Senatorowie PiS domagają się wyjaśnień w sprawie wystawy w Muzeum POLIN i wykładu dr Bilewicza o „wtórnym antysemityzmie”

Muzeum POLIN/fot. youtube
17

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzocha i Rafał Ślusarz wydali oświadczenie, w którym domagają się od ministra Glińskiego wyjaśnień w sprawie wystawy „Obcy w domu. Wokół Marca’68” i wykładu dr hab. Michała Bilewicza na temat „wtórnego antysemityzmu” Polaków wygłoszonego w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN 13 marca br.

„Zwracamy się za pośrednictwem Pana Marszałka do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z pytaniem, czy jego przedstawiciel oddelegowany do reprezentowania go w Radzie Muzeum opiniował scenariusz przedmiotowej wystawy? Czy MKiDN za pośrednictwem swojego przedstawiciela w radzie interweniował w sprawie tych szkalujących treści?  Czy przedstawiciel Pana Ministra, którego zadaniem w ramach działalności rady jest akceptowanie ostatecznego kształtu wystawy głównej, miał możliwość zapoznania się z programem przedmiotowej wystawy czasowej? Wreszcie, jakie kroki zamierza MKiDN podjąć w tej sprawie w celu zakończenia tej szkalującej Polskę debaty? Czy przedstawiciel MKiDN w Radzie Muzeum ma świadomość  odbywających się w nim eventów, jak np. wykład dr hab. Michała Bilewicza, w którym padają tak wątpliwe teorie naukowe jak „wtórny antysemityzm”, który został zdefiniowany następująco: „Polacy mogą nawet nie wiedzieć, że są antysemitami”. Można odnieść zatem wrażenie, że Muzeum POLIN stało się narzędziem politycznym, zatracając zupełnie znamiona instytucji mającej pełnić funkcje społeczne i prezentować obiektywność przekazu” – czytamy w oświadczeniu.

Mój komentarz: Dopóty dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie. Antypolska hucpa w Muzeum POLIN trwa od dawna. I nic dziwnego, skoro dyrektor Stola uważa Jana T. Grossa za poważnego badacza, a Brygadę Świętokrzyską NSZ za formację „faszystowską”, która „zwalczała ochronę przyrodzonej godności człowieka”. Ale dotychczas wszystko uchodziło POLIN na sucho. Do czasu wykładu dr hab. Bilewicza, który zaatakował Jarosława Kaczyńskiego podczas bajędy na temat „wtórnego antysemityzmu” Polaków. Bo taka jest – moim zdaniem – główna przyczyna oświadczenia obu senatorów. Jeśli mam rację, to serdecznie gratuluję dr hab. Bilewiczowi jego wykładu.  Mam nadzieje, że dyrektor Stola w końcu poleci ze stołka.

Przeczytaj też:

Powstaje antypolski paszkwil filmowy „Malowany ptak”. Kłamstwo pójdzie w świat, a polskie władze śpią!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. z-k mówi

  Stola poleci ze stołka? Wolne żarty. Raczej dwaj dociekliwi senatorowie nie wystartują już w żadnych wyborach w kondominium POLIN.

 3. Robert mówi

  Ta,no poleci.Jak polecieć ze stołka koziołka matołka, o którym nawet pszczółka Maja wiedziała,że jest gdzieś,lecz nie wiadomo gdzie,Pacanów w którym kozy kują na cztery nogi,diabła trzymają za rogi,komenderują wszystkimi smerfami swiata,są wybrańcami wielkiego brata,twierdzą że jako pierwsi mieli kontakt z Bogiem,tylko procent w banku jest dla nich jedynym progiem w roli gospodarza,choć wszystkich kochają,każdy Polak ich obraża,znieważa i choć się nie rymuje,blokuje w drodze do Pacanowa.Zacznę od nowa…Jak polecieć ze stołka koziołka matołka

 4. Robert mówi

  W marcu pan nasz wybrany,przywódca nieokiełznany,preczżydent DUDA na kolanach przeprasza za usuwanie z urzędów,a wy,wynoszący się ponad narody,senatorowie PiSu szukacie okazji do żydowskiego Bisu w kotle marcowym

 5. Jacek mówi

  Tylko patrzeć jak hodowca kota każe wywalić tych dwóch na zbity pysk z partii.

