Senat przegłosował ratyfikację unijnego Funduszu Odbudowy. Odrzucono wniosek o dodanie preambuły

Senat RP/ fot. Twitter
8

W czwartek (27.05.2021) Senat przyjął ustawę o ratyfikacji decyzji Rady UE z dnia 14 grudnia 2020 roku w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej. Oznacza to zgodę na ratyfikację Funduszu Odbudowy, czyli zadłużanie Polski w ramach pożyczki zaciąganej przez Komisję Europejską oraz unijne podatki. Za przyjęciem ustawy głosowało 98 senatorów, 2 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw. Imienne wyniki głosowania TUTAJ.

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi o dodaniu preambuły, w której postulowano powołanie komitetu monitorującego rozdział środków, ustawę przyjęto bez poprawek. Tak kończy się prężenie muskułów przez opozycję totalną, która zapowiadała, że nie odpuści i doda coś od siebie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Polityczny mecz PO-PiS ws. Funduszu Odbudowy: zaproszenie Ziobry do Senatu i preambuła do ustawy

Przed posiedzeniem Konfederacja apelowała do senatorów o odrzucenie Funduszu Odbudowy nazywanego Funduszem Zadłużenia. – Te pieniądze dla Polski mają swoją cenę w oddaniu polskiej suwerenności politycznej i finansowej – podkreślił Tomasz Grabarczyk.

Źródło informacji: senat.gov.pl, Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

„Morawiecki to największe nieszczęście polskiej polityki”. Konfederacja domaga się dymisji premiera wz. z doniesieniem NIK do prokuratury [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. *****konfederacje mówi

  plugawa konfederacja ukladala sie z czlonkiem bandy czworga i ukladowcem postmagdalenskim-ZSL w wyborze milosnika inzynierow z afryki na RPO. A tak mordy dra o ukladzie plugawcy mikke,braun,bosak o swoim koalicjancie z zsl,tfuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 2. Marek mówi

  Komuniści i zdrajcy z sejmu i senatu realizują zaplanowany plan likwidacji Polski .
  Komuniści z Grupy Spinelli fetują kolejny sukces .
  Obecna postawa oraz oddawanie władzy wrogom Polski i Polaków dokonywana przy wyborach przez ludność zamieszkującą teren Polski to wielki sukces okupantów .
  Wymordowanie Polskich Patriotów i Polskiej Inteligencji przynosi zaplanowany skutek !

 3. Historyk mówi

  Tego się obawiałem. Mamy pozamiatane.

 4. Krzysztof mówi

  Dlatego zawsze powtarzam : POLSKA DLA POLAKÓW , A przybłędy precz. Nie powinni mieć nic do gadania w naszym domu – w Polsce. Ilu przybłędów mamy w parlamencie ,że nie można tego zrobić ? Niektórzy mówią , że nawet 80 % , no i jak rządzić krajem z korzyścią dla Polaków ?

 5. anty mówi

  To napisz kto nie jest w układzie?

 6. Rebih mówi

  Ta preambuła niczego nie zmieniała. To były tylko działania pozorne, którymi PO chciało się uwiarygodnić w sytuacji, gdy PiS odkrył karty i jawnie przeszedł na stronę antypolskiej lewicy.

 7. LoL mówi

  czekam aż kolejny kretyn napisze o pissie – partia prawicowa… durny ten narodek

 8. W K mówi

  Teraz cały aparat propagandy zajął się wtłaczaniem do głów motłochu, że absolutnie przypadkowo akurat w tym głosowaniu jeden miał problem z Internetem, a drugi z naciśnięciem właściwego przycisku do głosowania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.