Skandal! Dziennikarz skazany za sprzeciw wobec akcji służb w redakcji „Wprost”

akcja ABW w redakcji "Wprost"/ fot. screen
4

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał w całości wyrok sądu pierwszej instancji skazujący wydawcę „Wprost” Michała Lisieckiego i dziennikarza Michała Majewskiego na grzywny w wysokości 20 i 18 tys. złotych za rzekome stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej. Sprawa dotyczy akcji ABW w redakcji „Wprost” w 2014 roku, podczas której funkcjonariusze usiłowali wyrwać laptop Sławomirowi Latkowskiemu.

ZOBACZ: Kasta w akcji! Dziennikarz skazany za rzekome utrudnianie funkcjonariuszom czynności w redakcji „Wprost”

– Niestety, wyrok w całości podtrzymany w apelacji. 18 tysięcy PLN kary za sprzeciw wobec akcji służb we Wprost w 2014 roku – napisał Majewski na Twitterze.

Wyrok jest skandaliczny nie tylko dlatego, ze podważa prawo dziennikarza do nieujawniania swoich źródeł informacji, ale także dlatego, że ani Lisiecki, ani Majewski nie dopuścili się zarzucanych im czynów. Żaden z nich nie stosował przemocy, ani gróźb wobec funkcjonariuszy szarpiących Latkowskiego. Zajście zostało nagrane. Czyżby sąd go nie widział?

– Uważam, że nie można było zachować się inaczej. Trzeba było stanąć po stronie wartości dziennikarskich, ochrony źródeł informacji. Jeżeli funkcjonariusze służb specjalnych wyrywają redaktorowi naczelnemu laptop, na którym ma zgromadzone materiały ze śledztw dziennikarskich, od ludzi, którzy zastrzegali anonimowość, to dziennikarz nie może zachować się inaczej – powiedział Majewski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Skazani rozważają złożenie kasacji.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Wirtualnemedia.pl

Zobacz też:

Uwaga! Bezpłatna pomoc prawna dla przedsiębiorców otwierających biznesy pomimo zakazu rządu [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Wydawaloby sie, ze prawo w Polsce ma jakies znaczenie.

 2. Jasne jak slonce mówi

  Wszyscy widzimy że ludzie układów post komuszkow wszystko robią by upodlic rządzących. Wytworzeniem takiej sytuacji pokazuje, patrzcie, patrzcie jak PiS działa… Jeżeli p. Ziobro I PiS nie wezmą się za zdecydowane kroki by oczyścić organy z Bolków lolkow towarzyszy to mają przewalone. Ludzie też.

 3. Roman mówi

  W Polsce nie będzie dobrze gdyż zamiast sędziów mamy postalinowskie mendy w urzędach dipuki nami rządzą żydzi na wiejskiej

 4. Roman mówi

  W Polsce nie będzie dobrze gdyż zamiast sędziów mamy postalinowskie mendy w urzędach dipuki nami rządzą żydzi na wiejskiej w Polsce powinien być drugi Piłsudski

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern