Śląscy separatyści w sojuszu z Kukiz’15! Atakują Polskę i żądają uznania narodowości śląskiej

Aleksandra Jelonek i poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi/ fot. facebook
1
SKLEP-WPRAWO.PL

Aleksandra Jelonek z partii Ślonzoki Razem będzie kandydatką do PE z listy Kukiz’15. „Bildy ze trefa Jelonek Aleksandry a Długigo Grzegorza ze Ślonzokami Razem skuli sztartnincio ze szczwortego placa naszyj Aleksandry Jelonek ze listy Kukiz 15” – tak o kandydaturze Jelonek poinformował na Facebooku Andrzej Roczniok, lider partii Ślonzoki Razem i jednocześnie szef Związku Ludności Narodowości Śląskiej.

Partia Ślonzoki Razem powstała w 2018 roku, a jej celem jest doprowadzenie do uznania Ślązaków za narodowość i mniejszość etniczną. „Pozwoliliśmy Polakom na wepchnięcie nam historii Polski jako naszej. Ślązakom i Polakom trzeba ciągle przypominać, że to nieprawda. Od XII do XX wieku nie mieliśmy z Polską nic wspólnego, poza wojnami które z nią toczyliśmy. W ciągu 800 lat nasza kultura powstała i rozwijała się zupełnie inaczej niż polska” – czytamy w manifeście programowym partii.

Istnienie mocnej, świadomej swoich celów narodowości śląskiej, pozwoli stawiać dalsze postulaty polityczne. Na dziś dzisiejszy nie chcemy wyrokować, czy tym celem będzie współrządzenie oboma górnośląskimi województwami i silna reprezentacja Ślōnzoków (nie Ślązaków) w polskim sejmie, czy autonomia, czy niepodległa Republika Śląska. Bo my chcemy być wyrazicielami woli narodowości śląskiej” – tak definiuje swoje cele polityczne partia Ślonzoki Razem i deklaruje: „Jesteśmy gotowi współpracować z każdym kto będzie nas w tych działaniach wspierał. Z tymi, którzy takiej współpracy nie podejmą, my nie będziemy współpracować w innych dziedzinach”.

Nie ma co owijać w bawełnę. Mamy do czynienia z partią dążąca do oderwania Śląska od państwa polskiego. I z taką partią wchodzi w sojusz Kukiz’15! Każdy, kto zdecyduje się głosować na Kukiz’15 powinien zdać sobie sprawę, że tym samym popiera oderwanie Śląska od Polski. Nie trzeba wielkiej przenikliwości, żeby zrozumieć, że jest to polityczna gra o przyłączenie Śląska do Niemiec. Warto zatem zadać pytanie: dlaczego Kukiz’15 zawarł sojusz z antypolską partią, która swoim radykalizmem przebija nawet Ruch Autonomii Śląska?

Źródło informacji i cytatów: Facebook, slonzokirazem.com

Przeczytaj też:

„Ukryta opcja niemiecka” szczerzy kły: Ruch Autonomii Śląska oskarża Polskę o ETNOBÓJSTWO Ślązaków!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

 1. Natan mówi

  nie srejcie do galołt p. Kasia, richtige Ślōnzoki majom w rzici polityka i chcom żyć w spokoju.

  tak jakojś w historii inksi se o Ślōnsk pierōm i/abo Ślōnzoków mordujōm – miyndzy innymi Polołki ze swojymi ,,braćmi” chazarami – a pryndzy Prusy z Östereichami.

  Ale i tak poszukejcie se i poczytejcie, jak se rozwijoł Ślōnsk do 2 wojny chazarski a co bōło potyn.

  Czy se to komu podoboł abo niy to takoł je niestety prołwda.

  Z Pōn Bōczkym i radosnych Świōnt Zmartwychwstania!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.