Senat USA żąda realizacji roszczeń żydowskich. List do sekretarza stanu Mike’a Pompeo

Mike Pompeo/ fot. twitter
21

Senat USA wystosował w poniedziałek (5.08.2019) list do sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, w którym żąda natychmiastowego podjęcia działań skutkujących realizacją roszczeń żydowskich wobec Polski. Pod listem podpisało się 88 senatorów (na 100), zarówno z Partii Demokratycznej, jak i Republikańskiej. Inicjatorami listu było dwoje senatorów — demokratka Tammy Baldwin oraz republikanin Marco Rubio.

„Siedemdziesiąt cztery lata po zakończeniu drugiej wojny światowej, pozostali ocaleni z Holokaustu starzeją się i nie mogą dłużej czekać na sprawiedliwość. Dlatego w marcu 2018 r. 59 senatorów USA wystosowało pismo do premiera Polski, wzywając do przyjęcia ustawodawstwa, które spełniałoby standardy Deklaracji Terezińskiej, poprzez stworzenie procesu dochodzenia roszczeń prowadzonego w sposób sprawiedliwy, kompleksowy i niedyskryminacyjny” – czytamy w liście.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dlatego też Kongres w maju 2018 r. jednogłośnie uchwalił. Ustawę JUST, która ma na celu objęcie państw odpowiedzialnością za wypełnianie obietnic złożonych ocalałym z Holokaustu. Akcje te były ważnym przypomnieniem, że Amerykanie nie zapomnieli o tym zagadnieniu. Polska nie wypełniła jeszcze obietnic złożonych ocalałym z Holokaustu i innym osobom, których majątek został skonfiskowany” – piszą senatorowie.

„Jako zagorzali zwolennicy sojuszu polsko-amerykańskiego, zwracamy się do pana z apelem o śmiałe i szybkie działanie, by pomóc Polsce w kompleksowym rozwiązaniu tego problemu, w kontekście wzmocnienia stosunków dwustronnych między naszymi krajami” – napisano w liście.

„(…) W lutym br. w Warszawie z radością przyjęliśmy pańskie publiczne oświadczenie wzywające Polskę do podjęcia odpowiednich kroków w celu restytucji mienia prywatnego należącego do ofiar Holokaustu, ich rodzin i innych, którym został on skonfiskowany w czasach komunizmu. Odpowiedź premiera Morawieckiego na pańskie uwagi, w której premier powiedział, że Polska rozwiązała już ten problem, bardzo nas zasmuciła. Jak pan wie, problem ten nie został rozwiązany i nie zniknie sam z siebie” – piszą autorzy listu.

Teraz nadszedł czas, gdy ostatni ocaleni z Holokaustu wciąż żyją, by poprzeć nasze słowa sensownym działaniem. Zachęcamy do podejmowania śmiałych inicjatyw, które pomogą Polsce w rozwiązaniu tego problemu tak szybko, jak to możliwe” – czytamy w liście senatorów USA. Poniżej cały list w języku angielskim.

list Senatu USA do sekretarza stanu Mike'a Pompeo ws żydowskich roszczeń 1
list Senatu USA do sekretarza stanu Mike’a Pompeo ws żydowskich roszczeń 1
list Senatu USA do sekretarza stanu Mike'a Pompeo ws żydowskich roszczeń 2
list Senatu USA do sekretarza stanu Mike’a Pompeo ws żydowskich roszczeń 2
list Senatu USA do sekretarza stanu Mike'a Pompeo ws żydowskich roszczeń 3
list Senatu USA do sekretarza stanu Mike’a Pompeo ws żydowskich roszczeń 3

Źródło informacji i cytatów: Onet.pl

Zobacz też:

Pismo z Departamentu Stanu USA: Polska ma zrealizować bezprawne roszczenia żydowskie!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Gutek mówi

  Ja nie mam złudzeń, to czwarty Rozbiór Polski tyle że tym razem całkowity.

