Sławomir Nowak zwolniony z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości miliona złotych

Sławomir Nowak/ fot. screen
10

W poniedziałek (12.04.2021) Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu tymczasowego dla Sławomira Nowaka, byłego ministra transportu w rządzie PO-PSL. Nowak przebywał w areszcie od 9 miesięcy. Jest podejrzany o korupcję.

– Śledztwo dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej, kierowanej przez Sławomira N. na terenie Polski i Ukrainy, przyjmowania korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na remont dróg na Ukrainie, prania brudnych pieniędzy z tychże łapówek i uczestniczenia w innych działaniach przestępczych, związanych z żądaniem i przyjmowaniem korzyści majątkowych – oświadczył na konferencji prasowej Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski odpowiadając na zarzuty Donalda Tuska, że Nowak jest więźniem politycznym.

Wsparcie - darowizny

Święczkowski poinformował, że sąd nie zatrzymał ukraińskiego paszportu Nowaka. – Według postanowienia sąd zdecydował tylko o zatrzymaniu paszportu polskiego, w związku z powyższym pan Sławomir N. będzie mógł korzystając z tego dowodu próbować opuścić granice Rzeczpospolitej. Jestem zbulwersowany tym faktem – oświadczył.

O przedłużenie aresztu do lipca 2021 roku wnioskował prowadzący śledztwo prokurator Jan Drelewski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sąd wypuścił Nowaka za poręczeniem majątkowym w wysokości miliona złotych oraz nałożył na niego dozór policji, zakazał opuszczać kraj i zatrzymał polski paszportu. Prokuratura zapowiedziała złożenie odwołania od decyzji sądu.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział ujawnienie materiałów ze śledztwa jeśli Nowak nie wróci do aresztu. – Skorzystam ze swojego uprawnienia Prokuratora Generalnego i ujawnię materiał dowodowy, który w tej sprawie został zebrany. Nie jestem pewien, czy pan Donald Tusk i jego przyjaciele z Platformy Obywatelskiej, którzy zarzucają prokuraturze  polityczne działania, będą tak pewni tego, co dzisiaj mówią – zapowiedział Ziobro.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Sławomir Nowak w areszcie. Polskie apetyty się wyostrzyły! Przypominamy audyt rządów PO-PSL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  PISowcy to bezjajowcy, oczywiście nie mogą dać nawet radę postUBeckim sędziom. Ja bym przekazał go Ukraińcom. Niech tam go sądzą.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Nie tyle nie mogą, co nie chcą. Już w 2015 roku PiS mógł uchwalić ustawę dekomunizacyjną zabraniającą komunistom z PZPR, SB i WSW pracy w sądach oraz służby w wojsku i policji. Dlaczego tego PiS nie uczynił? Ano, bo przestrzega układu zawartego przy okrągłym w stole w Magdalence –„my nie ruszamy waszych, a wy naszych”.

   PiS z PO kopie się wyłącznie po „kostkach” wyłącznie pod publikę, aby naiwnie ludzie myśleli, że te ugrupowania się różnią i wzajemnie zwalczają.

   Pod rządami PiS-u, podobnie jak za czasów rządów PO-PSL i SLD postkomunistyczna, złodziejska oligarchia z SB i WSI jest ponad prawem i może sobie beztrosko żyć w luksusowych rezydencjach.
   Czy stała się jakaś krzywda dla płatnego konfidenta SB TW „Zegarek” Z.Solorza vel Kroka czy dla żydokomuchów Kulczyków? Retoryczne pytanie.

  2. Analityk mówi

   Bezradne sądy,bezradny rząd, nadzieja na Polskę Polaków umiera. Dla unijnej kasy nawet prawicowy rząd jest gotów “schować głowę w piach”. Kiedy wreszcie męty znikną z polskiej polityki?

  3. AntyPO✡PiS mówi

   Prawicowy rząd? Prawica jeszcze w Polsce nie rządziła po 1989 roku. PiSrael to partia lewicowa, która nazwała się „zjednoczoną prawicą”. PiS jest lewicowy nie tylko pod względem programu społeczno-gospodarczego (wysokie podatki i rozdawnictwo zasiłków), ale również ideologicznie. Dlatego PiS nie wypowiedział konwencji stambulskiej propagującej lewacką ideologię LGBT w przestrzeni publicznej.

   Jedyna prawdziwie ideowa prawica to Konfederacja Wolność i Niepodległość.

