Skandaliczny spot wyborczy Trzaskowskiego. Żołnierz Wyklęty domaga się przeprosin

spot wyborczy Rafała Trzaskowskiego/ fot. youtube
1

Jeden z ostatnich żyjących żołnierzy wyklętych Mieczysław Chojnacki skierował list do Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na prezydenta Warszawy, w którym domaga się przeprosin za skandaliczny spot z kampanii wyborczej z 2009 roku, w którym wystąpił aktor Michał Żebrowski. W spocie Żebrowski zostaje rozstrzelany z okrzykiem „Za Rafała”.

„Spot w kampanii Rafała Trzaskowskiego z 2009 r., nawiązujący do egzekucji przez rozstrzelanie, hańbi pamięć wszystkich osób, które oddały życie w walce o wolną Polskę” – pisze Chojnacki, przypominając, że sam był skazany na karę śmierci przez komunistyczne władze i spędził kilka miesięcy w celi śmierci m.in. z mjr. Zygmuntem Szendzielarzem i ppłk. Łukaszem Cieplińskim. Chojnacki oczekuje, że Trzaskowski przeprosi za spot. „Nie można pozwolić, by wykorzystywano w politycznej rywalizacji tak ważny temat jak poświęcenie własnego życia dla ojczyzny” – zaznacza w liście.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O skandalicznym spocie Trzaskowskiego przypomniała TVP Info, a na Twitterze m.in. Dawid Wildstein.

Jak tłumaczy się Trzaskowski? „To jest klasyczna manipulacja TV PiS, kolejna manipulacja” – stwierdził.

Natomiast Michał Żebrowski napisał na Facebooku: „10 lat temu wziąłem udział w kampanii mało znanego wtedy polityka Rafała Trzaskowskiego. Znam Rafała od 40 lat i wiem, że jest uczciwym i mądrym człowiekiem. Nie ma dziś wielu takich w polityce. Biorąc udział w tym spocie nie przypuszczałem, że 10 lat pózniej ktoś ośmieli się próbować nadać mu inny sens. Rzeczywiście dałbym sie zabić za Rafała, problem w tym, że spot ten nawiązywał do mojej roli… Kordiana i nie ma nic wspólnego z kontekstem jaki niektórzy próbują mu dziś nadać. Posługiwanie się kampanią sprzed 10 lat i łączenie jej z obchodami Powstania Warszawskiego jest wredne, przebiegłe i kłamliwe”.

 

Źródło informacji i cytatu: twitter, tvp.info

Zobacz też:

„Jesteśmy, jeśli pamiętasz”. Niesamowity spot na 74. rocznicę Powstania Warszawskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Robert mówi

    Żebrowski uuch,aach ,eech ,ja wajta.ON już za pięć ponad złotówkę na Orlenie głupa pali,czy mu kazali od podstawówki,bo tak go wychowali,jak Muńka,byle się nie zaciągnął i jak Tusk,na Polaka wyglądał z Maybacha

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.