v=sWQLazF2WFw

  1. Matka mówi

   I znowu, trollu, kłamstwa rozsiewasz. Prof. Pardela miał rozległy zawał, po pierwsze. Po drugie, NOP zgłoszono i jest w rejestrze, jedynie pierwszy raz zgłoszono go jako omdlenie, bo lekarz od razu to zgłaszający nie wiedział jeszcze o zawale.

 6. Motta mówi

  Wcale mnie to nie dziwi,lekarze w Polsce od dawna mają taki stosunek do NOPów,przez całe lata ich nie zgłaszali.To samo dotyczy leków.Jak już kiedyś napisałam nawet gdyby ktoś w wyniku szczepienia zachorował poważnie czy nastąpiłby zgon dalej będą twierdzić ,że to nie po szczepionce…bo to niemożliwe.

 7. MAREK mówi

  Tak na marginesie lekarzom typu SSmengele obecnie powodzi się świetnie, więc bez mrugnięcia okiem biorą udział w zniewoleniu i depopulacji odgradzając się od chorych . Lekarze z powołania, uczciwi gotowi nieść pomoc w każdych warunkach, stosujący skutecznie wszystkie dostępne leki są piętnowani i szykanowani . Jak to nie jest koronny dowód na polityczny i eugeniczny cel tzw. pandemii to co nim jest ???

 8. santana mówi

  Spora część lekarzy , to nie dość, że tępe, to jeszcze sprzedajne szmaty. Za zwiększone zyski od „chorych na covid” sprzedają prawdę, uczciwość,, a także zdrowie i życie ludzkie.

 9. Gosia mówi

  no cóż….nie chciałabym trafić do takiego doktorka…brak wiedzy to po pierwsze…”nie sądziliśmy że to nop” tak może powiedzieć ekspedientka w sklepie a nie lekarz, do tego ignorant- nie trudno sobie wyobrazić że domagasz się od takiego lekarza zgłoszenia nop a on …..już wiesz jak do tego podchodzi……jeżeli sam siebie tak traktuje to czy będzie miał szacunek dla zdrowia innego człowieka???? odpowiedź chyba już znamy… tak nawet sobie myślę, że nie chciałabym by taki był mój lekarz ale nawet weterynarz do którego chodzę ze swymi milusińskimi – wszak one też zasługują na szacunek bo to żywe istoty

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.