Senat przegłosował ratyfikację unijnego Funduszu Odbudowy. Odrzucono wniosek o dodanie preambuły

Senat RP/ fot. Twitter
8

W czwartek (27.05.2021) Senat przyjął ustawę o ratyfikacji decyzji Rady UE z dnia 14 grudnia 2020 roku w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej. Oznacza to zgodę na ratyfikację Funduszu Odbudowy, czyli zadłużanie Polski w ramach pożyczki zaciąganej przez Komisję Europejską oraz unijne podatki. Za przyjęciem ustawy głosowało 98 senatorów, 2 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw. Imienne wyniki głosowania TUTAJ.

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi o dodaniu preambuły, w której postulowano powołanie komitetu monitorującego rozdział środków, ustawę przyjęto bez poprawek. Tak kończy się prężenie muskułów przez opozycję totalną, która zapowiadała, że nie odpuści i doda coś od siebie.

ZOBACZ: Polityczny mecz PO-PiS ws. Funduszu Odbudowy: zaproszenie Ziobry do Senatu i preambuła do ustawy

Przed posiedzeniem Konfederacja apelowała do senatorów o odrzucenie Funduszu Odbudowy nazywanego Funduszem Zadłużenia. – Te pieniądze dla Polski mają swoją cenę w oddaniu polskiej suwerenności politycznej i finansowej – podkreślił Tomasz Grabarczyk.

Źródło informacji: senat.gov.pl, Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

„Morawiecki to największe nieszczęście polskiej polityki”. Konfederacja domaga się dymisji premiera wz. z doniesieniem NIK do prokuratury [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. *****konfederacje mówi

  plugawa konfederacja ukladala sie z czlonkiem bandy czworga i ukladowcem postmagdalenskim-ZSL w wyborze milosnika inzynierow z afryki na RPO. A tak mordy dra o ukladzie plugawcy mikke,braun,bosak o swoim koalicjancie z zsl,tfuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 2. Marek mówi

  Komuniści i zdrajcy z sejmu i senatu realizują zaplanowany plan likwidacji Polski .
  Komuniści z Grupy Spinelli fetują kolejny sukces .
  Obecna postawa oraz oddawanie władzy wrogom Polski i Polaków dokonywana przy wyborach przez ludność zamieszkującą teren Polski to wielki sukces okupantów .
  Wymordowanie Polskich Patriotów i Polskiej Inteligencji przynosi zaplanowany skutek !

 3. Historyk mówi

  Tego się obawiałem. Mamy pozamiatane.

 4. Krzysztof mówi

  Dlatego zawsze powtarzam : POLSKA DLA POLAKÓW , A przybłędy precz. Nie powinni mieć nic do gadania w naszym domu – w Polsce. Ilu przybłędów mamy w parlamencie ,że nie można tego zrobić ? Niektórzy mówią , że nawet 80 % , no i jak rządzić krajem z korzyścią dla Polaków ?

 5. anty mówi

  To napisz kto nie jest w układzie?

 6. Rebih mówi

  Ta preambuła niczego nie zmieniała. To były tylko działania pozorne, którymi PO chciało się uwiarygodnić w sytuacji, gdy PiS odkrył karty i jawnie przeszedł na stronę antypolskiej lewicy.

 7. LoL mówi

  czekam aż kolejny kretyn napisze o pissie – partia prawicowa… durny ten narodek

 8. W K mówi

  Teraz cały aparat propagandy zajął się wtłaczaniem do głów motłochu, że absolutnie przypadkowo akurat w tym głosowaniu jeden miał problem z Internetem, a drugi z naciśnięciem właściwego przycisku do głosowania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern