Skandaliczna wypowiedź Gowina na temat Konfederacji! Takie słowa nie powinny paść z ust ministra!

Jarosław Gowin/ fot. twitter
6

W wywiadzie dla dziennika „Polska Times” szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin wypowiedział się w sprawie potencjalnych koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości po jesiennych wyborach. Do niedawna polityk związany z Platformą Obywatelską w skandalicznych słowach wypowiedział się także na temat Konfederacji.

Nigdy nie kryłem sympatii do niektórych haseł i polityków spod szyldu Kukiz’15, nawet jeśli przez długi czas nie była ona odwzajemniana – powiedział Jarosław Gowin. Wynika z tego, że stanowisko Prawa i Sprawiedliwości do Kukiz’15 stało się pozytywne i nie wyklucza koalicji, którą partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby zawrzeć z formacją muzyka.

PRZECZYTAJ: „Otwarty Dialog to bękart polityki wschodniej PiS”. NASZ WYWIAD z prof. Włodzimierzem Osadczym

Jarosław Gowin, który jeszcze niedawno przydzielił finansowanie czasopismu Barbary Engelking i Jana Grabowskiego, a neomarksistowską Krytykę Polityczną wpisał na listę wydawnictw naukowych, wyjątkowo niechętnie wypowiedział się w sprawie Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna, Piotra Liroya, Kai Godek, Marka Jakubiaka i Roberta Winnickiego.

Mówiąc wprost, nie chciałbym widzieć w Parlamencie Europejskim ludzi, którzy są pożytecznymi idiotami Moskwy – powiedział Gowin. Jego zdaniem, również lider PiS Jarosław Kaczyński nie będzie „umiał i chciał się z tym środowiskiem dogadać”.

PRZECZYTAJ: J. Międlar: Presja ma sens! Adorator Danielsa poza listami Konfederacji. Czas wyrzucić konia trojańskiego! [WIDEO]

Rozumiemy, że można nie przepadać za Konfederacją, jednak tak obelżywe, nie podparte konkretnymi argumentami słowa nie powinny paść z ust ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Źródło cytatów: Polska Times

Przeczytaj także:

Ambasada Izraela interweniuje ws. szpitalnego przetargu. „Obiecano im kontrakt z NFZ”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Każdy szlachetny Biowin,z wysokiej pòłeczki w oranżerii powinien wiedzieć,że Eskimosi mieszkają wszędzie,nawet na Syberii u pana Putina

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  PO-PIS do lamusa.Konfederacja do władzy.O Gowinie powiem:”Jęzory do czynu,czyny do chrzanu”.

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  PO to pożyteczni idioci Berlina i Brukseli,a PIS Waszyngtonu i Telawiwu.Rusofobom radzę lekturę książek Dmowskiego i realizm,a nie fobie i lokajskie służalstwo.

 4. Marek K. mówi

  Gowin jestes pierwszym kameleonem Polski, do tego jednym z wielu w tym rzadzie pozytecznym idiota Izraela i Zydow.

 5. TK mówi

  A Pan Panie Gowin czyim pożytecznym idiota jesteś? Tel Awiwu???

 6. Waldemar Zboralski mówi

  Ten PO-owski kapuś w rządzie tzw. Zjednoczonej Prawicy jest cały haniebny

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.