Senat RP uhonorował Olgę Tokarczuk. Noblistka podtrzymuje swoje słowa o Polakach jako „mordercach Żydów”

Olga Tokarczuk/ fot. youtube
35

Senat RP uhonorował Olgę Tokarczuk uchwałą, w której znalazł się następujący zapis: „Senat Rzeczypospolitej Polskiej gratuluje Oldze Tokarczuk międzynarodowego sukcesu. Uznajemy jej ogromne zasługi dla światowej literatury, w tym dla budowy dobrego imienia Polski w świecie, a także dla wzrostu czytelnictwa w Polsce. Życzymy Oldze Tokarczuk, aby jej talent literacki zaowocował nowymi, wybitnymi dziełami”.

W uchwale napisano, że decyzja Komitetu Noblowskiego „pięknie wpisała się w obchody 100-lecie odzyskania niepodległości”. Inicjatorem uchwały był senator Jan Rulewski. Za przyjęciem uchwały głosowało 60 senatorów, 2 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Senator Waldemar Bonkowski, (wyrzucony z PiS za publikację rzekomo antysemickich wpisów na Facebooku) stwierdził, że nie może poprzeć takiej uchwały. – Tokarczuk była jednym z kilku polakożerców. Bardzo źle się wyrażała o Polakach, rzekomo, że Polacy byli właścicielami niewolników, że mordowali Żydów i tego typu historie, ona i wielu jej podobnych, tak jak profesor Gross byli polakożercami – powiedział Bonkowski.

W 2015 roku, po odebraniu nagrody Nike, Olga Tokarczuk oświadczyła: Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów.

Czy według Senatu RP to jest „budowa dobrego imienia Polski w świecie”? Tym bardziej, że po otrzymaniu Nagrody Nobla pisarka podtrzymuje tę opinię. Podczas rozmowy na antenie TVN, odnosząc się do wypowiedzi z 2015 roku, Tokarczuk oświadczyła: Myślałam, że mówiłam rzecz oczywistą. (…) Okazało się, że powiedziałem prawdę, której ludzie nie chcą.

Olga Tokarczuk nie powiedziała prawdy. Tokarczuk wygłosiła propagandowe antypolskie brednie, które nie mają nic wspólnego z historią. Ignorancję noblistki wykazała dr Ewa Kurek podczas wystąpienia w telewizji Niezależny Lublin. – Pani Olgo Tokarczuk, proszę pisać piękne książki, życzę następnych nagród i sukcesów, ale proszę nie wchodzić w działkę historii. Nie ma Pani pojęcia o historii. Państwo, którzy będziecie czytać książki pani Olgi, traktujcie je jak „Gwiezdne wojny”, dlatego, że nie ma to nic wspólnego z prawdziwa historią. (…) Nie traktujcie tego, jak prawdziwie historie – zaapelowała dr Kurek.

Źródło informacji i cytatów: PAP, YouTube, TVN24

Zobacz też:

Katarzyna TS u Roli: Żydzi chcą od Polski 400 mln zł rocznie na walkę z antysemityzmem [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Dr Kurek jest naiwna. Ta cwaniara Tokarczuk dobrze wie, że za ten jej egzaltowany bełkot gówno by dostała, bo gówno kogo coś takiego obchodzi, gdyby nie pisała pod interesy odpowiedniej grupy interesów…

  1. Hammurabi mówi

   Dokładnie tak, jak piszesz. Chyba trzeba będzie potraktować takich grafomanów jak muzułmanie „Szatańskie wersety”

  2. Śmieszek mówi

   Zabawni jesteście razem z tym Robertem B.:)

  3. Robert B. mówi

   Rozumiem, coś się nie zgadza merytorycznie i pragniesz wyjaśnić absurdalność sytuacji?