  1. lektor mówi

   4-ty to planowała zrobić Makrela z Wędrowcem – były nawet międzypaństwowe ustalenia inspirowane traktatem Ribbentrop – Mołotow! Ale nasi „przyjaciele” mogą połaczyć 4-ty z 5-tym: żydzi i USrael zagarną teren b. Generalnego Gubernatorstwa, a Niemcy – Ziemie Zachodnie i Północne!

  2. Rozbawiony mówi

   Co wy tam ćpacie w tej Moskwie?:)

  3. ww mówi

   Masz na myśli tę Moskwę, do której regularnie lata Netanyahu?

  4. robert mówi

   M.K TV (SENAT USA PRZEGŁOSOWAŁ 447. GDZIE POLSCY PATRIOCI ?) forumdlazycia tradycji katolickiej

  5. Andrzej mówi

   Chyba czas olać faływego ,,Sojusznika,, dziesiątki lat mijają nic się nie zmienia. Precz z łapami od Polski.

 2. Arkadiusz mówi

  Red. Michalkiewicz słynie z jednej ze swoich tez, i najwyższy czas aby to pytanie zadać: „…co nam zrobicie jak wam tego nie damy?”

  1. piotr mówi

   1- Autorytety. 2- Stanisław Michalkiewicz stoi za amerykańskim interesem? wolna-polska.pl

  2. Tomek mówi

   Nic. Będzie parę wypowiedzi zachęcających nas do „współpracy”, jakieś spotkania dyplomatów, kongres Żydów jakąś kampanię medialną zrobi i na tym się skończy. Jak od 30 lat.

 3. Zbychu mówi

  Coś mi się wydaje że Polska pójdzie drogą Turcji..która olala USA kolonię żydowską..mała poprawka..bankrutującą kolonię żydowską.Wreszcie.Najwyższy czas.Pora odciąć się od tego bandyckiego kraiku który napada na inne kraje pod przykrywką niesienia demokracji.Czas najwyższy przyłączyć się do reaktywacji Jedwabnego szlaku i do Chin.

  1. Sybilla mówi

   zyga ocipiał, nagrywa nam czainę i fort szalonego Xi Jinpinga, lepiej wejść w komitywę z diabłem

 4. Robert B. mówi

  Sojusznik, który jest najgorszym wrogiem…

 5. Zbychu mówi

  Wielka Brytania wychodzi z Unii i zostaje w Europie zmarginalizowana.Wystarczy że Polska wyjdzie z Unii albo oleje bankrutującą kolonię żydowską TAK JAK ROBIŁA TO ZA CZASÓW RZĄDÓW SLD ALBO PO..a USA traci wszelkie wpływy w Europie i cofa się do stanu z przed pierwszej wojny światowej.Tracą wszystko co osiągnęli w Europie w wyniku dwóch wojen światowych.

 6. marju73 mówi

  Jaka piękna żydoinicjatywa ponad podziałami ( pejsy demokratyczne i pejsy republikańskie).

 7. jacek mówi

  żadnej reakcjo ze strony rządu czy premiera, PISowskie sprzedawczyki mają pełne gacie ze strachu…

