Skompromitowani eksperci nie odpuszczają! Grzesiowski straszy kolejną falą Covid-19: „Społeczeństwo zapomina o profilaktyce i testowaniu”

dr Paweł Grzesiowski/ fot. screen
12

We wtorek (24.05.2022) dr Paweł Grzesiowski, pediatra i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19, był gościem red. Jacka Nizinkiewicza w programie „Rzecz o polityce”. Tematem rozmowy była m.in. pandemia koronawirusa.

Zapytany, czy pandemia koronawirusa już za nami, Grzesiowski odparł, że pandemia trwa, chociaż wróciliśmy do normalności. – Mamy taką trochę schizofreniczną sytuację, gdzie widzimy chorych, widzimy, że wirus krąży, badamy go, wiemy, że dalej mutuje, a społeczeństwo chce żyć normalnie i zapomina o profilaktyce i testowaniu, gdy pojawiają się objawy – powiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To trudna sytuacja, bo oczywistym jest, że mamy mniej zgonów, mniej problemów w szpitalach, nie grozi nam blokada systemu opieki zdrowotnej, dlatego wiele osób uważa, że w takim razie po co się chronić, po co walczyć z tym wirusem, skoro wszystkie trudne przypadki mamy za sobą. Niestety, to przekonanie społeczne nie jest potwierdzone faktami – stwierdził Grzesiowski.

Po pierwsze: mamy wciąż pacjentów przyjmowanych do szpitali z ciężkim kowidem. Po drugie nasza odporność z czasem będzie się osłabiać, w związku z tym potrzebujemy działań prewencyjnych. Po trzecie wirus musi być monitorowany, bo on może w którymś momencie zmienić się tak, że znowu będzie bardzo groźny. Uważam, że teraz jest czas względnego spokoju między jedną a drugą bitwą, ale ten czas trzeba spędzić na przygotowaniach do ewentualnego kolejnego sezonu kowidowego – powiedział Grzesiowski.

Mój komentarz: Jak widzicie, skompromitowani eksperci kowidowi nie odpuszczają i po raz kolejny usiłują wzniecać panikę, żeby terroryzować społeczeństwo wirusem o śmiertelności na poziomie ułamka procenta. Przypominam, że dr Grzesiowski to ten, który zalecał, żeby nad stolikami w restauracjach montować wyciągi lub „wyciąg nad całą salą, który będzie odbierał zakażone powietrze i powodował, że będzie tam piętnaście wymian powietrza na godzinę, tak jak na bloku operacyjnym”. Grzesiowski zasłynął też z tego, że gdy jego syn zachorował na kowid, to oboje z żoną (trzykrotnie zaszczepieni) chodzili po domu w maskach i codziennie się testowali. Grzesiowski straszył też, że koronawirusem można zarazić się wchodząc do toalety, w której uprzednio przebywała osoba zarażona.

Przez dwa lata tresowano społeczeństwo sanitarnym terrorem, ale Grzesiowskiemu jeszcze mało i dalej starszy ciężkimi przypadkami Covid-19. Tak jakby nigdy wcześniej nikt nie chorował i nie umierał na zapalenie płuc. Tymczasem prawda jest taka, że wcześniej ludzie również chorowali i umierali na zapalenie płuc, ale w większości były to przypadki o nieustalonej etiologii. Ludzi leczono, a nie testowano. Natomiast tacy eksperci jak Grzesiowski doprowadzili do sytuacji, w której ludzi się nie leczy, tylko testuje. Nic dziwnego, że pozbawieni opieki medycznej ciężko chorzy ludzie po prostu umierają. I nie jest to wina koronawirusa, ale sanitarystycznych szaleńców, którzy w ramach tzw. walki z pandemią doprowadzili do hekatomby.

Źródło cytatów: rp.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szczyt bezczelności, czyli kowidowi eksperci znowu nadają

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  A ja, skromny potencjalny pacjent chciałbym doczekać starcia (na argumenty rzecz jasna) tego laureata nagrody „Wielkiego Edukatora” Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia, z takim tam zwykłym, skromnym lekarzem pozbawionym aktualnie prawa wykonywania zawodu o nazwisku Czerniak. Hubert Czerniak.
  Ów pojedynek byłby niezmiernie ciekawy…
  Myślę, że nawet te 250 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych nie uratowałoby tego “edukatora” przed kompletnym ośmieszeniem i kompromitacją, obnażając przy okazji prawdziwe oblicze lekarzy-pupilków.

  Kto nie zna poglądów doktora Czerniaka, powinien jak najszybciej zaległości nadrobić, z wielką korzyścią dla siebie i swoich bliskich, zwłaszcza w obliczu planowanego ubezwłasnowolnienia narodów przez WHO.

 2. krzysztof mówi

  świnia przy korycie, a Polacy znów założą maski jak bydło!

 3. PolishPolackski mówi

  Wypierdzeń tej gnidy nie zdzierżę, samej gnidy również nie.

