„Setki tysięcy Polaków mordowało Żydów”. Antypolski paszkwil w izraelskiej prasie

Fot. Wykop
33

W związku z obchodami 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego-nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau, izraelska gazeta „The Times of Israel” opublikowała antypolski paszkwil pt. „Pamiętając o Holokauście, Polska wymazuje jakiekolwiek wzmianki o swoim współudziale”. Autorem paszkwilu jest Raphael Ahren, który zarzuca Polakom masowy współudział w mordowaniu Żydów podczas Holokaustu. „Historycy debatują nad tym, ilu Polaków pomagało nazistowskiej maszynie śmierci podczas II wojny światowej, z szacunkami od dziesiątek tysięcy do setek tysięcy. Ale Warszawa nigdy nie przyznała się do współudziału na wielką skalę…” – pisze Ahren.

Tak robi się antypolską propagandę. Najpierw prof. Jan Grabowski puszcza informację o 200 tysiącach Żydów wymordowanych przez Polaków, a po nim powtarza to izraelska prasa. Gdy manipulacje Grabowskiego zostają zdemaskowane, a IPN wydaje oświadczenie opisujące, w jaki sposób zostało zbudowane to kłamstwo, izraelska prasa milczy. A teraz pojawia się enigmatyczne określenie „historycy debatują” i pada liczba kilkuset tysięcy Polaków mordujących Żydów. Jeśli zatem mordowało kilkaset tysięcy, to nawet jeśli na jednego mordującego przypadał jeden mordowany, czytelnik otrzymuje sugestię, że te 200 tysięcy to nie jest ostatnie słowo „historyków”. Kilkaset tysięcy może równie dobrze oznaczać 300, 400, a nawet 800 tysięcy żydowskich ofiar zamordowanych przez „polskich antysemitów”. Hulaj dusza, piekła nie ma. Niedługo żydowska propagandowa stwierdzi, że Niemcy mają na swoim koncie mniej żydowskich ofiar niż Polacy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co jeszcze napisał Raphael Ahren? „Polski rząd uczcił w niedzielę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście, ale całkowicie zignorował współudział Polaków, którzy aktywnie uczestniczyli w zbrodniach przeciwko Żydom podczas II wojny światowej. Przeciwnie, Warszawa zdawała się podkreślać polskie cierpienie i polskie wysiłki na rzecz ratowania Żydów (…) Czytając te wypowiedzi [Morawieckiego, Magierowskiego i polskiego MSZ-red.], można by pomyśleć, że Holocaust nie był bezprecedensowym ludobójstwem Żydów, ale imponującym polskim projektem ratunkowym (…) Centrum Pamięci Jad Waszem uznaje 6 863 Polaków za Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata (…) Polacy, którzy ryzykowali życiem ratując Żydów, obawiali się represji ze strony swoich rodaków i zazwyczaj ukrywali swoje odważne działania podczas, a często nawet po Holocauście” – czytamy w artykule. To już klasyka żydowskiej propagandy, w myśl której Polacy nie byli ofiarami II wojny światowej, a Żydom pomagali nieliczni i robili to wbrew woli narodu polskiego. Liczba Sprawiedliwych uznanych przed Jad Waszem jest utożsamiana – wbrew faktom – z całkowitą liczbą Polaków pomagających Żydom, co służy do negowania prawdziwej skali pomocy.

„Nowe badanie na temat pamięci o Holokauście w Europie dowodzi, że Polacy należą do “najgorszych przestępców”, jeśli chodzi o wysiłki na rzecz rehabilitacji nazistowskich kolaborantów i zbrodniarzy wojennych oraz „minimalizowania własnej winy w usiłowaniu eksterminacji Żydów” – pisze Ahren.

Globkurier [CPS] PL

Jak widzicie, Żydzi nie spoczną, dopóki nie przerobią Polaków na winnych Holokaustu, „najgorszych przestępców”, przy których Niemcy to mili ludzie. A w tle mamy bezprawne żydowskie roszczenia na 300 miliardów dolarów. Dlatego będą powstawać kolejne paszkwile pełne kłamstw i manipulacji. Zapewnienia Jarosława Kaczyńskiego, że wspólne oświadczenie premierów Morawieckiego i Netanjahu to oręż do walki z antypolskimi oszczerstwami, okazało się bajką z mchu i paproci. Nadal nie wznowiono ekshumacji w Jedwabnem i nic nie wskazuje na to, żeby Kaczyński dał zgodę na jej przeprowadzenie. Nie ma już też ustawy o IPN, która byłaby podstawą do ścigania oszczerców. Dlatego Jarosław Kaczyński jest dziś odpowiedzialny za ten paszkwil w „Times of Israel”. I będzie odpowiedzialny za każdy kolejny paszkwil, w którym Żydzi bezkarnie oplują Polaków.

Źródło cytatów: Times of Israel

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Do sztambucha łowcom antysemitów: „Hitler był jak Cyrus, boski instrument”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Komu zależy na powielaniu tych nieprawdziwych stereotypów, które powstają?

