SKANDAL! Ponad 2 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie za mniej niż 600 złotych miesięcznie

Fot. pixabay.com (Pixabay License)
2

Federacja Polskich Banków Żywności zajmuje się na co dzień dbaniem o potrzeby najuboższych obywateli kraju. Takie organizacje, mające na co dzień kontakt z szarą rzeczywistością, znają sytuację polskich rodzin znacznie lepiej, niż politycy z pierwszych stron gazet. Sytuacja ta wygląda zaś coraz gorzej. Ponad 2 miliony naszych rodaków musi przeżyć za mniej, niż 600 złotych miesięcznie.

Wbrew optymistycznym diagnozom partii rządzącej, Polakom nie żyje się „coraz dostatniej”. Więcej niż 2 miliony Polaków żyje bowiem w skrajnym ubóstwie. Znacznie więcej jest tych, którzy posiadają co prawda więcej, niż 600 złotych na wydatki, lecz wciąż nie starcza im na wydatki i pełnowartościowe posiłki. Do lipca Banki Żywności zamierzają przekazać paczki żywnościowe dla 800 tysięcy najbardziej potrzebujących.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Co dziwne, w Polsce liczba osób, które żyją w skrajnym ubóstwie, rośnie – twierdzi wiceprezes Federacji Polskich Banków Żywności, Dorota Jezierska. – Bieda ma twarz osoby starszej. Dzięki wsparciu żywnościowemu i innym programom bardzo często pomocą są objęci właśnie seniorzy, ale docieramy również do dzieci, młodzieży i całych rodzin, które potrzebują wsparcia, bo nie zawsze pieniędzy wystarcza im na rosnące koszty utrzymania. Liczba osób żyjących w skrajnej biedzie zwiększyła się o 400 tysięcy w roku 2018.

Jak podkreślają przedstawiciele Banków Żywności, problem głodu i niedożywienia jest w Polsce coraz większy. Obraz rzeczywistości milionów Polaków, bez politycznego retuszu, jest niezwykle przygnębiający. Cóż bowiem z tego, że ze skarbu państwa dostanie pieniądze grupka osób, jeśli wszyscy zostaną ograbieni w podatkach? Z Nowym Rokiem wchodzi podatek cukrowy, wzrosnąć mają też ceny prądu. Ani „500+”, ani „13-sta emerytura” nie biorą się przecież z niczego. Czy jednak, gdy społeczeństwo to odkryje, nie będzie już za późno?

Źródło informacji: nczas.com

Przeczytaj również:

Gdańsk: Aleja Adamowicza otwarta, czyli świecki święty święci triumf!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zbigniew mówi

    „bardzo często pomocą są objęci właśnie seniorzy, ale docieramy również do dzieci, młodzieży i całych rodzin, które potrzebują wsparcia”

    Co za bolszewickie przyzwyczajenia pisania, ze seniorzy nie sa czlonkami rodzin.

  2. Andreas mówi

    Nie prawie dwa miliony, tylko 1mln.600tys. To są ludzie którzy nie wypracowali żadnej emerytury z różnych względów. Żyją z zasiłku MOPS. To nie jest skandal. To naturalna konsekwencja losów ludzkich. Czego chcecie? Żeby Państwo wypłacało im najnizszą emeryture? Z jakiego funduszu? Przecież nie poracowali cale życie i nie oplacali składek. Stawka zasiłku wzrasta co roku. Większość tych ludzi ma rodziny i na nich ciązy obowiązek pomocy. Jeżęli tak się oburzacie, to zaktywujcie swój elektorat i załóżcie praytny fundusz ktory da tym ludziom jeszcze po 1000zł. Ta informacja to manipulacja propagandowa rodem z komuny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.