Seryjny samobójca powrócił? Nie żyje Brunon Kwiecień skazany za próbę zamachu na Sejm

Brunon Kwiecień/ fot. screen
3

Skazany za próbę zamachu na Sejm Brunon Kwiecień został znaleziony martwy w celi w zakładzie karnym we Wrocławiu. Według informacji podanych przez wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika w rozmowie z Radiową Jedynką, zgon nastąpił bez udziału osób trzecich. Wójcik wykluczył też samobójstwo i poinformował, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Sekcja zwłok ma zostać przeprowadzona jeszcze dziś, a prokuratura wyda komunikat, w którym poda jej wyniki.

Brunon Kwiecień został zatrzymany w 2012 roku. Zarzucono mu między innymi planowanie zamachu na Sejm, posiadanie broni i podżeganie do zamachu. W pierwszej instancji Brunon Kwiecień został skazany na 13 lat więzienia, dwa lata temu sąd drugiej instancji obniżył mu wyrok do 9 lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Śmierć Brunona Kwietnia to już drugi zgon w więzieniu, który wywołał podejrzliwość wśród opinii publicznej i spekulacje na temat powrotu tzw. seryjnego samobójcy. 2 sierpnia były bokser Dawid „Cygan” Kostecki został znaleziony martwy w celi aresztu śledczego na Białołęce. Kostecki ujawnił związki rzeszowskiego CBŚ z właścicielami tamtejszych agencji towarzyskich, których klientami mieli być m.in. politycy.

Według komunikatu Służby Więziennej Kostecki popełnił samobójstwo. „Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego” – napisała w oświadczeniu rzeczniczka prasowa dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.

Źródło informacji: Interia.pl

Zobacz też:

Uczestnik Pol’and’Rock zmarł po przedawkowaniu amfetaminy. Owsiak: „Zgon z przyczyn naturalnych”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Diabe mówi

    Kto do wiadomości publicznej podaje coś takiego że powiesił się leżąc w łóżku, jeszcze pod kocem?? litości… nie rozumiem, czy oni myślą że opinia publiczna jest aż tak głupia? ordynarna arogancja władzy, to się musi źle skończyć… a może opinia publiczna faktycznie jest taka głupia..?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.