 2. anonim mówi

  Poręczenie majątkowe milion złotych?Niech się wytłumaczy fiskusowi skąd ten milion zdobył. Chyba nie ze sprzedaży zegarka.

  1. Gary mówi

   Może Obajtek mu pożyczył …

  2. anonim mówi

   Jemu to raczej warszawska bufetowa ze sprzadazy kamienic.

 3. Analityk mówi

  Kasta się rozwydrzyła i działa tak jakby państwo polskie nie istniało.Większość sędziów to pomioty poststalinowskie. Kasta nadwyręża cierpliwość narodu i „idzie po bandzie” ale to się może źle skończyć NIESTETY dla NAS WSZYSTKICH. Im nie zależy na Polsce, to widać już bardzo wyraźnie. Za sprawą kasty mamy po prostu „praworządne bezprawie”. Konieczne są radykalne kroki ze strony państwa, by skończyć z anarchią. Cały czas w RP mamy “prawo bezprawia”, a obecna naprawa sądownictwa bardzo przypomina pudrowanie wrzoda. Diagnoza klasyka leczenia sądowniczej gangreny, czyli WSZYSCY WON, jest coraz bardziej aktualna. Niekończące się śledztwa, w których dokładane są coraz to nowe wątki, powodują, że wyroki zapadają w najlepszym razie z olbrzymim opóźnieniem. Jakby nie można było skazać przestępcy w jednej sprawie, a następnie prowadzić równolegle śledztwa w innych jego sprawach. Do czego to podobne, żeby śledztwa w sprawach związanych z aferami typu Amber Gold, czy sprawa burmistrza Włoch a teraz Nowaka, Czarneckiego, etc.. ciągnęły się latami? Wykładnia Neumanna i wsparcie medialne w dalszym ciągu są aktualne w zachowaniu nadzwyczajnej kasty sędziów. Przykład Gawłowskiego, Kwiatkowskiego, Neumanna, Nowaka, Giertycha, Krauzego, Czarneckiego jest odbiciem tego stanu. Masz pieniądze lub jesteś złodziejem z naszego “otoczenia” to włos ci z głowy nie spadnie i będziemy bronić cię, jak niepodległości. Mafia włoska mogłaby lekcje pobierać. Madoffa (tego od największej piramidy finansowej) skazano i umieszczono w więzieniu na 150 lat w niespełna 7 i pół miesiąca po aresztowaniu. Tymczasem reforma sądów trwa już 6 lat i nie widać nie tylko jej końca, ale nawet początku. PiS jak nie odsunie sędziów z Iustitii i Themis jawnie zdeklarowanych politycznie to przegra. Jeżeli nie zostanie szybko i skutecznie dokończona reforma sądownicza, to po przejęciu “władzy” oni są gotowi dyspozycyjni i na telefon powsadzają Was za kratki. Kasa i szmal to ich nadrzędny cel zdobycia władzy. Sędziom i prokuratorom z ustawy nie wolno pokazywać swoich poglądów politycznych bo jak mają sądzić i oskarżać ludzi z innej opcji. Jest jednak jakaś nadzieja bo powstają nowe kadry prawników, którzy przejmą stery zarządzania organami sprawiedliwości. Mówi się o trójpodziale władzy, ale tak naprawdę jest tylko jedna władza – władza kasty. Reszta to chłopcy na posyłki. Widać jak państwo jest bezradne wobec sędziów. Wprowadzić kadencyjność sędziów i znieść wszystkie immunitety. Może wtedy coś by się zmieniło. Bez tego nie ma szans. Każdy pozbawiony kontroli prędzej, czy później będzie się szarogęsił.

