Skandal! Darmowe bilety MPK dla obcokrajowców, bez zniżek dla Polaków. Radni Rzeszowa przegłosowali!

MPK Rzeszów / Fot. YouTube
8

19 czerwca radni Rzeszowa przegłosowali darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla studentów spoza Polski. Są wśród nich Ukraińcy, ale także i Arabowie z różnych krajów świata. Jednak na tym nie koniec. Podczas tej samej sesji radni zagłosowali przeciw darmowej komunikacji dla… polskich studentów. Zagraniczne jest lepsze? Czyżby rzeszowianie mieli płacili podatki, po to by zagraniczna młodzież jeździła za darmo komunikacją miejską?

Większość radnych, także z PiS, zagłosowało za fundowaniem biletów obcokrajowcom. W tym miejscu rodzi się pytanie, kto zasiada w radzie miasta stolicy „prawicowego Podkarpacia”. Przewodniczącym rady jest Andrzej Dec, długoletni członek Platformy Obywatelskiej. W 2010 z ramienia PO kandydował na prezydenta miasta Rzeszowa – bez powodzenia. Ogólnie siły polityczne rozkładają się w następujący sposób: Rozwój Rzeszów (klub prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, byłego działacza PZPR i SLD) – 11 mandatów, PiS otrzymało 10 mandatów, a PO – 4.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prawo do darmowych przejazdów będzie teraz przysługiwało ponad dwóm tysiącom zagranicznych studentów. Zdaniem prezydenta miasta Tadeusza Ferenca, w taki sposób Rzeszów stworzy jeszcze lepsze warunki dla przybyszów zza granicy.

Źródło: dziejesienapodkarpaciu.pl

Przeczytaj i obejrzyj także:

„Europa to raj dla muzułmanów.” Jacek Międlar o przyczynach islamizacji Europy i sprawie Tommy’ego Robinsona [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. juju44 mówi

  Nie jestem w stanie zrozumiec!!! Dlaczego radni oraz burmistrz Rzeszowa tak bardzo NIENAWIDZA POLAKOW !!! Mysle, ze po jesiennych wyborach bedzie BARDZIEJ DLA POLAKOW W RZESZOWIE PRZYJAZNIEJ.

 2. michu mówi

  Zawsze tak było, że pokonani musieli utrzymywać okupantów. Coś dziwnego?

 3. To rasizm wobec polskich studentów mówi

  No to teraz będę udawał ukraińca, żeby była sprawiedliwość.

 4. Pan Kracy mówi

  Prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc, były działacz PZPR i SLD funduje darmowe przejazdy autobusami obcokrajowcom. Dla nich darmowe, ale ktoś za nie płaci. Kto? Pan płaci, ci państwo płacą… Mam nadzieję, że u ludzi w Rzeszowie zwycięży rozsądek po wyborach i pan Ferenc ufunduje te bilety z własnej kieszeni. On i jego klub plus „patrioci” z PiS. Wszystkie wstecz. Skoro tak lubią sięgać do kieszeni cudzej…

 5. Kruk Gapowicz mówi

  Po co w ogóle władza zajmuje się świadczeniem usług z zakresu komunikacji miejskiej? Prywatni przedsiębiorcy zrobiliby to dużo taniej i lepiej, bo zależałoby im na uczciwie zdobywanych zyskach – państwo nie musi o to dbać, bo jak za mało zarobi, to ukradnie w podatkach. W dodatku pewnie w każdym mieście byłoby kilku przewoźników i konkurowaliby ze sobą – zauważmy, że w żadnej branży nie ma 100% monopolu, chyba że jest to monopol naturalny (ale tutaj nie mówimy o sieci dróg albo torów, tylko o tym, co po nich jeździ) albo przymusowy.

 6. aaaa mówi

  Cud malina …takich włodarzy aż się prosi by wysłać na zieloną trawkę ….szczaw i mirabelki dla panów ….a nie szczodre pensyjki za nasze….patrioci z piekła rodem…aż się w głowie nie mieści co za siekę Mają pod kopułami…Boże miej nas w opiece …

 7. Krzysiek mówi

  Kilka lat temu, gdy Mediolanem rzadzila partia komunistyczna wprowadzono darmowa komunikacje dla obcokrajowców. Wszyscy byli zbulwersowani,

 8. ALA mówi

  Kpina!! Przyjechałem z dzieckiem do Rzeszowa do pracy 4 lata temu, rok temu straciłam pracę co jest wpisane w polską rzeczywistość ?. Nadal tu mieszkam bo szukam pracy, a córka chodzi do szkozły. Wynajmuje mieszkanie w Rzeszowie więc nie jestem zameldowana na stałe tylko tymczasowo. I na ten moment samotnie wychowując córkę jako osoba poszukująca pracy płacę za każdy przejazd podobnie jak moja córka !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.