  4. Śmieszek mówi

   Nie, pragnę się tylko z ciebie pośmiać, Robercie B. Zupełnie niemerytoryczne:)

  5. Hammurabi mówi

   Zabawni? Cosik Ci się myli!
   W napiętnowaniu wrogości i głupoty nie widzę niczego „zabawnego”. Jak widzę, znajdzie się jednak stado nierogacizny, gotowe chrząkać i kwiczeć w takt nadawany ze wzgórz Golan…

  6. Robert B. mówi

   Oj, znajdzie się… I jeszcze to stado będzie ci wmawiać, że jesteś „zmanipulowany” i to „nawet nie wiesz jak”…

  7. Śmieszek mówi

   A ty którym przedstawicielem zatem rogacizny jesteś? Coś mi się tu nie zgadza, osły wszak rogów nie mają… Nawet te dardanelskie…

  8. Śmieszek mówi

   Robercie B. – ty śmieszny po prostu jesteś, a nie zmanipulowany:)

  9. Anonim mówi

   Historia jest narzedziem propagandy. Nie ma nic wspólnego z prawdą. Ona, prawda, plynie w naszych sercach i nic jej nie omami. Trzeba aby mogła wychodzić na swiatlo dzienne. Dla siebie i dla Narodu który jest jedyną naturalną se
   emanacją nas istot boskich. Tokarczuk pasuje propagadzie i dla popularnosci robi wiele. Jej ego pewnie jest wspaniałym wielkim gadem. Jesli potrafi opluć własny dom i Rod-zine.

 2. marju73 mówi

  Międzynarodowy Żyd wymaga ale też nagradza swoje sługi.

  1. robert mówi

   Brudna prawda o Oldze Tokarczuk. Laureatka literackiej Nagrody Nobla służył antypolskiej propagandzie. | forumdlazycia tradycji katolickiej

  2. michu mówi

   Na życiu doczesnym wszystko się nie kończy. Demona wynagradza swoje sługi inaczej niż tego oczekują (oczywiście po śmierci) ;).

 3. Henryk mówi

  Po antypolskiej wypowiedzi tej baby nigdy do ręki nie wezmę jej książki

 4. Tomek mówi

  „Senator Waldemar Bonkowski, (wyrzucony z PiS za publikację rzekomo antysemickich wpisów na Facebooku) ”

  Rzekomo? Koleś film propagandowy III Rzeszy wrzucił na swoje konto. Weźcie się ogarnijcie.

 5. KID mówi

  Idioci. Uhonorowali banderowke. Te jej jeki o polskiej „okupacji” terenow wschodnich TP to glosy banderowcow, ktorzy mowia dokladnie to samo. A przeciez to Rusini sa na tych terenach ludnoscia naplywowa. To oni mordowali Ledzian, a ich ksiaze Wlodzimierz urzadzal wyprawy „na Lachow”. To dzicz stepowa mordowala przez wieki rdzennych mieszkancow.
  Brawo Ewa Kurek! Potrzebna jest zbiorowa odpowiedz historykow na brednie idiotki.

 6. k8dh8opp[w--938nvngu mówi

  ,,mordercy Żydów”??? Można mieć obywatelstwo-i to za dużo!!! Niech to,wyprowadzi się z mojego, kraju-Polski!!!-niech nie kala,swoją stopą,Polskiej ziemi!!!SZOK!!!

  1. Robert B. mówi

   To właśnie za tę frazę dostała nagrodę Nobla… I ta cwaniara dobrze o tym wie… Ty się tak nie szokuj, bo teraz dopiero się zacznie. Już widać pierwsze tego symptomy. Zrobią z niej „świętą”, której nie wolno krytykować.

  2. Alanek mówi

   Instytut Noblistyczny schodzi PO równi pochylej na dno: Boleslaw Walęsa, Szymborska a teraz ta przybłęda .

 7. Buran mówi

  Sprytna i cwana. Wie gdzie są konfitury i co trzeba robić , pisać i mówić, aby umoczyć dziób w melasie

  1. Robert B. mówi

   Ta Szymborska też była cwana. Też wiedziała, co robić, żeby przy zmianie wiatrów zrobić sobie dobrze.

   Raz powiedziałem to na jednej konferencji. Że proszę się przyjrzeć dawniejszej „twórczości” tej cwaniary… Jak wychwalała zbrodniarza wszech czasów – Stalina. Cisza zapadła taka, że muchę było słychać… Najwyraźniej nie wolno o tym mówić… Skądś o tym wiedzą…

 8. Jaca mówi

  Ale mamy senatorów no, no, ale mamy elity w Polin, hańba im a głupi naród, który mało czyta i mało docieka prawd na własną rękę, łyka wszystko co mediach głównego ścieku jest serwowane dla gojów. W ten sposób Polska nigdy nie będzie suwerenna……

  1. Robert B. mówi

   Tu nie chodzi o żadne „elity” czy „naród, który mało czyta”. Tu chodzi o kanały komunikacji. To już tak jest, że dobrze zorganizowana mniejszość jest w stanie przy odpowiedniej determinacji przechwycić władzę nad większością, która jest rozbita. Przyjrzyj się działalności żydostwa. Nie tylko teraz. Spójrz wstecz. Zobaczysz, o co chodzi.

