Skandaliczny list członków Kongresu USA zrównujący ustawę o IPN z gloryfikacją UPA

Kongres USA/ fot. pixabay.com
11

23 kwietnia br. 56 członków Kongresu USA wystosowało list do amerykańskiego Departamentu Stanu, w którym piszą: „wyrażamy niepokój w związku z doniesieniami o państwowym finansowaniu fałszerstw i negacji Holokaustu, do jakiego dochodzi w Europie, a w szczególności w Polsce i na Ukrainie”.

„Wzywamy, aby razem z nami i organizacjami działającymi na rzecz praw człowieka Departament Stanu walczył z antysemityzmem, ksenofobią i wszelkimi formami nietolerancji wzywając rządy Polski i Ukrainy, aby jednoznacznie odrzuciły fałszowanie Holokaustu i honorowanie nazistowskich kolaborantów oraz skutecznie ścigały przestępstwa o charakterze antysemickim. Prosimy o informację na temat działań podjętych przez rząd Stanów Zjednoczonych w celu monitorowania przypadków fałszowania Holokaustu i upewnienia się, że USA nie wspiera i nie finansuje grup ani jednostek promujących lub usprawiedliwiających antysemityzm ” – czytamy w liście.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak widzicie, zostaliśmy wrzuceni do jednego worka z neobanderowską Ukrainą. Członkowie Kongresu postawili w swoim liście znak równości pomiędzy nowelizacją ustawy o IPN i gloryfikacją rezunów z UPA.

„Jako członkowie Kongresu USA konsekwentnie popieraliśmy dążenie Polski i Ukrainy do budowania demokratycznych narodów. Jesteśmy jednak głęboko zaniepokojeni tym, że wzrost antysemityzmu i negowanie przeszłości powstrzyma demokratyczny rozwój tych krajów i uniemożliwi Polsce i Ukrainie stanie się wolnymi i otwartymi społeczeństwami dla wszystkich swoich obywateli, zarówno żydowskich, jak i nieżydowskich” – piszą członkowie Kongresu.

Na koniec sygnatariusze listu stwierdzają, że Stany Zjednoczone muszą podjąć zdecydowaną walkę z antysemityzmem i upewnić się, że ich „wschodnioeuropejscy sojusznicy budują państwa demokratyczne, które są uczciwe i sprawiedliwe dla wszystkich”.

Źródło: khanna.house.gov

Przeczytaj też

J. Matysiak: Czy ofensywa żydowska odsunie filosemicki PiS od władzy?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  A czy to pierwszy raz amerykańscy kongresmeni popisują się brakiem jakiejkolwiek wiedzy w tematach o które żydowskie lobby każe im walczyć?
  Departament Stanu ma walczyć w obronie żydowskich mrzonek, chciejstwa i roszczeń, ma walczyć z nietolerancją i antysemityzmem?
  Oczywiście, że ma. Więcej! Musi!
  Dlaczego? A dlatego, że Żydzi doskonale są ( w przeciwieństwie do kongresmenów) zorientowani w sytuacji panującej w krajach i regionach które są ubogacane ich obecnością i roszczeniami. Wiedzą, że bez „opieki” Stanów, ich przyszłość jest jedna. Przerabiali to w Hiszpanii, Portugalii i Francji, Anglii, Grecji, Rosji… Już od 576 roku.
  Żydzi wiedzą, że podobny los czeka Izrael w ciągu góra 20 lat (znów będą mieli co opłakiwać) i że czasy się zmieniły na tyle, że żaden kraj dobrowolnie ich nie przyjmie. Stąd konieczna jest protekcja prymitywnego osiłka który jakby co, to…
  No właśnie. Jakże w świetle powyższego wygląda zdjęcie powyżej.

 2. Goj mówi

  Zaczyna się. Zaraz zaczną nam „wprowadzać demokrację”, jak na Bliskim Wschodzie. Zaczynam rozumieć Hitlera.

 3. Pan Kracy mówi

  Siedzi sobie taki kongresmen i myśli: żyję w najważniejszym kraju na świecie (zaraz po bezcennym Izraelu) i słyszałem w szkole o jakimś cypelku Azji, zwanym Europą. I tam jest ponoć taki malutki kraik – Polska – mniejszy niż mój rodzinny Teksas. I tam są polskie obozy śmierci i pełno nazistów (sam słyszałem, że na ichnim święcie 11-go listopada przemaszerowało ok. 60 tys. przez stolicę), no i po lasach świętują urodziny złowrogiego Adolfa, a jak wiadomo – Adolf wybił 6 mln żydów (to też pamiętam ze szkoły) – jest tam problem z faszyzmem. Jakby nie było, to rząd by tę sprawę wyśmiał, a tymczasem powołał spec komisję do zwalczania. A więc sam rząd przyznał, że problem jest.
  No i ci naziole – Polacy – w jakiejś ustawie zaprzeczają Holokaustowi, a sami go robili – zatem: hajda na Polaków!

  Dziwicie się amerykańskim kongresmenom? W swoim mniemaniu oni są przekonani o swojej racji. I lokalne popiskiwanie – „My mamy rację!” – to dla nich tylko popiskiwanie. Jest co prawda na amerykańskich drogach ciężarówka z napisem „German Death Camps”, ale jedna.

  Ostatnio były obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w „Amerykańskiej Częstochowie” (Czestochowa Doylestown Pensylwania) – to był doskonały pretekst, by Polonusi pisali listy do „swoich” kongresmanów, by nie głosowali za JUST-em (Act S.447 – Justice for Uncompensated Survivors Today). A u nas rząd milczy, wysłany na tę uroczystość przedstawiciel polskojęzycznego (bo nie polskiego IMO) rządu milczał.

  Do tego mamy wciąż (2,5 roku tzw. „dobrej zmiany”) ponad 700 dyplomatołków PRL-owskiego chowu i ze stajni Geremka (info by Gadowski). Nie śpią, a za sute pieniądze polskiego podatnika robią krecią robotę na świecie.

  Sprawa JUST – pan Gowin nie widzi problemu. A Polska podpisała (w 2009 roku przez Tuska) tzw. Deklarację Terezińską o mieniu bezspadkowym. Serbia też. I Serbia przez 25 lat będzie płacić żydowskim organizacjom tzw. odszkodowania. Już zaczęła. Jak to dobrze, że nie my, przecież sam Gowin…
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04365-Serbia-bedzie-placic-zydowskim-organizacjom.htm

  1. pw mówi

   Gow.no nie jest Polakiem jak caly POPiS.

 4. Mr. ?? mówi

  „Wystarczy popatrzeć na tę Statuę Wolności ku czci Lucyfera” – ks Natanek.
  Jared Kushner mąż Ivanki Trump ma na swoim budynku 666
  Do tego wspieranie Izraela, ustawa 447, okradanie nas, wciskanie rakiet Patriot, atakowanie Syrii, wspieranie bandytów, najemników, terrorystów z ISIS, An Nusry, FSA …
  Liczę że ten wulkan w Yellowston w końcu wybuchnie zanim USA razem z żydami chazarskimi okradnie Polskę i doprowadzi ją całkiem do ruiny i przerobienia na Polin lub poligon 🙂

 5. Mirka mówi

  Żydom antysemityzm jest na rękę to określenie służy im do osiągnięcia swoich planów czyli całkowita dominacja nad światem.Zgadzam się z określeniem pana prof.Nowaka w określeniu antysemityzmu , ,, antysemita to nie ten który nie lubi żydów tylko ten którego nie lubią żydzi” i coś w tym jest.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.