SLD już nie lubi PO! Czarzasty o Schetynie: „Abdykował z pozycji lidera opozycji”

Włodzimierz Czarzasty/ fot. screen
0

I po wielkiej Koalicji Europejskiej, w której Platforma Obywatelska szła ramię w ramię z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Polskim Stronnictwem Ludowym i Zielonymi ku nowej, świetlanej przyszłości. Teraz każdy pójdzie ku tej przyszłości na własną rękę i każdy zapowiada, że wygra. Na razie „demokraci” gryzą się aż miło patrzeć.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma Obywatelska pójdzie do wyborów parlamentarnych jako Koalicja Obywatelska. „Nie jako koalicja partii politycznych, ale jako koalicja tych wszystkich, którzy podzielają nasz światopogląd i pomysł na Polskę; chcemy koalicji demokratów i patriotów” – powiedział Schetyna. „Tylko nowa formuła koalicji ma szansę stanąć przeciwko PiS. Dziś Koalicję Obywatelską tworzoną przez PO, Nowoczesną i Inicjatywę Polską rozszerzamy o społeczników, ekspertów, samorządowców” – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Pan Grzegorz Schetyna dzisiaj, jako lider PO, abdykował z pozycji lidera opozycji. Miałeś Grzegorzu wielką szansę na to, żeby być przywódcą polskiej demokracji, demokratów i demokratek. Dzisiaj abdykowałeś z pozycji lidera opozycji. Zabrakło odwagi, wiary i umiejętności liderskich”- powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty. „Nie chcę być z kimś, kto nie chce wygrać. Nie chcę tworzyć koalicji z kimś, kto nie chce wygrać. Ktoś musi mieć wiarę w zwycięstwo, ktoś musi mieć w takim momencie jaja, w związku z tym chciałem powiedzieć jasno: budujemy blok lewicy. Stworzymy blok lewicy. Słowo lewica będzie odmieniane od jutra, od dziś we wszystkich przypadkach” – oświadczył Czarzasty.

Kto znajdzie się w zapowiadanym bloku lewicy? Reporter RMF FM Patryk Michalski dowiedział się, że przedstawiciele SLD, Wiosny i Lewica Razem zawarli już w tej sprawie wstępne porozumienie.

A gdzie w tym wszystkim jest PSL? Ludowcy idą sami jako siła „centrowa”. „Uważamy, że polityka bez wartości jest drogą donikąd, jest drogą na skróty, która prowadzi na manowce. Albo się ma swoje zasady, albo ma się swój program, swoje ideały, chce się budować racjonalne centrum, a nie liberalną lewicę”- powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. „Radykałów z prawicy nie zatrzymają radykałowie z lewicy. Może to zrobić tylko umiarkowane centrum”- oświadczył lider ludowców.

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki skomentował sytuację następująco: „Będzie zatem jesienią 5 ogólnopolskich komitetów: 1. lewica (SLD, Wiosna, Razem) 2. liberałowie (PO, N) 3. pracownicy administracji z rodzinami (PSL) 4. partia władzy (PiS) 5. Konfederacja czyli ideowa prawica: Ruch Narodowy, wolnościowcy, tradycjonaliści, pro-life Do boju!”.

Źródło informacji: rmf24.pl, Twitter

Zobacz też:

Banderowskie pozdrowienie w Parlamencie Europejskim! Posłowie PiS zadowoleni! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.