  2. Tomek mówi

   Robert, odpocznij sobie od Internetu. Idź na spacer, jak proponowałem, czy coś. Nie dość, że sobie szkodzisz, to jeszcze innym chorym nie pomagasz wyjść z problemów.

  3. Robert B. mówi

   Coś się nie zgadza faktograficznie z mniejszością, która dobrze zorganizowana jest w stanie przechwycić władzę nad rozbitą większością?

   A może mi wyjaśnisz, o postępowy, jak interpretujesz żydowską spoistość rasową. To, że od tysięcy lat nie potrafili się rozpuścić wśród narodów, choć gdy wśród tych narodów się znajdują, to dwoją się i troją, żeby te narody rozpuścić? O co może im chodzić, o oświecony?

  4. Robert B. mówi

   Antoni Słonimski (Żyd) o tej osobliwej cesze żydostwa pisał tak:

   „Oprócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.”

 9. Elżbieta mówi

  Tokarczuk twierdzi, że jej książki są szczepionką na nacjonalizm.
  Ręce jej opadają na wypowiedź abpa Jędraszewskiego o tęczowej zarazie (publiczność bije gromkie brawo). Twierdzi, że Kościół katolicki posługuje się metaforą pasterza, która ma pochodzenie bardzo stare i nawiązuje do nomadów, którzy zajmowali się pasterstwem. Dzisiaj już jest kompletnie zużyta i ona nie rozumie dlaczego ona ma być tym pasionym zwierzęciem, nie wyobraża sobie pasterza, który szczuje psy na owce i owce na psy. Taki rodzaj pasterstwa jest niegodny i jest przestępstwem i powinno to być ukarane. (wielki aplauz publiczności).

  Pol’and’Rock
  https://www.youtube.com/watch?v=_r1RgpKDXV8

 10. Stanisław mówi

  Ta pani dostała nagrodę nobla aby jej słowa były szerzej słyszane. Ona po prostu uczestniczy w żydowskiej nagonce na Polskę w celu jej ograbienia. W innym wypadku ta pani nawet by tej nagrody nie powąchała.

 11. anonim mówi

  Wyobrażacie sobie, żeby poważne państwo pozwalało, żeby taka wywłoka intelektualna w tak ostentacyjny sposób obrażała jego mieszkańców, imputując im coś czego nie zrobili i opowiadać bajki i mity pod dyktando światowych parchów.

  1. Robert B. mówi

   Już by dawno odwiedzili taką wywłokę „smutni panowie” ze służb specjalnych. U nas nie dość, że nic takiego jej nie spotyka, to jeszcze jest honorowana.

  2. anonim mówi

   Nie chwalę Rosji, ale Putin nie pozwoliłby na obrażanie własnego kraju smutni panowie bardzo szybko uciszyliby takie babsko.

  3. Głos mówi

   Bo w Rosji nie ma demokracji – dlatego niewygodne głosy są uciszane. Chyba lepiej, że w Polsce możemy prowadzić polemikę na tematy historyczne – nie uważasz? To zdrowa sytuacja, zarówno dla społeczeństwa jak i dla całokształtu wiedzy historycznej.

 12. Głos mówi

  No, ale skąd takie oburzenie w komentarzach? Przecież to, co powiedziała Tokarczuk, to zwykła prawda, którą zna każdy, kto wnikliwie uczył się historii. Naród polski nie składa się wyłącznie z bohaterów i ludzi uczciwych, ale również z szumowin – jak każdy inny naród. Nie wszyscy Polacy ratowali Żydów. Byli też tacy, którzy ich zabijali, albo wydawali Niemcom. Dopóki będziemy to wypierać z naszej świadomości, dopóty historia Polski będzie zwykłą mitologią.

 13. Głos mówi

  Dlaczego usuwacie niewygodne komentarze z dyskusji? Żałośni jesteście.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.