SKANDAL! ABW blokuje portale Marcina Roli. „Niezależna” Sakiewicza pisze o „rozpowszechnianiu rosyjskiej propagandy”

Marcin Rola/ fot. screen
17

W poniedziałek (2.05.2022) prorządowy portal „Niezależna”, którego redaktorem naczelnym jest Tomasz Sakiewicz, poinformował, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała portale wRealu24.pl i wRealu24.tv jako „rozpowszechniające rosyjską propagandę na temat przebiegu wojny na Ukrainie”.

– Na liście zablokowanych portali znalazły się obie domeny telewizji internetowej Marcina Roli – wrealu24.pl oraz wrealu24.tv. Blokadą objęto także rosyjskie witryny Ria.ru i Lenta.ru, a także prorosyjskie strony Dziennik-polityczny.com, Rt.com, Ruptly.com, Wicipolskie.pl, Wolnemedia.net. Było to możliwe dzięki wydaniu stosownej decyzji przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) o blokowaniu wszystkich stron szerzących rosyjską propagandę. Mimo blokady strony internetowej wrealu24.pl, w dalszym ciągu funkcjonują kanały Marcina Roli na portalu YouTube. Decyzję o ewentualnej blokadzie może podjąć wyłącznie Google – pisze „Niezależna”. W artykule nazwano Marcina Rolę „właścicielem prorosyjskiego portalu”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W nagraniu zamieszczonym na youtubowym kanale wRealu24 Marcin Rola wyjaśnił, że obie strony zostały zablokowane ok. 2 miesiące temu, ale nie przesłano żadnego wyjaśnienia w tej sprawie. Dlaczego telewizja wRealu24 nie nagłośniła tej sprawy?

– Chcieliśmy to rozegrać prawnie i na spokojnie. Jako polscy patrioci i państwowcy uznaliśmy, że to nie jest czas, miejsce i pora, aby walić w państwo i atakować nasze służby, które najprawdopodobniej stoją za blokadą naszych stron. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej informacji o podstawie prawnej. Wysłaliśmy oficjalne zapytania od naszych prawników do m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Sebastiana Kalety (wiceministra sprawiedliwości) i do NASK-u oraz do służb koordynujących te działania. Nie otrzymaliśmy żadnych informacji, co tak naprawdę się stało – powiedział Rola.

Rola zapowiedział też, że ze wszystkimi, „którzy nas pomawiają, którzy na nas szczują, którzy w sposób dezinformacyjny okraszają nas mianem „narracji rosyjskiej”, spotkamy się w sądzie”. Oświadczył, że gotów jest udać się na przesłuchanie do ABW, jeśli są wobec niego jakieś podejrzenia lub zarzuty.

We wtorek (3.05.2022) Rola zamieścił na Twitterze wpis, w którym informuje, że rzeczywistym powodem zablokowania stron najprawdopodobniej było zajmowanie się tzw. aferą respiratorową, czyli zamówieniem respiratorów od handlarza bronią przez ówczesnego wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, który obecnie pracuje w KPRM w dziale cyfryzacji. W sprawie respiratorów Najwyższa Izba Kontroli złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Miała być „dobra zmiana”, a wyszło na to, że za rządów PiS jest gorsza cenzura niż za PO-PSL. Gnębienie niezależnych dziennikarzy i publicystów, którzy nie zgadzają się z oficjalną narracją rządzących, odbywa się dziś pod pretekstem walki z rosyjską propagandą. Wcześniej, przez dwa lata tzw. walki z pandemią szczuto na wszystkich, którzy pokazywali patologię działań władzy w tym zakresie. Pamiętajmy też, że ABW dokonało zatrzymania Jacka Międlara za artykuł opublikowany na portalu wPrawo.pl. Tak traktuje Polaków Prawo i Sprawiedliwość. Nie ma w tym ani prawa, ani sprawiedliwości. Jest natomiast coraz szybsza i coraz większa degeneracja władzy, która jest słaba wobec silnych i silna wobec słabych. Nie tak miało być!

Źródło informacji: niezalezna.pl, wRealu24, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Polowanie na „ruskie onuce”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. leokadia mówi

  pis to prawdziwi szatanisci, udaja ze robia dobrze rzeczy, a w rzeczywistosci wychodzi, ze robia coraz wieksze zlo.

 2. George mówi

  Sakiewicz to taki PiS-owski goebelsik, tylko znacznie marniejszego wymiaru. Ja np. w ogóle nie oglądam żadnych newsów na temat konfliktu NATO – Rosja – pardon oczywiście konfliktu Rosji z Ukrainą. Mam to w d. Tych rewelacji o babciach strącających rosyjskie drony słoikami ogórków, alby wytruwających rosyjskie oddziały zatrutymi pierożkami, nie mówiąc już nic o ukraińskich Termopilach tzn. Wyspie Węży i bohaterach, którzy woleli polec niż się poddać, choć okazało się, że jak najbardziej się poddali itd. nie jestem w stanie zdzierżyć. Swoja drogą uśmiałem się do łez, gdy okazało, że odznaczeni pośmiertnie „ukraińscy bohaterowie” cudem powrócili do żywych i zostali wymienieni na ruskich jeńców. Jaja jak berety. A najdziwniejsze jest o, że tak wielu polskich idiotów w te banialuki pisowskich propagandystów wierzy.