  Kiedy jego łeb potoczy się po chodniku?

 4. Rebih mówi

  Grzesiowski może mieć rację twierdząc, że jego sytuacja jest schizofreniczna, ja jednak sądzę, że to psychopata.
  Ale niczego nie można wykluczyć… Dwa dni temu w Rumunii specjalista chorób zakaźnych wpadł w szał twierdząc, że pacjent z ospą wietrzną jest chory na małpią ospę (która wkrótce ma zabić tych nielicznych, którzy przeżyli epidemię Covid). Zaatakował pacjenta, potem personel. Założono mu kaftan i odizolowano na oddziale psychiatrycznym jego własnego szpitala. Jak widać dzisiejsza medycyna rumuńska stoi wyżej niż medycyna polska, która wciąż nie może poradzić sobie z przypadkiem Grzesiowskiego.

 5. Cgxg mówi

  Proszę go przetestować na chory mózg, to żaden autorytet tylko wytresowana małpka ktora mówi co jej każą

 6. zagłoba sum mówi

  Dowcip polega na tym, że wśród wszystkich osp zwierzęcych, a wiec malpiej, wielbładziej czy krowiej właśnie małpia jest zupełnie niegroźna, porównywalna do ospy wietrznej. Jeśli ktoś przeszedł wietrzną i/lub był zaszczepiony w dzieciństwie, może sobie bimbac z małpiej. Zauważcie Państwo, że odtwarzany jest schemat największego oszustwa w dziejach ludzkosci, tzw. covid19, czyli zwykłej grypy, ktorej nadano “złowieszcze” miano… Jestem dziwnie “spokojny”, że pseudofarmaceutyczne judeogeszefty rodzaju pfizera czy innych zenków już przebierają nogami, żeby ogłosic posiadanie wspaniałej, bezpiecznej i w 95 procentach skutecznej szczepionki…

 7. Wiesław mówi

  Nazywanie osobnika ze zdjęcia “sanitarystycznym szaleńcem” to zbytek uprzejmości. “Eksperci” covidowi zgarnęli za duży szmal za swoje łajdactwo, a właściwie mówiąc wprost ludobójstwo żeby ich uważać za szaleńców! To po prostu zbrodniarze robiący ciężki geszeft na śmierci setek tysięcy ludzi, których wysłali na tamten świat…

 8. MAREK mówi

  Z wielką goryczą muszę stwierdzić, że większość ludności zamieszkującej Polskę nie ma szacunku do Polaków. Dzięki temu można było bezkarnie odmówić pomocy i doprowadzili do śmierci ponad 200 000 Polaków oraz tolerować bezkarne brylowanie w mediach kłamców i zbrodniarzy typu mengele, czyli horban, niedzielski , grzesiowski itp. Bezkarnie uderzono w wolność, zdrowie i majętność Polaków o celowym zadłużeniu Polski nie wspomnę i wszystko jest super. Inflacja rośnie i jesteśmy na drodze do tragedii.

  Heroicznie pomagamy Ukrainie i mamy bronić Szwecji i Finlandii. Gdy wszystkie inne kraje dbają tylko o swoje bezpieczeństwo i interes kosztem Polaków.
  Słuchając ludzi, trzeba stwierdzić, że śmierć Ukraińca, żyda czy innego obcokrajowca wywołuje w polskojęzycznej ludności większe oburzenie niż śmierć setek tysięcy Polaków!

 9. zagłoba sum mówi

  Polaków w Polsce jest moze 10%…jeśli zebrałoby się 15% byłoby super. Reszta to tępa biomasa ogłupiona prymitywną propagitką kur(ew)skiej tvpis oraz innych ścierowmeNdiów. Mogę zrozumieć po ludzku seniorów, przewaznie wykluczonych cyfrowo ale niepojęta jest wiara młodych ludzi w te wszystkie brednie i kłamstwa, poprzednio covidowo-szczepionkowe a obecnie upadlińskie!..

 10. Buran mówi

  A gdzie byli ci utytułowani “eksperci” gdy otwierali granicę z upainą i mógł wjeżdżać każdy kto chciał a namordniki, szpryce i osrałtesty okazały się nieistotną bzdurą służącą tylko zamordyzmowi??? Ani mru mru. Siedzieli cicho, “bo to niedobra było” i można było popaść w niełaskę i odsunięcie od koryta.

 11. Shadow mówi

  Napisaliście prawie wszystko, co miałam pisać. Dodam tylko, to co napisałam w innym miejscu, że ta sprzedajna łajza ma mordę drapieżnej, bezwzględnej harpii, albo innego drapieżnika i ja nie oddałabym swojego dziecka pod opiekę takiemu pediatrze, bowiem mogłoby mieć po takim kontakcie lęki do końca życia. A to tylko nędzna fizjonomia, o charakterze i osobowości, z litości nie wspomnę.-Na szczęście mam dawno dorosłe dzieci, teraz martwię się o wnuki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.