Setki nielegalnych imigrantów na granicy polsko-białoruskiej. Bosak: „Szczelność naszej granicy jest testowana przez służby białoruskie”.

zatrzymanie nielegalnych imigrantów na granicy polsko-białoruskiej/ fot. Straż Graniczna
8

Od piątku (6.08.2021) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 349 cudzoziemców za nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi do Polski. W działania zaangażowani byli przede wszystkim funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Lipsku, Nowym Dworze, Szudziałowie Krynkach, Kuźnicy i Michałowie.

Cudzoziemcy to prawdopodobnie obywatele Iraku oraz Afganistanu. Największą grupę liczącą aż 85 osób, zatrzymali w sobotę (7.08.2021) funkcjonariusze SG z placówki w Kuźnicy. W tym roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział SG zatrzymano już 871 nielegalnych imigrantów.

Wsparcie - darowizny

Wszyscy cudzoziemcy poddawani są badaniom na Covid-19, ustalane są ich tożsamości, kraj pochodzenia, wiek. Po potwierdzeniu tożsamości,  decyzją sądu umieszczani są w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

– Szczelność naszej granicy jest właśnie testowana przez służby białoruskie. Zatrzymani imigranci trafiają do zamkniętych ośrodków i wchodzą na utrzymanie polskiego podatnika – napisał na Twitterze poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak.

Źródło informacji: strazgraniczna.pl, Twitter

Zobacz też:

Ukraińcy wydadzą miliony na remont Muzeum Stepana Bandery

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. krzysztof mówi

  kopa w dupę i z powrotem do ich miejsca zamieszkania! A tu widzę, że do ośrodków w głąb Polski wysyłają to badziewie!

 2. komsomolec Mikke mówi

  co ma bosak wspolnego z niejaka Greta?
  oboje przestali sie uczyc aby innych pouczac.

 3. Misiek13 mówi

  Pytam sie po co mamy woisko,sluzby roznego rodzaju,to jest nielegalne przekraczanie naszej granicy,kilka serii z karabinow i proby przekraczania granicy by sie skonczyly.

 4. Rebih mówi

  Zdaniem Bosaka kryzys migracyjny wywołany słynnym “Wilkommen” to też robota Łukaszenki i białoruskich trenerów biegania nazywanych przez oszołomów od Sakiewicza “białoruskimi służbami”? N, skoro Morkel jest tylko marionetką Łukaszenki, to niepotrzebnie Kaczyński liże odbyt Merkel. Powinien lizać odbyt Łukaszenki. To byłaby PiS-owska wersja “realpolitik”.

 5. leszek mówi

  Mnie najbardziej interesuje skąd biorą się ci nielegalni na Białorusi… Przylatują samolotami, przychodzą na piechotę, czy płyną kajakami? Białoruś to kraj bez dostępu do morza, oddzielona od krajów imigrantogennych potężnymi państwami jak Rosja czy Ukraina i raczej nie jest postrzegana jak raj na Ziemi. A ci sąsiedzi dali przebyć nielegałom tysiące kilometrów przez swoje kraje, aby mogli oni dotrzeć do białoruskich hurys?

 6. ppp mówi

  wyp… z tymi pseudo uchodźcami z powrotem na białoruś. wystarczy że utrzymuję całą armię pasożytourzędasów i świnie ”polityków”. nie mam zamiaru jeszcze sponsorować imigrantów ekonomicznych którzy przyjechali po socjal

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.