Senat przygotował specustawę odszkodowawczą dla przedsiębiorców. Senator PiS: „To projekt groźny dla budżetu” [WIDEO]

konferencja prasowa ws. odszkodowań dla przedsiębiorców/ fot. screen
10

Senator Krzysztof Kwiatkowski przygotował specustawę gwarantującą wypłatę odszkodowań przedsiębiorcom za straty poniesione na skutek lockdownu wprowadzonego przez rząd. Po przyjęciu przez Senat projekt zostanie skierowany do Sejmu.

Przedsiębiorcy apelują o niezwłoczne przyjęcie tej specustawy, na mocy której odszkodowanie zostanie wypłacone wszystkim – również tym przedsiębiorcom, którzy zostali pozbawieni wsparcia z tarczy antykryzysowej. Odszkodowanie ma wynosić 70 procent poniesionej szkody majątkowej, pomniejszonej o równowartość udzielonej pomocy na podstawie kolejnych projektów tarcz finansowych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas drugiego czytania, które odbyło się w piątek (19.02.2021), wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości, Marek Pęk, nazwał projekt „groźnym dla budżetu”. Mówił, że rząd stara się pomagać przedsiębiorcom poprzez uruchamiane od początku pandemii tarcze finansowe, ale nie wszystkim udaje się pomóc ze względu na specyfikę poszczególnych działalności. Zaapelował też o jedność w walce z koronawirusem.

Na konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli zamkniętych branż senator Kwiatkowski wezwał rząd, aby potraktował ten projekt jako „własną inicjatywę”. – Nikt się o to nie obrazi. Ani ja, jako osoba, która ten projekt przygotowywała, ani przedstawiciele tych, którzy reprezentują zamknięte branże i osoby prowadzące najmniejsze, jednoosobowe działalności gospodarcze. Zgłoście ten projekt jako rządowy. Pochwalę rząd, że rozwiązuje problemy obywateli – powiedział Kwiatkowski.

Źródło informacji: Facebook/Senat RP, polskieradio24.pl

Zobacz też:

HIT! Sąd uznał, że politycy PiS nie złamali prawa udając się na Wawel podczas epidemii: „Obostrzenia wprowadzone rozporządzeniem nie miały podstawy prawnej”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Muczaczo mówi

  Nie jestem zwolennikiem obecnej ekipy, jednak wolę nie myśleć co by się działo od roku, gdyby u władzy była polszewia i przystawki. Obawiam się, że żadna firma nie dostałaby nawet złotówki, odszkodowania były by jedynie dla duzych firm zagranicznych

 2. anonim mówi

  Przepychanki kolesi z republiki okraglego stolu, a rzeczywiste problemy Polakow na boczny tor.

 3. Senator PO KO etc... mówi

  Obiecuję, że będę obiecywać – Nie takie rzeczy OBIECYWAŁEM !!!
  (nikt wam nie dał tyle co my naobiecywaliśmy)

 4. szalom mówi

  Wybraliśmy samych palantów, od lewa do prawa, żaden z tych pasożytów (i pasożydów) nie ma pojęcia jak wypracować złotówkę ale rozdawać pieniądze (a przy tym i siebie wyfutrować) wypracowane przez ludzi – sami geniusze

  1. Boguslaw mówi

   Wybralismy, ale w dobrej wierze!
   To oni sami, zwyrodnialcy, zrobili sobie z tego ta perfidna gre zniszczenia!
   A teraz?: ” My juz tej wladzy nigdy nie oddamy”
   Przeciez tego nikt wczesniej nie mogl wiedziec!
   Jedynie Prezydent Potocki bardzo glosno przestrzegal przed pogarda i nienawiscia w stosunku do Polakow i Polski, przez obu satanicznych, bestialskich, braci, z racji wypowiedzi ich ojca, Rajmunda!

  2. Matka mówi

   Prezydent Potocki – hahahaha.:) Może jeszcze wielka księżna Romanow, królowa Polski?

   Widać, że jak ktoś jest szurem, to już po całości – nie tylko w tematach Covid, szczepionek, spisków Szatana z Żydami, ale też prezydenta Potockiegp sobie szur uroić musi.

  3. Zbigniew mówi

   To ty jestes sz..ur matko P. w wypranej maseczce chirurgicznej – mozg sobie wypierz i zdecyduj sie czego chcesz, ale nie ublizaj tutaj trolu nikomu.

  4. Zbigniew mówi

   Morawiecki sam sie wybral, nikt go nie wybieral, tak samo jak to BBN z Solochem na czele – my wybieralismy takich ludzi co czyscili to bagno z takich wlasnie

  1. Zbigniew mówi

   i to jaka walka o koryto!

   Krotkie cytaty z wlasciwego tematu, ktory spowoduje odplyw z Polski inzynierow i technikow zwodow zwiazanych z energia i mechatronika – to bedzie katastrofa, jakby wyproszona zajmowaniem sie madrych ludzi jakimis bzdurami, maseczkami …………………….. „Nieswiadome ofiary wlasnej nieswiadomosci” nagle budza sie i uswiadamiaja sobie, ze to nie byl koszmar senny, ze naprawde zyja na prowincji pozbawionej ludzi.

   „Obecne badanie McKinsey, które jest ……………………., prowadzi do wniosku, że zielony wodór można produkować w niektórych regionach świata za 1,15 euro za kilogram w 2030 roku. To uczyniłoby go konkurencyjnym dla szarego wodoru, którego produkcja wytwarza CO2.””

   „. Najnowsza energia odnawialna Neutrino-Energy przeniesie zmianę systemową na ZDECENTRALIZOWANĄ i MOBILNĄ DOSTAWĘ ENERGII GOSPODARSTWA DOMOWEGO oraz nieskończoną MOBILNOŚĆ ELEKTRYCZNĄ, co również stworzy wiele nowych zawodów i miejsc pracy. Holger Thorsten Schubart, dyrektor generalny niemiecko-amerykańskiej firmy badawczej NEUTRINO ENERGY Group, zakończył prace nad innowacyjnym materiałem high-tech opartym na dużej ilości domieszkowanego węgla i krzemu, za pomocą których część energii kinetycznej cząstek z niewidzialnego widma promieniowania w energię elektryczną jest przekształcana. Pierwsze próbki przemysłowe tzw. NEUTRINO POWER CUBE, urządzenia dostarczającego czystą energię, są obecnie testowane w Niemczech w warunkach laboratoryjnych. Grupa Berlin Neutrino Energy jest gotowa do lokalizacji na Łużycach.”

   Wrocimy wiec do jakiegos nosnika wodoru znosnego dla konsumentow

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.