 6. ibrahim ibn jakub mówi

  pseudomuzeum żydowskie powinno się zaadoptować na burdel i kasyno. Byłby większy pożytek dla ludzi dla miasta. A i żydzi też byliby pierwszorzędnymi klientami, jak geremek.

  1. manix mówi

   ponoć chazarska pseudo-żydzina Geremek zginął w tym mercu z opuszczonymi gaciami,i gołą dupą.Obok siedziała asystentka która jednak przezyła.No cóż ”DOPÓTY DZBAN WODĘ NOSI DOPÓKI NIE NALEJE WÓŁŁ DO KARETY..”

 7. Janusz I mówi

  Nie domagać się wyjaśnień, tylko nie dawać naszych pieniędzy. Umrze śmiercią naturalną.

  1. Ada mówi

   Tylko jak to jest wykonalne… albowiem nasze pieniądze po zebraniu do dużej kupy ” giną „, niczym ten przysłowiowy funt mydła…

  2. Maksymilian mówi

   Senatorowie protestują? Ale w sprawie Koguta byli jednomyślni? Po co nam ten Senat? Zlikwidować i zaoszczedzić grube miliony. Senat jest skorumpowany tak jak i Sądy.

 8. Piotrx mówi

  Nie ma antysemityzmu , lecz co najwyżej może być antyjudaizm. Źródłem antyjudaizmu jest talmudyczny antygoizm. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm. Gdyby nawet wszyscy Żydzi byli Semitami (a tak przecież nie jest) to i tak stanowili by oni zaledwie około 10% populacji wszystkich ludów semickich takich jak np Arabowie, Chaldejczycy , Etiopczycy itd.

  * * *
  „Nazwa „antysemityzm” jest ulubionym określeniem w mowie żydów i oni to głównie przyczynili się do jej spopularyzowania. Autorowie żydowscy używają celowo wyrażenia „antysemityzm”, aby odwrócić uwagę od istotnych przyczyn owego „antysemityzmu”. Podłożem antyżydowskich wystąpień jest tak zwany „judaizm”, który wciela w życie zasady Talmudu. Byłoby słuszniej nazywać ruch, o którym mowa, antyjudaizmem. Wyraz ten brzmi bardzo niemile dla ucha żydowskiego, jako wymierzony wprost przeciwko żydom, związanym w jedną organizację, nazywaną judaizmem. Określenie natomiast „antysemityzm” posiada daleko szersze znaczenie, jako odnoszący się do rasy semickiej i nie dotyczy wprost żydostwa, jako społeczności odrębnej, posiadającej własne prawa, ustawy i zwyczaje częstokroć wrogie prawom i ustawom tych narodów, obok których żydzi mieszkają.” – ks.prof. Józef Kruszyński – „Antysemityzm, antyjudaizm, antygoizm” – Włocławek 1924 r.

  W roku 1879 hamburski anarchista Wilhelm Marr założył Ligę Antysemicką, wprowadzając do słownika politycznego termin „antysemityzm” . Choć brzmi to niemal jak paradoks, to miał on żydowskiego ojca Heinricha Marra, który był znanym artystą w Hamburgu. Warto jednak zauważyć, że termin „antysemityzm” w warunkach drugiej połowy XIX wieku (zgodnie z teorią o tzw. „rasach niższych”) wymierzony był przeciw wszystkim Semitom : tj. Arabom, Żydom, Aramejczykom, Chaldejczykom, Asyryjczykom, Etiopczykom itp. Obecnie zatracił swój pierwotny sens i został przywłaszczony przez środowiska żydowskie jako określenie jakiejkolwiek krytyki czy postawy skierowanej przeciwko ich dążeniom.

  „Utajony rasizm praktykowany przez Żydów w stosunku do obcoplemiennych, wśród których przyszło im żyć, prędzej czy później powoduje otwartą i oczywistą reakcję dotkniętych tym „gojów”. Reakcja takowa natychmiast zostaje skarcona jako ? ANTYSEMITYZM !” – Louis Golding

  1. Lolek mówi

   Sezon jeszcze się nie zaczął, a wysyp Misiewiczów jest ! ?

  2. Robert mówi

   Jack ci kazał kasować moje komentarze jebsny faszysto?

 9. Robert mówi

  Wtórna moralność senatorów PiS, którzy najpierw głosują w sprawie Koguta za nie odbieraniem immunitetu, a teraz przejmują się antysemityzmem. Hipokryzja senatorów. Jestem za zniesieniem tej instancji (Senatu).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.