  1. Andrzej Józef mówi

   Patrzoc na zdięcie studętów z Izraela, z wielkim respektem oddajoc cześc pomordowanym Żydom poprzez bandytòw Niemieckich .
   Powinno być Prawo zatwierdzone przez Prezydenta Polski, każdy student powinien na koszt Panstwa odwiedzic Oświęcim oraz Katyń I nigdy nie zapomnieć ze bandyći Niemieccy oraz bandyći Rosyjscy mordowali niewinnych Polaków

 2. emeryt mówi

  Nie mozna spokojnie czytać tych bredni….

  1. andzia mówi

   To po co tu przyjeżdżają? Logicznym jest unikanie ludzi, którzy nas nienawidzą a nie nachalne narzucanie się swoją obecnością. Chyba, że są masochistami.

  2. julek mówi

   Zydom chodzi o kasę, przeforsowali 477 w UeSrAelu! Ta nagonka na Polskę, trwa już lata i dzięki poddańczej władzy PiS, wydębią ją!

 3. Robert B. mówi

  Tłumaczenie się przed Żydami, że się dla nich niedostatecznie poświęcało, zawsze kończy się tak samo. I o to im chodzi. Po pierwsze: Żydom nie należy się żadne ratowanie. Jak jest wojna, to każdy ratuje własną skórę, a nie szuka wokół siebie niepokalanego żydziątka, żeby móc za niego oddać swe mniej warte gojowskie życie. A po drugie, żydostwo nie jest wcale takie niewinne, na jakie się lansują. Tu też jest wszystko obliczone. Skoro potrafią się kryć wszyscy pod kloszem “niepokalanych holokaustników”, to na tej samej zasadzie żydostwo jest narodem zbrodniarzy. Od nich aż roiło się wśród komunistycznych zbrodniarzy. I to nie jest przypadek.

 4. Normalny mówi

  Plemię Kainowe wytracilo tylko w ubiegłym stuleciu ponad 10 milionów Polaków głównie katolików jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, historyk i pisarz.

 5. Iwonka mówi

  Jesli polski rzad na to nie zareaguje, to znaczy ze to nie jest polski rzad.

  1. Mariusz mówi

   Bo to jest rząd syjonistów, mydlą oczy patriotyczny i hasłami i socjalem jednocześnie działając na szkodę narodu.

 6. Robert mówi

  Są trzy cnoty boskie,wiara,nadzieja, miłość,jest jeden wielki pies cierpiący na otyłość,imię jego Cerber.Duszyczek strzeże ogólnoświatowych,kundel międzynarodowy,rasowy,zamiast jednej ma trzy głowy,każda inaczej się wabi,po lewej duszyczki stronie,Waszyngton po prawej Berlin,na środku Tel Awiw.Pies przy budzie,w Hadesie choć na pozór spokojny,macha ogonem ,od wojny do wojny,duszyczki do piekła niesie

 7. Spostrzegawczy mówi

  Polacy muszą wreszcie wybierać Polaków. Nowy polski rząd będzie miał jako pierwsze zadanie : reaktywowanie ustawy o IPN w zaostrzonej formie i żądanie reparacji i odszkodowań od Niemców, Rosjan, Żydów, Ukraińców i LItwinów za masowe mordy na Polakach, za olbrzymie straty materialne i terytorialne Polski i Polaków. Roszczenia idące w biliony usd.

  1. julek mówi

   Polacy powinni rządzić, a nie POchodzenia żmijowego! A po za tym, każdy człowiek jest odpowiedzialny za błędy w pracy, więc dlaczego nie odpowiadają rządzący?

 8. Tomasz mówi

  Co za wredni mordercy … nie dosyć , że zabijają bezkarnie ludzi u siebie to jeszcze podjudzają swoich krajan i propagują takie kłamstwa !!!!
  Szlag ich by trafił …

 9. Dariusz mówi

  Ścierwa ciężko w pocie parchatego żydowskiego czoła,pracują sobie na następny ale już definitywny pogrom.Będą go mieli.

  1. Krzysztof mówi

   Oby tak było -wkrótce.

  2. Krzysztof Zieliński mówi

   Byłbym wdzięczny, gdybyś używał nie tylko imienia ale także nazwiska. Nie chciałbym żeby ktokolwiek pomyślał że osoba pod pseudonimem Krzysztof to ja. Polacy nie dokonywali pogromów na Żydach i sugerowanie czegoś takiego jest obrzydliwe. Także życzenie jakiejkolwiek grupie pogromu jest obrzydliwe. Ja uważam, że zło należy dobrem zwyciężać i rozumiem przez to odważne mówienie prawdy i budzenie sumień ludzkich.

 10. goj mówi

  Czy zwykli, przeciętni Żydzi naprawdę w to wierzą? Przecież sparzyli się już nie raz, gdy organizacje żydowskie w ich imieniu wyłudzały pieniądze od Szwajcarii i Niemiec. Na co liczą? AJC i inni wypłaciły już im te wyłudzone pieniądze za holokaust?

