Skandal! Ukraiński muzyk gloryfikujący OUN wystąpi na koncercie w Lublinie

Oleg Skrypka śpiewa hymn OUN/ fot. screen
7

W Lublinie przy wsparciu miasta zorganizowano występ ukraińskiego piosenkarza Olega Skrypki, autora nowej wersji hymnu zbrodniczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za ludobójstwo na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Organizatorem koncertu jest lubelska Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza. Jej prezesem jest ks. dr Stefan Batruch, proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie, znany m.in. z publicznej obrony hitlerowskiego kolaboranta, metropolity Andrzeja Szeptyckiego i ataków na środowiska kresowe – informuje portal Kresy.pl.

Koncert ma odbyć się w najbliższą sobotę (24.11.2018) w ramach Festiwalu Ukraina w Centrum Lublina. Współorganizatorem koncertu jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncert, podobnie jak cały festiwal, realizowany jest przy wsparciu Miasta Lublin. Patronat honorowy nad koncertem objęła Ambasada Ukrainy w Polsce.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak to możliwe, że w Polsce organizowany jest koncert i wieczór autorski muzyka, który nie kryje swojej sympatii dla zbrodniczej organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo na Polakach? Skrypka jest pomysłodawcą i głównym twórcą pieśni „Marsz Nowej Armii”, czyli nowej wersji hymnu OUN „Zrodyłyś my wełykoji hodyny”. Utwór ten został publicznie wykonana w sierpniu br. podczas defilady w Kijowie z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. Odegrano go tuż po przemarszu polskich żołnierzy.

Źródło informacji: kresy.pl

Zobacz też:

Wstrząsająca opowieść dr Ewy Kurek o rzezi Polaków w Łucku. Ukraińcy mordowali ich przy wigilijnych stołach

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Arek mówi

  Czy te skandale coś zmienią? Skandal, skandal skandal i nic z tego.
  Każdy tylko patrzy żeby jemu było jak najlepiej a skandale? A to że PO kradło? A to że PiS sprowadza muzułmanów? A to że jesteśmy Republiką Bananową? I co? Czy ktoś zamknął jakiegolkowiek polityka? Czy Ludmila wisi?

  1. Trop mówi

   Czy to naprawdę PiS sprowadza tych osobników, czy PO, SLD i reszta bandy? Plus Kościół Katolicki, czy jego część, prawda? Rząd PiS, zdaje się, już nie panuje nad wpychaniem tych osobników do Polski przez swoich wrogów politycznych. A ty huzia na PiS. A o prawdziwych winowajcach ani słówka. Kiedy PiS straci władzę, lub nawet tylko większość sejmową, wtedy dopiero zacznie się z przeproszeniem syf, w tym przyjmowanie otwarte pseudo-uchodźców. O to chodzi tobie i takim jak ty?

 2. Goj mówi

  A najgorsze jest to, że gdy już tępe polaczki nie wytrzymają upokorzeń ze strony (nie)rządu, to zaatakują zwykłych, niewinnych Ukraińców (których jest naprawdę sporo, o czym się sam przekonałem w pracy) zamiast „polskich” polityków. Jak wybuchną zamieszki, to nie z Ukraińcami, nie z ciapatymi i nie z żydami będę walczył – oni tylko wykorzystują dane im możliwości. Zaatakuję zupełnie kogo innego 😉 Przypominam Wam, że w popularnym u nas haśle ojczyzna jest za honorem.

  1. Piotr Bein mówi

   o to chodzi unym: podburzać jednych przeciw drugim z byle powodu — płeć, pokolenia, robotnik kontra wykształciuch, Polonus kontra krajanin, Słowaianin polski przeciw ruskiemu, ukraińskiemu, białorusińskiemu… aby tylko nie skrzyknęli się razem do kupy na żydłactfo

  2. wycorp mówi

   tez mam do czynienia z ukraincami i mam o nich dobre zdanie. Zydy beda sie staraly zeby nas napuscic na nich.

  3. Torp mówi

   Czy to dobre zdanie masz też o tym Skrypku, Bartuchu i tym podobnym?

 3. Hammurabi mówi

  Takie działania lokalnych władz (i nie tylko) to nie jest skandal. To prowokacja. Oczywiście nie skierowana do znakomitej większości „obywateli” skutecznie pozbawionych poczucia jedności wobec wartości takich jak ojczyzna, honor i elementarna sprawiedliwość.
  Gorzkie słowa ale prawdziwe. Co z tego, że mają możliwości nieograniczonego dostępu do ujawnionych i wciąż ujawnianych faktów?
  Nic. Kompletnie nic!
  Kompletne odmóżdżenie. Okupanci mordując elity, mordując każdego kto mógł stać się ośrodkiem krystalizacji polskiej świadomości, przejmując środki przekazu, edukację i „organizując czas po pracy”, dokonali spustoszenia w morale i światopoglądzie Polaków aż do granic patologii, do poziomu Pawlika Morozowa z tą różnicą, że tamten zdradził własnego ojca a oni zdradzają własną ojczyznę.
  Odpowiedź jaką otrzymają w związku z tym, powinna być taka sama, jaką otrzymał od okolicznych „kułaków” Morozow.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.