 4. Analityk mówi

  Na podstawie chorych sytuacji do jakich dochodzi obecnie w tzw. aparacie tzw. “sprawiedliwości ” nasuwa się pytanie jak długo jeszcze ta tzw. specjalna kasta oszustów, złodziei, osobników mających za nic przepisy prawa występująca w sądach jako tzw. “sędziowie ” będzie pluła w twarz Narodowi Polskiemu, zmieniając przepisy prawa zgodnie ze swoimi chorymi pomysłami. Co na to obecny Rząd? Ma kagańce na ustach i korki w uszach? Jak długo jeszcze. Ciekawe czy go ktoś nie skasuje, bo za dużo wie. Tak już bywało jak za dużo wiedział to popełniał samobójstwo albo giną w niewyjaśnionych okolicznościach. No to teraz czekać ….pewnie zaraz umrze na covida i go z pompą pochowają jak poniektórych. No chyba, że wyfrunie jak skowronek do ciepłych krajów. A jak, zostawili paszport ukraiński. Teraz tylko czekać jak wyjedzie do “raju” dla przyjaciół “królika”, budowanego na ciepłych wyspach przez “śp” Kulczyka. I co z tym zrobicie, zrobiliście ? Nic !!! A wystarczyło żeby taki jeden podpisał co trzeba. Ale nie, posłuchał “doradców” i jest jak jest. “Grubi” złodzieje z zarzutami hasają po ulicach a ci co skubnęli z głodu bułkę za pięćdziesiąt groszy siedzą w więzieniach po 5 lat. Kasta też wie jak zastosować paragraf przeciwko kradzieży batonika czy cukierka! Już po was, nie liczcie na następne wybory a ci co przyjdą po was na 100% powsadzają was do “pierdli” czy będą mieli podstawy czy nie. Bezradne sądy, bezradny rząd, nadzieja na Polskę Polaków umiera. Dla unijnej kasy nawet prawicowy rząd jest gotów “schować głowę w piach”. Kiedy wreszcie męty znikną z polskiej polityki? Czas uporządkować i wyczyścić sądowniczą stajnię Augiasza. z pozostałości po PRL-u i z nadzwyczajnej kasty. To co uczynił sąd po wypowiedziach Tuska w TVN dobitnie świadczy o tym iż nadzwyczajna kasta orzeka nie w zgodzie z obowiązującym prawem lecz jak chce mocodawca, a wszystko po to by bezkarnie wykonywać zawód i nienależnie korzystać z otrzymywanych przywilejów.. Wykładnia Neumanna i wsparcie medialne Tuska w dalszym ciągu są aktualne w zachowaniu nadzwyczajnej kasty sędziów. Przykład Gawłowskiego, Kwiatkowskiego, Neumanna, Nowaka, Giertycha, Krauzego, Czarneckiego jest odbiciem tego stanu. Masz pieniądze lub jesteś złodziejem z naszego “otoczenia” to włos ci z głowy nie spadnie i będziemy bronić cię, jak niepodległości.

 5. Analityk mówi

  “Polskie” sądy, to niemieckie ambasady, a p. Donald Tusk to niemiecki ambasador, który steruje tymi “sądami”-ambasadami poprzez Telewizję Niemiecką (w skrócie: TVN)… Kasta stanowi zagrożenie dla Rzeczpospolitej jej suwerenności i dla Narodu Polskiego . Czas dokończyć reformy. PiS powinien przestać obrażać się na Ziobrę, tylko razem z nim ostro reformować wymiar sprawiedliwości, oczywiście, zakładam, że p prezydent nie będzie już takiej reformy blokował. Brukselą trzeba przestać się przejmować, podobnie jak Niemcy, Francja, Hiszpania itd. Były od 2016 roku obietnice reformy sądów. Wystarczyła “kalka” enerdowska z usunięcia ichniejszych sędziów. Nic by Wam donosiciele skamlający o kary dla Polski nie zrobili, bo wysłalibyście do TSUE niemieckie tłumaczenia z czystki sędziów w NRD. A tak ludzie są rozgoryczeni jawną niesprawiedliwością i inną miarą, szczególnie wobec zwykłych ludzi i celebrytów-przestępców. Polska to kraj słabych skorumpowanych ludzi jeżeli Tusk (pochodzenie niemieckie co nie jednokrotnie udowodnił) ma taki wpływ na decyzję polskiego sądu. Zgnilizna toczy Polskę od 300 lat i nic się nie zmienia – tu kasta bogatych zdrajców zawsze była bezkarna co potwierdza historia ostatnich 3 wieków. Dobra zmiana PiSu jest tylko z nazwy, tu nic się nie zmienia – to musi być wycięte jak rak z ludzkiego organizmu. Nowak i Tusk śmieją nam się w twarz. Kasta III RP ma się dobrze. Takie są efekty wstrzymania 3 lata temu reformy wymiaru sprawiedliwości. Takie są efekty “negocacji” z kastą i Brukselą. Czas wrócić do źródeł i twardym kursem dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości. To co naprawdę kompromituje przestępczą szajkę z Platformy O., to obecny przekaz z ministerstwa Prawdy: ochronić fundusze UE przed rozkradzeniem przez PiS. I klepią te brednie przedstawiciele partii złodziei i malwersantów, której przedstawiciele już mają wyroki za korupcję, lub ich sprawy są w toku. Jak właśnie przestępca Nowak. Złodzieje krzyczą łapać złodzieja.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.