 11. msconfig mówi

  Obserwując żydów jestem dumny z tego, że nie jestem żydem. Czyli świnią w ludzkim ciele.
  Sami wywołali wszystkie wojny, łącznie z II wś, finansowane przez żydowskie banki. Zniszczyli mój kraj Polską całkowicie. Budowali obozy koncentracyjne. Wymordowali żydzi setki milionów ludzi i jeszcze to bydło ma czelność mieć jakieś roszczenia i pretensje. Syjoniści żydowsko chazarscy, to KACI UDAJĄCY OFIARY, dla zmylenia śladów.
  Ale to nie średniowiecze. Ludzkość poznaje prawdę i wcześniej czy później skończy z tymi genetycznymi psychopatami.

 12. FRED mówi

  A ten cyrk dalej trwa w najlepsze. Nie mogę takich rzeczy słuchać. Nie chcę się denerwować.
  Nie potrzebuję stresu.
  Z drugiej strony czy nasi politycy dalej będą wiernymi pieskami czy zrobią z tą propaganda porządek!?

  1. Krzysztof mówi

   Policz ilu Polaków jest w rządzie , to się zdziwisz. Reszta to mośki. Jak ma być dobrze?

 13. Dan mówi

  Niech to będzie przestroga na przyszłość, żydów nie należy ratować, wręcz przeciwnie, należy wziąć przykład z Francji i Holandii.

 14. Janusz I mówi

  Dlaczego Żydzi tak się starają, żeby byli coraz bardziej znienawidzeni? W liceum miałem serdecznego przyjaciela Żyda, imigranta z Rosji. Dzisiaj nie chciałbym mieć z nimi nic wspólnego.

  1. Krzysztof mówi

   oni chcą pieniędzy ,kolego wielkich pieniędzy , nie wiadomo za co ? Dasz chamom 5 zł , to będą chcieli 5 mld. To naród złodziei i cwaniaków , którym nie chce się pracować , a tylko gromadzić kasę , wybić ludzkość na tyle ,żeby niewielka ilość na tych śmierdzących czosnkowych chamów pracowała . To im się marzy – to chorzy z nienawiści i chciwości ludzie – jeśli można ich tak nazywać.

 15. Krzysztof mówi

  Gdzie do ciężkiej cholery jest rząd , Morawiecki , Kaczyński , Czaputowicz ? Żydzi bronią żydów ? A gdzie prawda , gdzie qwa prawo i sprawiedliwość? Dokąd będą wycierać sobie te świńskie ryje żydzi nami Polakami? Jak długo będziemy na to pozwalać? Gdzie wasza wdzięczność za pomoc , za to ,że przeżyliście , dostaliście żryć , a Polacy narażali się na śmierć wraz z całymi rodzinami ? Wy bezwzględne świnie i niewdzięczne chamy.

 16. Danuta mówi

  Izraelski dziennik „HAOLAM HAZE” 1965 r. – Sprzedaliśmy N.R.F.- owi świadectwo moralności następującej teści:
  My państwo Izrael, ofiary nazizmu, uratowani z Oświęcimia, dyplomowany symbol postępu i socjalizmu w świecie, potwierdzamy niniejszym, że posiadacz tego świadectwa nie jest już faszystą, lecz całkiem nowym Niemcem, który ma prawo być przyjęty do każdego grona.”

  http://hcfor.pl/ciekawe-artyku-y-i-materia-y-video/34116-izraelska-gazeta-donosi-jak-ydzi-mordowali-polak-w-w-katyniu.html

 17. Mietek mówi

  U nas rządzą zaprzedani żydkom PiSuary, nawet ustawy zmieniają na życzenie żydów. Trzeba ich usunąć i powołać polskie władze, dbające o polski interes.

 18. Taki mówi

  Niedługo to będą Izraelici twierdzić, że wszyscy Żydzi zostali wymordowani przez Polaków, a Niemcy przyjechali tylko sobie popatrzeć.

 19. Piotr mówi

  Liczba osób, które zginęły podczas II wojny św. za pomoc żydom. Francja, Dania, Holandia, Wielka Brytania itd wynosi 0. Liczba Polaków zabitych przez niemców podczas II wojny św. za pomoc żydom 30 000. 30 000 Polaków oddało życie aby żydzi mogli nas dzisiaj oczerniać i pluć na nas. Warto było?

 20. George mówi

  Setki tysięcy żydów mordowało Polaków i dlatego w rybie pilnym należy powtórzyć Marzec’68. To nasza racja stanu. Żydzi won do Izraela!

 21. Andrzej mówi

  Ilu Żydów uratowało “polaka” celowo z małej bo my to mniej niż 0 w tym siecie bo se pozwalamy po nas jechać mimo naszej historii to nam każdy zazdrości

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.