Śmiertelne ofiary maseczek? Dwaj chłopcy zmarli podczas lekcji wychowania fizycznego

fot. pixabay
12

Czy nakaz zakrywania nosa i ust stał się przyczyną śmierci dwóch 14-latków w Chinach? Chłopcy zmarli podczas lekcji wychowania fizycznego. Do pierwszego wypadku doszło 24 kwietnia podczas obowiązkowego egzaminu na torze lekkoatletycznym. Biegnący w obowiązkowej maseczce chłopiec nagle upadł na tor i zmarł. W szpitalu stwierdzono zatrzymanie akcji serca.

Do drugiego zdarzenia doszło 30 kwietnia. Ofiara również zmarła podczas egzaminu z biegu na 1000 metrów. Chłopiec miał maseczkę N95. Uważa się, że zmarł z powodu trudności w oddychaniu, ale nie przeprowadzono sekcji zwłok.

Noszenie maseczek jest obecnie obowiązkowe w chińskich szkołach. Wywołane obydwoma wypadkami obawy, związane z ograniczonym oddychaniem i tym samym zagrożeniem życia uczniów, doprowadziły do odwołania obowiązkowych egzaminów z wychowania fizycznego w niektórych prowincjach Chin.

Źródło informacji: news.com.au

Zobacz też:

Wiceminister zdrowia: koronawirus utrzymuje się na maseczce przez 7 dni!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dariusz mówi

  Co za bzdura. Maseczki powodem zatrzymania akcji serca? Tylko idiocie można wmówić tą brednię.

  1. Darek mówi

   Tę brednię jeśli już. Polska mowa być trudna ?

  2. W K mówi

   @Dariusz, to nie jest przypadek, że ludziom podawany jest tlen. Brak tlenu powoduje zatrzymanie akcji serca.

  3. Teresa Maria mówi

   Jakiś mędrzec, cy-cuś ? Wdrukowali mu w głowę, że maseczki ma nosić w trosce o własne zdrowie i nosi. Operacja wdrukowania się udała, ponieważ ogromna część społeczeństwa nie posiada podstawowej wiedzy, albo z niej nie korzysta.

  4. Teresa Maria mówi

   Poprzedni wpis odnosił się do pierwszego komentarza.

  5. Sebastian mówi

   Przychylam się do twierdzenia.

  6. viva Polonia mówi

   ale z ciebie matoł! są ludzie, którzy mają problemy z oddychaniem /ja np. do takich należę/ i nie mogę nosić zadnych kaganców!! Poza tym maseczka naciągnieta na twarz – parują okulary i człowiek nic nie widzi. itd. ponadto skroplona para osadzona na maseczkach jest wdychana do płuc i niszczy płuca! no i tak by można przytaczać powody do zarzucenia noszenia kagancow. kagance powinny nosić osoby mające katar, kaszel ale nigdy osoby zdrowe. Z resztą, minister Szumowski przez długi czas był rozsądnie przeciwny noszeniu masek ale nie wiem co mu sie nagle stalo, ze zmienił zdanie totalnie. moze starsi i mądrzejsi kazali mu przewerbowac się na myśłenie pro maseczkowe? nie wiem. króla polin jakoś w mendiach nie widać usunął się z pola widzenia ten jojne daniels, czy co? chociaz? on tam knuje jak knuł tyle, ze nie włazi nam do telewizora a pieniądze jak darł z Polski tak szarpie dalej tak jak i tych dziesieć tysięcy zydów co im prezydent kornhauser-duda dał paszporty polskie!

  7. mietek mówi

   @Dariusz – poczytaj prosze o saturacji, zapotrzebowaniu krwi na tlen… a potem bisz komentarze… dziekuje

 2. Sylwia mówi

  Serio wierzycie w te brednie? Tysiące dzieciaków biega na świecie w maskach ale dwoje zmarło. Jesli faktycznie zmarło – to nikt nie pofatygował się o stwierdzenie ukrytej wady serca? Ilu takich jest którzy podczas zwykłej lekcji WF (bez maseczek) miało zatrzymanie akcji serca, omdlenia? Do tego nie trzeba maseczek. Dlaczego wszyscy wszystko zrzucają na maseczki. Byle grypa – zrzucają na koronawirusa. SIedzicie w domach i łykacie jak pelikany wszystkie fejk njusy. Myślicie ze naukowcy nie wpadli na to, co wpadliście wy, bez szkół ścisłych? Że wystarczy znalezc złoty środek na youtubie – a nie bawic sie w naukowców co latami w laboratoriach siedzą? Serio uwazacie tego typu artykuły – bez danych, imion, nazw za prawdomówne? Nikt nawet nie powołał sie na zrodło, moznaby smialo wymysleć taka historyjkę dla artykułu – a Wy plujecie sie i pienicie, ze “spiskujo, okradajo, kłamio”… Uzyjcie troszke szarych komórek. Ja rozumiem ze warto być świadomym – ale to idzie z parą z wiedzą a nie klepaniem powtarzanym spiskowych teorii z youtuba…

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Szanowna Sylwio, czyżby miała Pani kłopoty ze wzrokiem? Źródło informacji jest podane i to z aktywnym linkiem. Tam znajdzie Pani więcej szczegółów z imionami i nazwiskami włącznie. Na drugi raz radzę najpierw przeczytać tekst do końca, a potem pisać komentarze.

  2. bb. mówi

   sylwia, włącz myślenie, przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem pomyśl jeszcze raz i…….lepiej nic nie pisz! bredzisz tu niczym ta niezborna kidawa dwu-%-owa! chociaz nie wiem czy dzisiaj jeszcze ma te 2%?

 3. Mari mówi

  Natura zawsze ma rację. Gdyby maski były nam potrzebne, to byśmy się z nimi rodzili.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.