 3. verizanus mówi

  Nie było dekomunizacji, nie było lustracji w państwie i ciągłe zdziwienie, że jest tak a nie inaczej i jeszcze odwoływanie się do niezreformowanych i niezlustrowanych sądów…zamiast najpierw starać się zrobić wszystko, aby ten stan rzeczy zmienić…no wszystko opada…;)

 4. Adrian mówi

  Ta niezależna to jedna wielka kpina. Cenzura jest na takim poziomie że dodać tam komentarz to istny cud, nawet po założeniu konta nic się nie zmieniło. Wysłałem kilkanaście mejli w celu wyjaśnienia, nie było jakiegokolwiek odzewu dosłownie zero.

 5. Adrian mówi

  Dodam że Sakiewicz jest odznaczony przez służbę bezpieczeństwa Ukrainy.

 6. anonim mówi

  Sakiewicz opasły wstrętny orwellowski knur, z wielkim zezem na Ukrainę, podżegacz i skłócacz Polonii Amerykańskiej ( do spółki z sznapfem)

 7. zagłoba sum mówi

  Powodem tego proupadlińskiego sq…wienia pisjudeomarksistów oraz tych wszystkich peło, zsl, lsd, razem czy jak się tam te gangi nazywają są TAŚMY PODKARPACKIE. Myślicie,mże upadlińska bezpieka ma na nich tylko zboka i pedofila kuchcińskiego?..

 8. aster mówi

  Rola jakie polskie służby? Nie dosyć że wzrok ci szwankuje to jeszcze rozum?

 9. wojtek mówi

  Marcin Rola to chyba urwał się z choinki. Nawet małe dzieci wiedzą, że Polska nie jest demokratycznym krajem i rządzą tutaj obcy.

 10. Shadow mówi

  @ Zagłoba Sum—Tam jest masa polityków ze świecznika, od prawa do lewa,purpuraci,cwelebryci, „elity” sędziowskie. Najgorsze jest to, że w tych domach uciech, jako „usługodawcy” byli także nieletni, czyli dzieci. Zakamuflowany agent, który był w tej sprawie przesłuchiwany, stwierdził, że sceny tam nagrane są OBRZYDLIWE. Takie oto mamy szczyty, które bardziej nadają się do szamba niż na top. To jest bardzo niebezpieczne dla naszego kraju, bowiem takich łajdaków, zapewne szantażują i prowadzą na postronkach służby, zwłaszcza obce.

 11. Rebih mówi

  Ciekawe jest to, że Kamiński, Kaczyński i Morawicki boją się zablokować Google.
  Najwyraźniej Google jest w strukturach CIA wyżej od polskiego rządu.

 12. verizanus mówi

  Ciekawe jest również to, że różne nieprzyzwoite strony działają, a potem różni się dziwią i krokodyle łzy, że jest taka demoralizacja, a wynika, że jak chcą to mogą zablokować.

 13. verizanus mówi

  @ Shadow- Tacy nami rządzą, my na to pozwalamy. Oby nas na jakąś rzeź nie zaprowadzili.

 14. Krzysztf mówi

  Biedny ten Rola. Mówi tylko prawdę. Co na to Grzegorz Braun i jego asystent/ka społeczny? Rola trzymaj się Putin cię obroni

 15. janek mówi

  PIS stanowią dzis niebezpieczni ludzie którzy powinni byc jak najszybciej odsunięci od władzy dla naszego dobra. Liczyłem na nich ale to sie przepoczwarzyło w coś jeszcze gorszego niż PO czy PZPR.

 16. Krzysztof mówi

  Do Adrian. Wczoraj dodałem tu komentarz i dzisiaj już go nie widzę. Także z tą cenzurą wszędzie jest tak samo. Przejrzyj sobie filmy Roli. W jednym z nich (gdzieś w końcu stycznia) stwierdził że putin nie zaatakuje i jest to kolejna ściema bo pandemia się kończy. Pytanie? Co z 447? tak bardzo nam zagrażało. Niech Rola pozdrowi swoich dawnych kolegów z TVN

 17. Adrian mówi

  Krzysztof też tutaj kiedyś miałem taki przypadek, okazało się że moje komentarze blokował jakiś program broniący przed spamem, wysłałem w tej sprawie mejla i odblokowali, od tamtej pory przechodzi każdy komentarz. Co do 447, czy uważasz że rząd od tak im zapłaci, otóż nie, będą kręcić i kombinować i wyniknie z tego tyle że kasa pójdzie pod stołem a opinia publiczna się nawet o tym nie dowie. Tak ja to widzę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.