Skandal! FIFA ukarała PZPN za „polityczny i obraźliwy” transparent polskich kibiców!

Obserwator FIFA ukradł flagę ZATOR POLSKA / Fot. Facebook - Polish Youth Association - Patriae Fidelis
4

Na moskiewski stadion, gdzie 19 czerwca został rozegrany mecz Polaków z Senegalczykami, polscy kibice z Zatora (woj. małopolskie) wnieśli transparent-flagę z godłem Polski, napisem „Zator-Polska” i mieczykiem Chrobrego. Obserwator FIFA uznał, że ten ostatni symbol, bezpośrednio nawiązujący do polskiej idei narodowej, to „symbol ekstremistyczny” i odebrał flagę polskim kibicom. W tej sprawie kibic opublikował specjalne oświadczenie (przeczytaj-klik).

Na kradzieży flagi się nie skończyło. Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ukarała PZPN grzywną wysokości 10 tysięcy franków szwajcarskich, czyli ponad 37 tysięcy złotych. Dodatkowo PZPN został ukarany ostrzeżeniem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

FIFA uznała, że flaga nawiązująca do idei narodowej oraz podkreślająca dumę z bycia Polakiem ma charakter „polityczny i obraźliwy”.

PZPN oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zabrało głosu w tej sprawie. Wszak wydaje się rzeczą oczywistą, że Zbigniew Boniek winien złożyć odwołanie, zaś szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powinien potępić ksenofobiczne działanie federacji piłkarskiej. Czy starczy im odwagi?

Źródło: PAP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. jacek wójcikiewicz mówi

    Skandal! Precz z antypolonizmem!

  2. MIROSLAW mówi

    FIFA CORAZ BARDZIEJ STAJE SIĘ ORGANIZACJĄ PIERDOLNIĘTYCH TYPÓW NA UMYŚLE,CZAS TO ROZWIĄZAĆ.

  3. Robert mówi

    Ale z dumnym bycia gejem, żydem, czarnuchem nie robią problemu, tylko jak biały jest dumny to jest problem. Lewacka logika.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.