Skandaliczne słowa Scheuring-Wielgus o obronie świątyń: „Kościoły przejęli faszyści i bojówki narodowe”

Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. screen
14

W poniedziałek (2.11.2020) posłanka Joanna Scheuring-Wielgus popisała się swoimi „mądrościami” na antenie radia TOK FM. – Nikt już tam [do kościołów – przyp. red.] nie wchodzi, bo kościoły przejęli faszyści i bojówki narodowe. Tylko, że oni w sumie bronią samych budynków, bo manifestanci tam już nie chodzą – oświadczyła posłanka Lewicy.

Scheuring-Wielgus stwierdziła, że to głównie katolicy wyszli na ulice polskich miast, aby protestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. – Ja sama nadal jestem we wspólnocie, nie dokonałam aktu apostazji. Każdy może wejść do kościoła i wyrazić opinię – powiedziała.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odnosząc się do postulatu Strajku Kobiet, żeby w ciągu 7 dni przekierować na służbę zdrowia fundusze przeznaczane na Kościół i TVP, posłanka Lewicy stwierdziła, ze jest to „bardzo dobry postulat, który w pewnym momencie będzie zrealizowany”.

– Chcemy przygotować mapę, która będzie ukazywała, jak dużo pieniędzy z naszych podatków, ale też z samorządów, idzie na Kościół. To instytucja, która ma najwięcej pieniędzy w Polsce, a wykorzystuje je na cele, których nie powinna finansować. Chciałabym, żeby Kościół został pozbawiony tych funduszy, którymi teraz dysponuje – powiedziała Scheuring-Wielgus.

Globkurier [CPS] PL

Zapytana o projekt ustawy dotyczącej aborcji złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę oświadczyła, że „ta poprawka i działanie prezydenta jest tylko po to, aby wygładzić sytuację i lekko uciszyć”. – Lewica się na tą poprawkę nie godzi i na pewno nie będziemy się pochylali nad tą ustawą – powiedziała.

Mój komentarz: Wypowiedź Scheuring-Wielgus pokazuje, że w awanturach organizowanych przez Strajk Kobiet nie chodzi o wyrok TK dotyczący niezgodności aborcji eugenicznej z konstytucją, ale o atak na chrześcijaństwo i zohydzenie sacrum. Temu właśnie służą wypowiedzi o kościołach przejętych przez „faszystów”. To jest język stalinowskiej propagandy, którym posługuje się Lewica i aborcjonistki.

Gdyby chodziło o wyrok TK, Scheuring-Wielgus z radością przyjęłaby projekt ustawy prezydenta Dudy zezwalający na aborcję właśnie w tych wszystkich przypadkach, o których krzyczą aktywistki Strajku Kobiet. Ale Scheuring-Wielgus z punktu odrzuca jakąkolwiek dyskusję o tym projekcie. Nie chodzi więc o „przymuszanie kobiet do rodzenia dzieci bez głów”. Chodzi o wmówienie społeczeństwu, że „aborcja jest OK”. Zło ma zostać uznane za dobro. I o to chodzi w tej rewolucji „wściekłych macic”.

Źródło cytatów: TOK FM

Zobacz też:

Katarzyna TS: Aborcjoniści to MORDERCY!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Adam mówi

  A czy projekt prezydencki to nie jest zlo w czystej postaci? Pozwala na dalsze mordowanie dzieci z podejrzeniem zespolu Downa gdy zawiera zapis o ” ciezkim i nieodwracalnym uszkodzeniu plodu” niemal identyczny z obecnie zakwestionowanym w ust. aborcyjnej przez TK.

  Ten pseudokatolik Juda prowadzi apartheid gdyz takze postuluje segregacje ze wzgledu na stan zdrowia albo czyn ojca ( dziecko poczete wskutek gwaltu. ) Jest to zbrodnia

 2. rins mówi

  Przecież ona jest pierdolnięta i to zdrowo, ktoś ma jeszcze wątpliwości?

  1. Alicja mówi

   normalna to ona nie jest

 3. wilk mówi

  TO PANI WIELGUS JEST FASZYSTKA,I BEZ WZGLEDU CO SIE STANIE CZY KTOS ZOSTANIE ZABITY CZY POBITY TEJ PANI TO NIE INTERESUJE,ONA I JEJ PODOBNI CHCA ZA WSZELKA CENE ZNISZCZYC NASZ KRAJ

  1. Arkadiusz mówi

   Nie tak szybko. Po kolei. Ta pani najpierw chce zniszczyć kaczyńskiego, potem cały pis, następnie biskupów, potem kler, następnie katolików i cały KK, a na końcu wszystkich którzy się z nią nie zgadzają. I to wszystko z hasłem na ustach “stop faszyzmowi!”. Himalaje hipokryzji.

 4. Mariusz mówi

  Co stało się z kościołami jak zostały przejęte przez komunistów to już wiemy…

 5. Ada mówi

  Szelnung wielgus to na ksiezyc bym wyslal zeby juz tu nie przyjezdzalo.A wszystkich ktorzy mieli z tym kontakt na miesiac kwarantanny.

 6. Alek mówi

  Kto dokonal lub uczestniczyl w aborcji, jest ekskomunikowany. Wiec nie jest katolikiem.
  Kto popiera aborcje, jest w stanie grzechu ciezkiego, czyli we wspolnocie z potepionymi.

 7. LOL mówi

  szajbus- wielgus, pamiętasz? ”precz z dyktaturą kobiet”… :)))))))))))

 8. ftaq mówi

  Szajbus-Wielgus przecież nazwisko mówi samo za siebie ! i do tego ta gęba!

 9. wektor mówi

  Chrześcijanie w Polsce są prześladowani, okradani i mordowani a biskupi dla świętego spokoju milczą i karzą wiernym nastawiać drugi policzek. Non enim possumus quae vidimus et audivimus non loqui.

 10. Jacenty mówi

  Wsparcie finansowe dla Kościoła jest dokładnie z tego samego powodu, z jakiego pakowane są ogromne pieniądze dla gmin żydowskich. Po prostu jest to rekompensata za dobra przejęte przez komunistów. Jak tak, to i żydom ani grosza!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.