 8. Flex mówi

  Panie 1 sekr.stanu! To jest wasz problem, nie nasz! To, że obecny rząd to grupa pozbawionych „źródeł testosteronu” partyjniackich sługusów i wazeliniarzy. Politykę zagraniczną chcą robić jak partyjniackie kariery. Podwiesić się pod mocnego, włazić w d i napuszczać na konkurentów.To też ich problem. Kiedy będziemy mieć Polityków z honorem i wizją jak Dmowski 100 lat temu czy Orban albo Erdogan dziś. Można pomarzyć sobie. Narodowców nie dopuszczą do TV, wyoutują też z netu ile będą mogli. KK15 zamiast połączyć siły z Konfederacją pcha się w ugnojone gumofilce prezesów GSów!. Masy kupione 500+ i ogłupione gierkowsko-gomułkowską propagandą TVPIS! Teraz będą wmawiać, że nadstawione jarmułki napełnią reparacjami od Niemiec. Trzeba naprawdę mieć poważne braki rozwojowe czołowego płata mózgu by wierzyć w takie cuda. Nasza gospodarka jest tak zależna od niemieckiej, że nawet gdyby Niemcy coś tam zgodzili się zapłacić, to natychmiast w prosty sposób to sobie odbiją na naszej gospodarce. Na biznesach z USA nie skorzystamy nic, bo tylko będziemy kupować i płacić bez możliwości zarobienia na nich chociaż częsci tego kapitału, bo USA praktycznie nic od nas nie kupuje. Schetyna działa nieporadnie, ale chyba wie, że PO nie odzyska wiarygodności. Musi cierpliwie POczekać aż to PIS ją straci! A jest już na „dobrej” drodze. Jest piosenka W. Młynarskiego o tych co się za pewnie poczuli. „Odloty” Marszałka i jego „kluczenie” pokazuje, jak z pokory i pracy została Pycha i Samouwielbienie. Szkoda tylko Polski i zwykłych, ciężko pracujących za najniższą krajową+ Patriotów!

 9. Hammurabi mówi

  Historia nie tylko ta najnowsza uczy, że podstawowe pojęcia takie jak honor, godność, słowność, uczciwość i empatia są w stosunkach międzynarodowych nic nie znaczącymi określeniami, żeby nie powiedzieć nic nie wartymi ozdobnikami.
  Polska boleśnie przekonała się na własnej skórze, ile warte są słowa cynicznych Anglików, tchórzliwych Francuzów, zdradzieckich Niemców i Rosjan, co warte są słowa amerykańskich prezydentów.
  Podobnie jak dziś, mieliśmy zapewnienia, gwarancje i co? Ano jak zawsze – przepraszam – dupa!
  Gdyby nie pomoc braci Węgrów już w 1920 roku Polski by nie było ku uciesze Anglików i Niemców robiących deal z Sowietmi. Tak, już wówczas planowano to, co się zmaterializowało w pakcie Ribbentrop – Mołotow a później wytyczeniem obecnej wschodniej granicy Polski, z odebraniem ponad 60 000 km (mniej więcej powierzchnia Belgii i Holandii) kwadratowych najżyźniejszych w Europie ziem po szemranej konferencji trzech zbirów i degeneratów w Teheranie!
  Mamy takie a nie inne położenie geograficzne i nic na to nie poradzimy. Zamiast walić głowami w mur, musimy się nauczyć mataczenia, zdrady, pomawiania, sabotażu i podłości do skrytobójstwa włącznie od naszych sąsiadów i walczyć z nimi ich bronią.
  Dzisiejsza rządząca elita czapkująca USA i USraelowi wpędzi nas w wielkie, żeby nie powiedzieć tragiczne dla przyszłości kraju problemy. Postawi nas przed faktami dokonanymi, twierdząc jednocześnie, że oto właśnie uratowała nasz kraj przed utratą poważania w świecie. A że ceną było głupie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów kwadratowych terytorium i utrata zarządzania gospodarką kraju? Przecież to nic, bo to wszystko jedno, kto goli Polaków.

 10. Blue mówi

  I do tego wszystkiego TAKA liczba! 88?! Przypadek? Przecież to jest jakiś przerażający chichot losu. Załamka totalna 🙁

 11. wasze nie doczekanie !! mówi

  Kolejna próba dla Narodu Polskiego …politycy to szuje , ale jako Naród nigdy im nie darujemy i grosza to niech szukają w pracy a nie grabić inne Narody !!! Pewne jest , jak Polaków tak dobrze wkurwicie to strzępy poleca !!pamiętajcie !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.